لیست پرونده ها
جهاد تبیین در میدان جنگ روایت ها تعداد اخبار:126
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، تحرک وسیع دشمنان ملت ایران برای وارونه‌ سازی افکار و تخریب ایمان و باورهای مردم به وسیله انبوه رسانه‌ها و با استفاده از هزاران متخصص هنر و رسانه و پشتیبانی‌های هنگفت مالی و امنیتی را دلیل بر ضرورت حضور در عرصه جهاد تبیین به منظور پیروزی در جنگ روایت‌ها ذکر کرده‌اند. این پرونده خبری تلاش در جهت تبیین دستاوردهای انقلاب در دهه فجر انقلاب اسلامی و نیز فرصتی برای بررسی ابعاد جهاد تبیین به عنوان مهمترین عرصه جهاد در شرایط امروز است.
مدیرکل قرآن و حدیث جامعةالمصطفی‌العالمیه:

جهاد تبیین نیازمند توجه جدی اصحاب رسانه‌ است

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی‌العالمیه گفت: جهاد تبیین، خنثی‌کننده توطئه دشمن است. با این کار، می‌توان حرکت‌های صحیح را منتشر کرد و به سؤالات پاسخ داد.

جامعه قرآنی در جهاد تبیین کوتاهی نکند

دبیر شورای عالی قرآنی استان قزوین با بیان اینکه قرآن از ما انتظار موضع‌گیری دارد گفت: فعالان قرآنی باید جهادگرانه به میدان تبیین بیایند.
خیاطیان در گفت‌وگو با ایکنا:

فضای رسانه‌ای کشور در جنگ ترکیبی دشمن منفعل است + صوت

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با بیان اینکه در جنگ ترکیبی باید برای رسانه‌ها فکری شود، گفت: در حمله ترکیبی که دشمن آغاز کرده از فضای رسانه‌ای و جنگ رسانه‌ای به شدت کمک گرفته اما متأسفانه فضای رسانه‌ای کشور در برابر جنگ ترکیبی دشمن مقداری رها شده است.
علیرضا پناهیان:

آداب و ضرورت‌های جهاد تبیین را فرا بگیریم

سخنران حرم کریمه اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه تبیین خود نیازمند توجه به آدابی ارزشمند است، گفت: اینکه چه چیزی را چگونه و در چه حالی بیان کنیم، نیازمند آموزش است؛ اقتضای جهاد تبیین این است که روش تبیین درست را فرا بگیریم.
رحیم‌پورازغدی:

تدوین تاریخ انقلاب نیازمند جهاد تبیین است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه امام خمینی(ره) معتقد بود اگر مفاهیم انقلاب درست منتقل نشود، ممکن است افرادی شعارهای انقلاب را عوض کنند، گفت: تدوین تاریخ انقلاب، جهاد تبیین را می‌طلبد.

کتابخوانی از عرصه‌های مؤثر جهاد تبیین است

تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) با یادآوری منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص جهاد تبیین که بر همگان واجب شده است، یکی از عرصه‌های ارزشمند و اصیل و مؤثر در جهاد تبیین را حوزه کتاب و کتابخوانی توصیف کرد.

کارگاه آموزشی جهاد تبیین

کارگاه آموزشی جهاد تبیین صبح امروز۲۶ اردیبهشت، با حضور حجت‌الاسلام محمد امیری طیبی، پژوهشگر پژوهشکده انقلاب اسلامی در معاونت فرهنگی جهاد دانشکاهی برگزار شد.

جهاد تبیین با بیان حقایق و خدمات نظام شناخته می‌شود

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه گفتمان دولت سیزدهم برگرفته از گفتمان انقلابی است، گفت: امروز جهاد تبیین با بیان حقایق و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی شناخته می‌شود و با توجه به این موضوع، مدیران و مسئولان نباید در انجام وظایف خود کوتاهی کنند.

جهاد تبیین از امور مهم برای مقابله با انحراف و تحریف در ارزش‌هاست

فرماندار ابهر با تأکید بر اینکه جهاد تبیین یکی از کارهای بسیار مهم برای مقابله با هرگونه انحراف و تحریف در ارزش‌هاست، بیان کرد: شرایط فعلی جامعه باعث شده تبیین اهمیت مضاعفی پیدا کند؛ به همین خاطر رهبر معظم انقلاب در سخنرانی پاییز ۱۴۰۰ به آن تأکید مضاعف کردند و از آن زمان کلیدواژه جهاد تبیین وارد جامعه انقلابی ایران شد.

ایمان حقیقی با اطاعت از امر ولی خدا محقق می‌شود

استاد حوزه علمیه با استناد به آیه 62 سوره نور ایمان انسان را منوط بر اطاعت و توجه به امر ولی خدا دانست و گفت: یکی از موضوعات مهمی که رهبر معظم انقلاب اسلامی مطرح کردند جهاد تبیین است که فرمودند یک واجب قطعی و فوری است.

سلسله‌ نشست‌های «جهاد تبیین» در حرم بانوی کرامت برگزار می‌شود

سلسله‌نشست‌های جهاد تبیین با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام ارزانی پاسخ می‌دهد:

چرا مسجد بهترین فضا برای «جهاد تبیین» است

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در تشریح دلایل برتری مسجد نسبت به سایر اماکن و فضاها برای جهاد تبیین گفت: سیاست مسجد یک سیاست الهی است که با رفت و آمد دولت‌ها تغییر نمی‌کند و از سوی دیگر به خاطر مردمی بودن به دنبال گزارش‌سازی برای مقامات بالادستی نیست، لذا در مسجد هر محل می‌توان وضعیت محل در گذشته و حال را برای مردم آن محله ارائه داد و چون در این جا مسائل کاملا جزئی‌نگرانه و با عدد و رقم بیان می‌شود بازخورد بیشتری پیدا می‌کند.

جهاد تبیین راهکاری برای تحول و مطالبه است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه جهاد تبیین راهکاری برای تحول و مطالبه است، گفت: نشست‌های هم‌اندیشی با هدف احصای راهکارهای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره جهاد تبیین در سراسر استان سمنان برگزار شده است.

خبرنگاران در خط مقدم جهاد تبیین قرار دارند

فرماندار ورزقان، با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به اهمیت جهاد تبیین گفت: امروز در دنیا دو جبهه حق و باطل وجود دارد که روبروی هم قرار گرفته‌اند، اصحاب رسانه نیز به عنوان رزمندگان این نبرد یعنی جنگ نرم حضور دارند و نقش اساسی را در تبیین افکار عمومی نسبت به مسائل جامعه و جهان و هم در مقابل استکبار جهانی که در صدد سیاه‌نمایی جبهه حق و دل‌سردی مردم هستند بازی می‌کنند.

راهیان نور مصداق فناوری فرهنگی برای جهاد تبیین است

استاندار آذربایجان‌‌شرقی گفت: راهیان نور یکی از مهم‌ترین شیوه‌های جهاد تبیین و موفق‌ترین نمونه‌ از روایت فتح ملت مسلمان ایران است.

رسانه‌ها پیشگام جهاد تبیین هستند

سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: رسانه‌های استان، پیشگامان جهاد تبیین هستند و نقش ارزنده و بی‌بدیلی در امیدآفرینی و نیز ایجاد ارتباط دوسویه میان اقشار مختلف مردم و مسئولان ایفا می‌کنند.

وارد فاز عملیاتی جهاد تبیین شویم

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان اینکه باید وارد فاز عملیاتی جهاد تبیین شویم، گفت: اینکه پشت سر هم نشست برگزار کنیم و در مورد جهاد تبیین و اهمیت آن توضیح دهیم راه به جایی نمی‌بریم، بلکه باید به دنبال کار عملیاتی و تحقق آن باشیم.

جهاد تبیین؛ رسالت بسیجیان در فضای مجازی

فرمانده سپاه ناحیه همدان بیان کرد: فضای مجازی در حال حاضر به حال خود رها شده و دشمن و ایادی آنها در داخل کشور هر کاری که می‌خواهند در این بستر انجام می‌دهند، در این راستا این بسیجیان هستند که باید جهاد تبیین راه انداخته تا نقشه‌های دشمنان را خنثی کنند.

تکرار مظلومیت دوباره اسلام با خالی شدن جبهه حق

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم با اشاره به اینکه ورود ما به عرصه جهاد تبیین، اهمیت دارد و تعیین‌کننده است، گفت: جبهه حق اگر خالی گذاشته شود، مظلومیت دوباره زمان امام حسن(ع) به دلیل عدم وجود جهاد تبیین و یاران مستحکم برای دین اسلام تکرار خواهد شد.

تحولات عمیق نیروهای نظامی در جهاد تبیین مورد توجه قرار گیرد

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه امروز قابلیت‌های نهفته در این نیرو بروز و ظهور پیدا کرده و با تحول عمیقی که در آن به وجود آمده به یک نیروی زمینی متحرک هجومی و واکنش سریع تبدیل شده است، بر ضرورت توجه و تبیین این موارد در جهاد تبیین تأکید کرد.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ 25

بی‌توجهی به جهاد تبیین موجب تضعیف اراده‌ها می‌شود

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در جهاد تبیین همه اقشار جامعه نقش دارند، گفت: اگر به این مسئله توجه نشود، به گونه‌ای می‌شود که نسل‌های آینده و حتی نسل موجود گرفتار حیرت و سرگردانی می‌شوند و احیاناً اراده‌ها تضعیف شده و مسیر انقلاب و نهضت اسلامی به جاهای خطرناکی می‌رسد و در معرض تهدید قرار می‌گیرد.

جایگاه جهاد تبیین در نقشه کلان انقلاب اسلامی

مسئول دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری با اشاره به الزامات جهاد تبیین، گفت: مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب را قدمی بزرگ در راستای زمینه‌سازی ظهور می‌دانند و برای آن برنامه دارند، اگر جهاد تبیین در نقشه کلان انقلاب قرار نگیرد و فارغ از این خط و نقشه باشد، قطعاً تأثیرگذار و مطلوب نخواهد بود و رضایت ولی امر را تأمین نمی‌کند.

تحقق جهاد تبیین با استفاده از ظرفیت زمانی ماه رمضان و ظرفیت مکانی مساجد

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان با بیان اینکه از ظرفیت زمانی ماه رمضان و ظرفیت مکانی مساجد برای جهاد تبیین استفاده شود، گفت: قاعدتاً این‌ها مقدمه‌ای برای تکلیف بالاتر یعنی اقامه ارزش‌های الهی در فضای جامعه است.

سلسله نشست‌های «جهاد تبیین» در البرز برگزار می‌شود

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش البرز گفت: سلسله نشست‌های جهاد تبیین با عنوان «ضرورت و راهکارها» در این استان برگزار می‌شود.

شیراز؛ میزبان نخستین دوره تربیت کنشگر جهاد تبیین

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان فارس از برگزاری نخستین دوره کشوری تربیت کنشگر جهاد تبیین ویژه دانشجویان استان در شیراز خبر داد.

بن‌بست‌های واهی با جهاد تبیین در هم می‌شکند

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تأکید بر ضرور تربیت هنرمندان در تراز انقلاب اسلامی، گفت: هنر جهادی، هنری است همیشه در صحنه که با تبیین و دوشادوش مردم، بن‌بست‌های واهی و قالب‌های منفعل را درهم می‌شکند.
رئیس دانشگاه شهرکرد مطرح کرد:

جهاد تبیین با جهاد علمی در دانشگاه همراه شود

رئیس دانشگاه شهرکرد گفت: امروز جهاد تبیین باید با جهاد علمی همراه شود، تولید دانش‌بنیان در بیانات مقام معظم رهبری بیشتر متوجه نهاد دانشگاه است، درواقع بُعد دانشی تولید در وهله نخست بر عهده دانشگاه‌ها و مراکز علمی است.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ 24

رسانه‌ها یاری‌رسان دستگاه‌ها در جهاد تبیین باشند

استاندار فارس با بیان اینکه رسانه‌ها یاری‌رسان دستگاه‌ها در جهاد تبیین باشند، گفت: در راستای تحقق جهاد تبیین که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، ابلاغی به دستگاه‌های استان شده است تا دستاوردهای خود را استخراج کرده و جهت انتشار به روابط عمومی استانداری تحویل دهند.

ندای «هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی» رهبر برای جهاد تبیین

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان قزوین با بیان اینکه امروز با سنگین‌ترین جنگ نرم تاریخ روبه‌رو هستیم، گفت: ندای «هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی» رهبر بلند شده است و در این زمان نصرت به معنای یاری بهنگام ولی خدا برابر دشمن است.

ضرورت ورود جهادگران تبیین در فضای دانشجویی

معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری سازمان بسیج دانشجویی کشور به نقش دانشجویان در عرصه جهاد تبیین اشاره کرد و گفت: در این راستا به دنبال برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری کلان در سطح ستاد مرکزی بسیج دانشجویی و نواحی استانی برای افزایش اثرگذاری و نقش‌آفرینی جهادگران تبیین فضای دانشجویی در عرصه‌های مختلف هستیم.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ 23

جامعه قرآنی در جهاد تبیین ایده‌پردازی کند

داور مسابقات بین‌المللی قرآن با بیان اینکه جامعه قرآنی در عرصه جهاد تبیین نباید منتظر انجام وظیفه برخی نهادها باشد و برای نقش خود در این عرصه ارزش قابل شوند، گفت: جامعه قرآنی در جهاد تبیین باید ایده‌پردازی کند.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ 21

نخبگان برای جهاد تبیین وقت بگذارند

مدرس سطوح عالی حوزه علمیه قم با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب جهاد تبیین را یکی از ضروریاتی عنوان کردند که خصوصاً نخبگان باید به آن بپردازند، گفت: برای جهاد باید وقت بگذاریم و از هر فرصتی در این زمینه استفاده کنیم.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین / 20

گام اول ایفای نقش در جهاد تبیین، آموزش است

داور مسابقات قرآن با اشاره به نقش قرآنیان در جهاد تبیین گفت: برای ایفای نقش جامعه قرآنی در جهاد تبیین ابتدا باید یک کار زیربنایی انجام شود یعنی مرکزی باید باشد و قاریان و حافظان را آموزش دهد.

بایسته‌های جهاد تبیین در موضوع مهدویت

مدرس مرکز تخصصی مهدویت قم گفت: جهاد تبیین در موضوع مهدویت بدان معناست که فضای جامعه مهدوی شود، منتظر ظهور با تبیین حقایق و نشر حداکثری محتوای ناظر به مبحث مهدویت در میان آحاد مردم یک شوق ایجاد می‌کند.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ 19

بیان واقعیت‌ها برای نسل جوان از مصداق‌های جهاد تبیین است

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب درباره جهاد تبیین، گفت: یکی از موضوعات جهاد تبیین این است که دستاوردهای نظام و انقلاب و واقعیت‌های جامعه برای نسل جوان گفته شود تا از سیاه‌نمایی‌های دشمن به‌ویژه در حوزه‌های فرهنگی جلوگیری شود.

هدف از جهاد تبیین شکل‌گیری نگرش تحول‌آفرینی در جامعه است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب درباره جهاد تبیین، گفت: معظم‌له جهاد تبيين را مطرح کردند تا از این طریق نگرش تحول‌آفرینی در جامعه شكل بگیرد.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ 18

ترویج تلاوت معنامحور و عمل به قرآن؛ دو وظیفه قرآنیان در جهاد تبیین

حافظ بین‌المللی قرآن با اشاره به نقش جامعه قرآنی در جهاد تبیین بنا بر منویات رهبر معظم انقلاب، گفت: دو راهکار ترویج و گسترش تلاوت‌های معنامحور و همچنین عامل بودن به آموزه‌های قرآن از وظایف مهم جامعه قرآنی در این عرصه است.

جوانان در عرصه جهاد تبیین پاسخگوی دشمنان باشند

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر لزوم گفتمان‌سازی بین جوانان گفت: جوانان در عرصه جهاد تبیین می‌توانند به توطئه‌های دشمنان پاسخ دهند.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی:

نماز جمعه از مصادیق بارز جهاد تبیین است

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از ظرفیت نماز جمعه جهت خنثی کردن تبلیغات و نقشه‌های دشمن استفاده شود، گفت: نماز جمعه از مصادیق بارز جهاد تبیین در کمک به افراد و اندیشه و اخلاق عمومی محسوب می‌شود و دشمن در ابتدای انقلاب هم نماز جمعه را مورد هدف قرار داد.

اصول در جهاد تبیین مورد توجه باشد نه فروع

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز یکی از موارد جهاد تبیین را ایجاد اطلاعات مشترک دانست و گفت: ابهام و شک و بدگمانی اولین گام در جداسازی جوانان حقیقت‌جو از صورت مسائل حقیقی انقلاب شده است؛ لذا باید به اصول پرداخت و از فروع فاصله گرفت.

وظیفه قرآنیان در جهاد تبیین چیست

پیشکسوت قرآنی و مشاور عالی استاندار یزد با اشاره به تبیین و تشریح نقش و وظایف جامعه قرآنی در زمینه جهاد تبیین، گفت: جهاد تبیین مبنای قرآنی دارد و خداوند در آیات مختلفی به این موضوع اشاره می‌کند.
یادداشت روز

درس‌‌ها و عبرت‌های یک تذکر جدی

تذکر جدی رهبر معظم انقلاب پیرامون اقدام مجلس در تصویب یک بودجه کلان برای «جهاد تبیین» در حقیقت فهم درست به این مسئله را از فهم ناقص، غلط و سطحی‌نگری به آن متمایز کرد و باب خنثی‌سازی و لوث شدن این مفهوم اساسی را با اینگونه اقدامات نمایشی، ظاهری و کم‌اثر مسدود ساخت تا این مفهوم عمیق و بنیادی به عاقبت برخی شعارهای سال دچار نشود.

انقلابی‌گری از عوامل مهم جهاد تبيين است

استاندار چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه جهاد تبيين يکی از راه‌های اصلی مقابله توطئه‌های دشمن است، گفت: انقلابی‌گری از عوامل مهم جهاد تبيين است، يعنی بايد با تکيه بر باورها و توان داخلی در راستای حل مشکلات کشور گام برداريم.

خبرنگاران؛‌ سربازان اصلی جهاد تبیین

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان اینکه نگرش ما به جهاد تبیین باید عمیق و همه‌جانبه باشد گفت: خبرنگاران رسانه‌های گروهی سربازان اصلی جهاد تبیین هستند.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ ۱۷

ریشه قرآنی و بایسته‌های جهاد تبیین را بیابیم

علی‌اکبر حنیفی، داور مسابقات بین‌المللی قرآن با بیان اینکه تبیین یک مسئله قرآنی است، گفت: درباره موارد مختلف اجتماعی که اختلاف بر سر موضوع است و یا ابهام و اشکالی وجود دارد قرآن باید مسئله را روشن کند.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ ۱۶

چگونگی تحقق جهاد تبیین با ساختارهای فرهنگی موجود

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه امام صادق(ع) با بیان چگونگی تحقق جهاد تبیین با ساختارهای فرهنگی موجود گفت: جنس تبیین باید هنرمندانه باشد، تعبیری داریم که اگر تفکر و تبیین هنرمندانه شکل نگیرد، اثرگذاری آن کم می‌شود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:

جهاد تبیین خنثی‌کننده تهاجم ترکیبی دشمن است

حجت‌الاسلام و المسلمین موسی‌پور، جهاد تبیین را خنثی‌کننده تهاجم ترکیبی دشمن دانست و افزود: برنامه‌هایی که ما در خصوص جهاد تبیین می‌توانیم داشته باشیم پاتکی است برای مقابله با جنگ ترکیبی که علیه ما آغاز شده است و وظیفه اصلی ما در این بخش استفاده از ابزار و زبان هنر در کنار تبلیغات سنتی می‌باشد.

جامعه قرآنی برای ورود به جهاد تبیین از حصار مؤسسات خارج شود

مسئول کارگروه گفتمان‌سازی جلسات خانگی جامعه قرآنی عصر در چهارمحال‌وبختیاری با تأکید بر اینکه جامعه قرآنی برای ورود و نقش‌آفرینی در عرصه جهاد تبیین باید از حصار مؤسسات خارج شود، گفت: به نظر می‌رسد گسترش جلسات خانگی و عمومی قرآن راهکار مناسبی برای این امر باشد.
در نشست تخصصی ایکنا مطرح شد؛

توقف در بیان ضرورت «جهاد تبیین» ما را از اصل موضوع دور نکند

در نشست «بررسی لازمه‌ها و چالش‌های جهاد تبیین» که از سوی ایکنای خوزستان برگزار شد مسائلی چون توقف در بیان ضرورت و اهمیت جهاد تبیین، نداشتن درک صحیح از جهاد تبیین از سوی برخی نخبگان، توانایی رسانه‌ای دشمن در تطهیر چهره‌های خون‌ریز تاریخ و اهمیت توجه به آینده انقلاب اسلامی بررسی شد.

ثبت تاریخ شفاهی از رئوس جهاد تبیین است

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حاجتی، مؤلف کتاب «عصر امام خمینی(ره)» با بیان اینکه ثبت تاریخ شفاهی از رئوس جهاد تبیین است، گفت: معلمان پرورشی در دفاع مقدس غوغا کردند و نمونه‌هایی از زحمات آنها در کتاب «آش پشت جبهه» بیان شده است.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ ۱۵

مهم‌ترین ساختار و الزامات جهاد تبیین

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه جهاد تبیین باید همه‌جانبه، هوشمند، مخلصانه و برای رسیدن به اهداف الهی باشد، به تبیین مهم‌ترین ساختار و الزامات این نوع جهاد پرداخت.

مصادیق عملی جهاد تبیین در سیره امام سجاد(ع)

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه جهاد تبیین فقط لسانی نیست، گفت: امام سجاد(ع) با دعا و ارتباط با خدا، رفتار دلسوزانه و دوستانه، سکوت و سیره کلامی و رفتاری مصادیق عملی جهاد تبیین را به ما می‌آموزند.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ ۱۴

رسانه‌ها نقش جدی در «جهاد تبیین» دارند

رئیس سازمان بسیج رسانه بزرگترین نقش و مسئولیت در جهاد تبیین مدنظر رهبری را بر عهده جبهه رسانه دانست و گفت: در این عرصه رسانه‌ها باید بیشتر از هر زمان دیگری ورود و تلاش داشته باشند.

جهاد تبیین؛ رویکرد خطبه‌های نهج‌البلاغه

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم با بیان اینکه ۹۸ درصد خطبه‌های نهج‌البلاغه در دوره حکومت ۴ سال و ۹ ماه امام علی(ع) ایراد شده است، گفت: عموماً خطبه‌ها رویکرد «جهاد تبیین» داشته و بیشتر ناظر توضیح و افشای اهداف، انگیزه‌ها و جریان مخالفان و دشمنان داخلی و خارجی است.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ ۱۳

رسانه‌ها متناسب با کارکردشان به جهاد تبیین ورود کنند

رئیس جهاددانشگاهی فارس به وظیفه رسانه‌ها در عرصه جهاد تبیین اشاره کرد و گفت: فعالان رسانه‌ای در دو بخش آموزش اقشار مختلف مردم برای حضور در جهاد تبیین و شناخت گلوگاه‌های مقابله با دشمن نقش‌آفرینی کنند.
حجت‌الاسلام حریزاوی:

رسانه جهاد تبیین را جدی بگیرد

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی گفت: نخستین قدم درباره جهاد تبیین این است که باید رسانه را جدی بگیریم و برنامه‌ریزی و هزینه صحیحی در داشته باشیم، تسلط در حوزه رسانه نیاز به آموزش و به روزرسانی دارد.

قرارگاه جهاد تبیین در دانشگاه‌های یزد راه‌اندازی می‌شود

رئیس شورای هماهنگی فرهنگی دانشگاه‌های استان یزد از راه‌اندازی قرارگاه جهاد تبیین در دانشگاه‌های این استان خبر داد.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ ۱۲

صاحبان منبر و رسانه در جهاد تبیین وظیفه شرعی دارند

رضا کارگر، داور مسابقات قرآن و قاری برتر ارتش جمهوری اسلامی با یادآوری منویات رهبر معظم انقلاب درباره جهاد تبیین گفت: هر کس که صاحب منبر و رسانه‌ است در راستای جهاد تبیین وظیفه شرعی دارد.

راویان دفاع مقدس در فضای مجازی به جهاد تبیین بپردازند

مسئول مرکز راویان سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه باید با دشمن در فضای مجازی جنگید گفت: توجه راویان دفاع مقدس در فضای مجازی به جهاد تبیین و جنگ روایت‌ها باشد.

مقام معظم رهبری با فرمان «جهاد تبیین» نقشه دشمنان را خنثی کرد

مدیر‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اردبیل گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به‌عنوان دیده‌بان و علمدار این نظام با آگاهی از این عمل و تصمیم غرب، با فرمان «جهاد تبیین»، نقشه دشمنان را خنثی کردند و بار دیگر به جهانیان نشان دادند که چشم بینا و زبان رسای نظام هستند.

اخلاق مهم‌ترین ابزار قدرت نرم در قالب جهاد تبیین

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: مهم‌ترین لوازم قدرت نرم در قالب جهاد تبیین اخلاقیات است. آنچه را که رهبر معظم انقلاب مورد توجه قرار دادند این است که باید از شیوه‌های اخلاقی در این جهاد تبیین پیروی و از روش‌های دشنام و دروغی که در فضای مجازی، مطبوعات، رسانه‌ها و مقالات که افکار عمومی را ملتهب می‌کند نیز اجتناب شود.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ ۱۱

راهکار اصلی در جهاد تبیین بهره‌مندی از آموزه‌های قرآنی است

عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی مطمئن‌ترین راه در جهاد تبیین را تبیین توسط آیات و آموزه‌های قرآنی دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب در ادله‌ای که برای بحث تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور دارند، بیان می‌کنند اگر ۱۰ میلیون حافظ داشته باشیم، کشورمان تبدیل به یک کشور نفوذناپذیر خواهد شد
جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با ایکنا بیان کرد:

محافظه‌کاری، آفت جهاد تبیین + صوت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم گفت: محافظه‌کاری یکی از آفت‌های جهاد تبیین است که برخی برای حفظ پست و مقام خود و یا ماندگاری در یک جریان سیاسی از تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی خودداری می‌ورزند.
سردار علی بلالی در گفت‌وگو با ایکنا:

جهاد تبیین مانع تغییر جای قربانی و جلاد می‌شود + صوت

مشاور عالی فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی را یک تکلیف و رسالت ندانیم، دیگران ورود پیدا خواهند و طوری دستاوردهای انقلاب را زیرسؤال خواهند برد که جای قربانی و جلاد تغییر می‌یابد.

جهاد فرهنگی مهمترین شیوه مبارزاتی امام موسی‌کاظم(ع)

یک مدرس حوزه علمیه با بیان اینکه سنت ائمه بعد از عاشورا، عدم دخالت آشکار در جنبش‌های سیاسی بود، گفت: مبارزات امام کاظم(ع) در پرتو تقیه انجام می‌شد و مهمترین اقدامات امام در این راستا جهاد فرهنگی از طریق گسترش تشکیلات نهاد وکالت و وارد کردن یاران به دستگاه خلافت بود.

ویدئوکست | فریضه فوری

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: «در این جهادی که وجود دارد، در این جنگ بی‌امانی که وجود دارد بین اسلام و کفر، بین حق و باطل، بین روایت دروغ و حقیقت -این جنگی است بین اینها- ما در کجای این جبهه قرار داریم و حضور داریم؟» جهاد تبیین موضوعی است که ماه‌های اخیر در بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بارها مورد تأکید و اشاره قرار گرفته است و ایشان ابعاد مختلف آن را توصیف کرده‌اند. «جهاد تبیین» یک فریضه است. «جهاد تبیین» یک فریضه‌ قطعی و یک فریضه‌ فوری است و هر کسی که می‌تواند[باید اقدام کند].»

جهاد تبیین فرمان به یک گروه خاص نیست/ نهضت «باید بگوییم» را از خود شروع کنیم

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهرکرد با بیان اینکه فریضه جهاد تبیین فرمان به یک گروه خاص نیست گفت: دشمن با تمام قوا ناکارآمدی انقلاب، نظام اسلامی، پریشان‌سازی و پشیمان‌سازی را به مردم القا می‌کند و ما باید برابر این هجمه با روشنگری ایستادگی کنیم.

شیوه هنرمندانه موسی‌بن جعفر(ع) در جهاد تبیین

پژوهشگر و مؤلف سیره اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه هدایت امت، مطالبه حق غصب‌ شده‌ ولایت و دفاع از قیام فخ از جمله نمونه‌های جهاد تبیین موسی بن جعفر(ع) است، گفت: حضرت(ع) به ما یاد دادند جهاد تبیین باید هنرمندانه صورت گیرد و ابعاد آن بررسی شود تا نتیجه و تأثیری را که باید، داشته باشد.
استاندار آذربایجان‌شرقی:

جهاد تبیین اولویت شورای فرهنگ عمومی آذربایجان‌شرقی در سال جدید باشد

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به نقش اثرگذار شورای فرهنگ عمومی در سیاست‌گذاری عرصه فرهنگی، گفت: جهاد تبیین و مقابله با تحریفات دشمن درباره واقعیت‌های انقلاب، اولویت و رویکرد اصلی این شورا در سال آینده باشد.
جهاد تبیین/ ۱

دانشجویان به دور از جناح‌بندی سیاسی به جهاد تبیین بپردازند

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد سنندج با اشاره به نقش مهم دانشگاه‌ها در جهاد تبیین گفت: دانشگاه و دانشگاهیان به دور از جنجال و غوغاهای سیاسی و جناحی صرفاً از مبنای علمی دستاوردها را کارشناسی کنند.
فروزنده در گفت‌وگو با ایکنا بیان کرد:

ضعف ارتباط اساتید و دانشجویان با توده‌های مردم؛ عامل غفلت دانشگاه از جهاد تبیین

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: مشکلی که نخبگان دانشگاهی در حوزه جهاد تبیین دارند این است که برخی اساتید کشور هنوز نتوانسته‌اند با مردم از طریق زبان آن‌ها ارتباط برقرار کنند که این ضعف به فرهنگ سازمانی حاکم بر مراکز علمی کشور بازمی‌گردد.

رسانه‌ها در جهاد تبیین خط‌شکن باشند

رئیس سازمان بسیج رسانه با بیان اینکه رسانه‌ها باید در ارائه روایت صحیح و جهاد تبیین خط‌شکن باشند، گفت: در حال حاضر دشمن به دنبال این است که تعارضات هویتی را با تأکید بر جنگ‌های مذهبی تبدیل به جنگ درون تمدنی کند.

از ترویج سبک زندگی توحیدی تا جهاد تبیین به‌عنوان یک تکلیف شرعی

مدیرکل اوقاف و امورخیریه البرز با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در بحث جهاد‌ تبیین، اظهار کرد: قرآن بهترین محور و مبنا برای بحث جهاد‌ تبیین در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، آموزشی، تربیتی براساس اقتضای شئون زندگی بشر امروزی است. لذا، محورهای جهاد‌ تبیین را قطعا ما باید از میان آیات قرآن استخراج و پالایش پژوهشی کنیم و نسبت به ترویج آن، دست به انتشار و تبلیغ گسترده بزنیم.
راهکارهای جهاد تبیین / 3

جهاد تبیین آنتی‌تز مبارزه در دنیای پساحقیقت است

رئیس انجمن سواد رسانه ایران بیان کرد: رسانه‌ها باید مسائلی که نیاز به تبیین دارد را به خوبی شناسایی کرده و از پرداختن به موضوعات اصلی غافل نشوند.

دلسوزان نظام در امر «جهاد تبیین» هم‌افزایی داشته باشند

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم گفت: در جهاد تبیین نیاز به یک هم‌افزایی بین همه دلسوزان نظام است، زیرا در برابر ما دشمنی قرار دارد که علی‌رغم اختلاف‌هایی که دارند، در بحث وارونه جلوه دادن حقایق، اتحاد و هم‌افزایی دارند که این موضوع لزوم اتحاد در جبهه جهاد تبیین را نشان می‌دهد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهرکرد:

گام عملیاتی دانشگاه شهرکرد در لبیک به فریضه جهاد تبیین

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهرکرد از تشکیل کانون فرهنگی جهاد تبیین و روایتگری این دانشگاه برای اولین‌بار در سطح دانشگاه‌های کشور و با محوریت دانشجویان رشته علوم سیاسی این دانشگاه خبر داد.

دفاع از جریان حق با جهاد تبیین

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت روح‌الله(ره) باقرشهر گفت: برای دفاع از جریان حق یا همان جمهوری اسلامی لازم است که جهاد کنیم، البته جهاد معنای عام ‌دارد که در عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به‌کار می‌رود، جهاد می‌تواند در خصوص هر کدام از موضوعات مطرح شده استفاده شود.

فیلم | اولویت‌های اصلی جهاد تبیین

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسین راجی، مدیر اندیشکده راهبردی «سعدا» به تشریح اولویت‌های جهاد تبیین پرداخته است که تقدیم مخاطبان ایکنا می‌شود.
طیبی در گفت‌وگو با ایکنا:

ارائه راهکار برای توسعه کشور در جهاد تبیین فراموش نشود

رئیس جهاددانشگاهی با تأکید بر اینکه باید مدیریت بسیار توانمندی داشته باشیم تا کشور را به درجه‌ای از پیشرفت مورد نیاز برساند گفت: آنچه رهبر انقلاب در جهاد تبیین خواستار هستند تبیین توانمندی‌ها، مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب برای رسیدن به پیشرفت و توسعه است.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ 10

نقش قرآنیان در جهاد تبیین/ فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی حمایت شوند

پیشکسوت قرآنی فارس با یادآوری فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت قطعی و فوری جهاد تبیین از سوی رهبر معظم انقلاب، به تبیین نقش جامعه قرآنی در این عرصه پرداخت.

جهاد تبیین از اولویت‌های دیوان محاسبات آذربایجان‌شرقی است

مدیرکل دیوان محاسبات آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: توجه به جهاد تبیین یکی از اولویت‌های اصلی دیوان محاسبات استان در دوره جدید مدیریتی است تا بدین وسیله ضمن عمل به وظایف ذاتی، قانونی و شرعی خود نسبت به ارائه گزارش‌های عملکرد و شفاف‌سازی در حیطه کاری برای عموم مردم اقدام شود.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ ۹

افراد برای شرکت در جهاد تبیین منتظر مجلس و میز نباشند

رئیس ادار امور قرآنی تبلیغات اسلامی با یادآوری منویات رهبر معظم اقنلاب در خصوص تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین گفت: رهبری از این جهت نام جهاد را بر این امر نهادند که افراد در خصوص تبیین دستاوردهای نظام منتظر محفل، مجلس و میز نباشند بلکه در هر جمع خانوادگی و اجتماعی به امر جهاد تبیین پرداخته و مشارکت کنند.
رئیس سازمان بسیج اساتید لرستان:

هیئت‌های اندیشه‌ورز در راستای جهاد تبیین تشکیل شود

رئیس سازمان بسیج اساتید لرستان گفت: موضوع جهاد تبیین یک موضوع مهم است و باید هیئت‌های اندیشه‌ورز در راستای منویات مقام معظم رهبری با توجه به موضوع جهاد تبیین تشکیل شوند.

انواع جهاد در کلام ائمه(ع) و قرآن/ ارکان جهاد تبیین چیست

امام‌ جمعه اشکذر با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند «جهاد عظیم این روزگار جهاد تبیین است» به انواع جهاد در کلام ائمه اطهار(ع) و قرآن کريم پرداخت.
راهکار‌های جهاد تبیین/ ۲

علم و صداقت؛ دو شاخص مهم جهاد تبیین در دانشگاه‌ها

عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا با اشاره به اینکه دانشگاه مهم‌ترین نهاد و مرجع علمی برای اجرای جهاد تبیین است، گفت: دو شاخص علم و صداقت از مهم‌ترین ویژگی‌های مجاهدین در این راه است که باید مورد توجه اساتید دانشگاه قرار گیرد.

جهاد تبیین با جدال احسن امکان‌پذیر است

نماینده ولی‌فقیه در مازندران تبیین حوادث و مسائل روز را یکی از رسالت‌های حوزویان دانست و گفت: جهاد تبیین با تأثیرگذاری بر عقل، منطق، بیان درست و جدال احسن و تهذیب نفس امکان‌پذیر است.

آموزش‌وپرورش مهمترین دستگاه اجرایی کشور در راستای تحقق جهاد تبیین

مدیر کل آموزش و پرورش کرمان با تاکید بر تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های آموزشی و پرورشی گفت: آموزش‌وپرورش مهمترین دستگاه اجرایی کشور در راستای تحقق جهاد تبیین در کشور است.

جهاد تبیین روشن کردن حقایق اسلام است

امام جمعه بندرگز با بیان اینکه جهاد تبیین، راه را برای تسلط باطل بسته، حق را حکم فرما می‌سازد، تصریح کرد: جهاد تبیین یعنی روشن کردن حقایق اسلام که به صورت عمدی یا ناخودآگاه پوشانده شده است.
حجت‌الاسلام الهی‌راد مطرح کرد:

ویژگی مجاهدان عرصه تبیین/ در فضای مجازی کنشگر و فعال باشیم

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با طرح این پرسش که اساساً جهاد تبیین چیست و ما چه وظایفی داریم، گفت: در جهاد نظامی، دشمنی دشمن کاملاً مشهود و آشکار است اما در جهاد تبیین حقایق به‌گونه‌ای تحریف می‌شود که باورها و نگرش‌ها متحول می‌شوند.

محور «جهاد تبیین» روایت حقایق و واقعیت‌های دوران سیاه پهلوی است

جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، گفت: «جهاد تبیین» برای روایت حقایق و واقعیت‌های دوران سیاه پهلوی و عصر درخشان انقلاب اسلامی و در راستای مقابله با جنگ شناختی و جنگ روایت‌های دشمن در شرایط کنونی است.

«جهاد تبیین» تحول جهادی را با هدف امیدآفرینی ایجاد کرده است

مدیر‌کل اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اردبیل، گفت: جهاد تبیین تحول و تغییر جهادی ایجاد کرده که هدف از آن امیدآفرینی و القای امید در جامعه است اما برخی به اسم تبیین مشغول کامل کردن پازل دشمن هستند.

رسانه‌ها نسبت به موضوع «جهاد تبیین» فعالیت همه‌جانبه‌ای داشته باشند

فرماندار شهرستان نیر، گفت: توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی «جهاد تبیین» به عنوان محور فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای در جامعه بایستی مبنای کار قرار گیرد.

ماهیت اساسی بیانیه گام دوم بر مبنای جهاد تبیین است

امام‌جمعه گنبد کاووس با بیان اینکه ماهیت اساسی بیانیه گام دوم بر مبنای جهاد تبیین است، تصریح کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب مخاطب ویژه جهاد تبیین بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری جوانان هستند زیرا آنها نسبت به گذشته آگاهی، اطلاعات و دانش لازم را ندارند و آینده‌سازان کشور هستند.

صاحبان اندیشه برای جهاد تبیین در حوزه دفاع مقدس وارد عرصه شوند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی از جوانان ولائی و متعهد، فرهیختگان، خبرنگاران و صاحبان اندیشه و قلم درخواست کرد تا برای جهاد تبیین در حوزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وارد عرصه و با تمام توان برای مقابله با هجمه‌های سنگین بیگانگان وارد عمل شوند.

فیلم | جهاد تبیین حضرت زینب(س)

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای طی سخنانی بیان کردند: جوان‌های ما امروز بحمدالله مجهزند؛ مجهز به فکر، مجهز به عقلانیت، مجهز به آگاهی‌های فراوان و می‌توانند در این زمینه‌ها خیلی تلاش کنند. خودتان را آماده کنید، این تجهیزات را در خودتان افزایش بدهید و به معنای واقعی کلمه خودتان را مجهز کنید و در این میدان وارد بشوید. در میدان تبیین و افشاگری، یعنی راهی که زینب کبری(س) در این چهل روز انجام داد. عظمت این چهل روز به خاطر کاری است که این بزرگوار و حضرت سجاد(س) و بقیه‌ای که اطراف اینها [بودند] انجام دادند و سختی‌ها را تحمل کردند.

لزوم استفاده از مقوله «جهاد تبیین» برای آشنایی نسل امروزی با ظلم و استبداد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل، گفت: «جهاد تبیین» موضوع و مسئله مهمی است که مقام معظم رهبری به آن تاکید ویژه دارند که براساس این محور بتوانیم نسل امروزی را با ظلم و ستم آشنا کنیم تا فریب دروغ رسانه‌های بیگانه را نخورند.

شکاف ایجاد شده توسط خواص بزرگترین ضربه به اعتماد عمومی است

مدیرکل مراکز و امور پژوهشی حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه در حوزه عدالت اجتماعی پرسش‌های جدی فراروی مدیران ما وجود دارد، گفت: نقطه کانونی انقلاب اسلامی بر مبنای عدالت و معنویت است اما امروز عدالت در بخش‌های مختلف به خوبی قابل مشاهده نیست. شکافی که نخبگان و خواص ایجاد می‌کنند بزرگترین ضربه را هم به حوزه کارآمدی و هم به حوزه اعتماد عموم زده که باید حل شود.

تمامی آحاد به ویژه جوانان جامعه مخاطبان «جهاد تبیین» هستند

مدرس سواد رسانه‌ای و فضای مجازی در استان اردبیل، گفت: تمامی آحاد جامعه به ویژه اقشار جوان و نوجوان جامعه، مخاطبان «جهاد تبیین» هستند و مقام معظم رهبری نیز به این مهم تاکید ویژه دارند.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ ۸

نقشه جامع «جهاد تبیین» در شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین شود

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) معتقد است که اکنون گروه‌های مختلفی در عرصه فضای مجازی و جهاد تبیین تلاش می‌کنند اما این تلاش‌ها مکمل هم قرار نمی‌گیرند لذا نیاز است برای این کار نقشه جامعی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین شود.

تحقق جهاد تبیین در گرو فعالیت رسانه‌ای طلاب است

مدیر شبکه سراسری رادیو زیارت بیان کرد: تحقق جهاد تبیین در گرو حضور و فعالیت طلاب در عرصه رسانه و فضای مجازی است.
شروط و لازمه‌های جهاد تبیین/ ۳

هدف از جهاد تبیین صرفاً راه‌اندازی هشتگ در فضای مجازی نیست

مسئول شبکه رسانه‌ای «صف» با بیان اینکه هدف از جهاد تبیین صرفاً راه‌اندازی هشتگ در فضای مجازی نیست، گفت: جهاد تبیین نوع تحلیل، بیان و انعکاس اخبار ما را مشخص می‌کند.
کمالی‌پور بیان کرد:

شفافیت؛ مهم‌ترین اصل عملیاتی شدن «جهاد تبیین»

نایب رئیس سابق کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تأکید بر اینکه تنها راه بازگشت اعتماد مردم، تحقق شفافیت از سوی مجموعه قوا و زیر‌مجموعه‌های آنهاست، گفت: اگر رهبر معظم انقلاب مسئله «جهاد تبیین» را مطرح می‌کنند، مهم‌ترین و کلیدی‌ترین اصل عملی شدن آن «شفافیت» است زیرا در جهاد تبیین به دنبال تبیین واقعیات کشور و آشکار کردن القائات دروغین دشمن هستیم اما بدون شفافیت نیز مردم سخن ما را قبول نمی‌کنند.
گزارش ایکنا از نشست «جهاد تبیین و رسالت فعالان فضای مجازی»

فضایی که بدون افسر و سرباز تسخیر شد

در نشست «جهاد تبیین و رسالت فعالان فضای مجازی» ضمن انتقاد نسبت به سکوت عده‌ای که توان صحبت در این فضا را دارند، نسبت به تسخیر این فضا از سوی دشمن در نتیجه بی‌توجهی مسئولان و عدم تربیت افسر و سرباز جنگ نرم هشدار داده شد.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ ۶

رسالت دانشگاهیان و حوزویان در عرصه جهاد تبیین سنگین است

رئیس پژوهشکده تحول در علوم انسانی دانشگاه شیراز با بیان اینکه بیشترین نقش در عرصه جهاد تبیین به عهده دانشگاهیان و حوزویان است به تبیین رسالت این اقشار در این عرصه پرداخت.

فیلم | فرمان جهاد تبیین

مقام معظم رهبری در ارتباط مستقیم خود با دانشجویان فرمان «جهاد تبیین» را صادر کردند. بخشی از این بیانات تقدیم مخاطبان ایکنا می‌شود.

وظیفه اهالی فرهنگ و رسانه در «جهاد تبیین»

«جهاد تبیین» عنوان جدیدی است که این روزها بر زبان مسئولان نهادهای مختلف جاری شده و برگرفته از جوهره بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به دانشجویان در روز اربعین امسال است.

نماهنگ | تبیین؛ جهاد امروز

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «مطلبی که من بیشتر میخواهم روی آن تکیه بکنم و توجّه شما و دیگرانی که این صحبت را می‌شنوند جلب کنم، «جهاد تبیین» است که من این را مکرّر تکرار کرده‌ام. من میخواهم بگویم آن روز که این حرکت تاریخی نوزدهم بهمن در برابر امام انجام گرفت، اگر آن عکسی که از این واقعه منتشر شد منتشر نمیشد، یعنی این کار تبیینی اگر انجام نمیگرفت، این حادثه نه این جور ماندگار میشد، نه اثرگذار میشد؛ یک حادثه‌ای بود مثل حوادث فراوان دیگری که اتّفاق می‌افتد و فراموش میشود. عامل ماندگاری و اثرگذاری این حادثه عبارت بود از همان قاب تصویر هنرمندانه‌ای که از این منتشر شد؛ تبیین، این است، تبلیغ کردن و نشان دادن، این است.»
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم خبر داد:

آغاز به‌ کار ستاد جهاد تبیین دانشگاهیان کشور

عبدالحسین کلانتری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تشکیل و آغاز به کار «ستاد جهاد تبیین دانشگاهیان کشور» خبر داد.

زینب وار وارد میدان جهاد تبیین شویم

یک استاد حوزه و دانشگاه، با بیان اینکه شهدا در عرصه جهاد مجاهدانه عمل کردند، گفت: شهدا تابلوی عاشورا را نصب العین خود قرار دادند و در جبهه ها عاشورا تکرار شد؛ مادران و همسران شهدا نیز زینب وار راه و رسم شهدا را ادامه می دهند.

جهاد تبیین در کلام حضرت زینب(س)

یک پژوهشگر دینی گفت: یکی از  توصیه‌های امام زمان (عج ) تاکید بر حفظ خطبه حضرت زینب(ع) در مجلس یزید لعنه الله علیه در شام است.

جهاد تبیین، راه مقابله با دشمن است

امام جمعه رویان با اشاره به اهمیت جهاد تبیین، گفت: دشمنان با ابزار مختلف به دنبال وارونه جلوه دادن حقایق هستند اما جهاد تبیینی راه مقابله با این توطئه‌ها است.
فرمان تهاجم ترکیبی با محوریت جهاد تبیین/ ۵

مهم‌ترین تهاجم ترکیبی دشمن مأیوس‌سازی مردم است

رئیس دانشکده علوم قرآنی شیراز با بیان اینکه جهاد، مفهوم شناخته شده‌‌ای است که ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس این مفهوم را معنا کرد به تبیین برخی از عرصه‌های جهاد تبیین پرداخت.
یادداشت روز

شفافیت و اقدام به‌هنگام؛ دو بال موفقیت «جهاد تبیین»

میدان جهاد تبیین مانند میدان جنگ نظامی که هزینه و کشته و زخمی دارد، نیازمند دادن هزینه‌ است؛ هزینه‌هایی که از طریق شفافیت و اقدام به‌هنگام به حداقل رسیده و خنثی‌سازی تهاجم ترکیبی دشمن به مثابه هدف اصلی جهاد تبیین را محقق می‌کند.
شروط و لازمه‌های جهاد تبیین/ ۲

صرف دغدغه‌‎مند بودن مجوز ورود به عرصه جهاد تبیین نیست

حجت‌الاسلام انصاری، استاد حوزه علمیه با بیان اینکه صرف دغدغه‌مند بودن مجوز ورود بی‌محابا به عرصه جهاد تبیین نیست، گفت: جهادگر تبیین باید عمل‌گرایانه همراه با مواسات و همدلی به تبیین بپردازد و تبیین الزاماً همیشه به گفتار نیست.
سیدرضا صدرالحسینی:

شکست راهبرد فشار حداکثری زمینه تهاجم ترکیبی را فراهم کرده است + صوت

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه تهاجم ترکیبی مرحله تکامل‌یافته دفاع بازدارنده و دفاع فعال است، گفت: حال که دشمن در مهمترین راهبرد خودش در مقابل جمهوری اسلامی ایران؛ فشار حداکثری شکست خورده، اکنون نوبت جمهوری اسلامی است که ضمن تداوم اقدامات خود در حوزه دفاع بازدارنده و دفاع فعال، وارد موضع تهاجمی نشان داده و این را به دشمنی که اقرار به شکست کرده، نشان دهد.

فرمان تبیین، در برابر جنگِ ‌شناختی

«جهاد تبیین»، خنثی‌کننده توطئه دشمن است. با «جهاد تبیین» می‌توان حرکات صحیح را منتشر کرد و به سؤالات پاسخ داد. همچنین با «جهاد تبیین» می‌توان ابهام‌آفرینی‌های موجود در فضای اجتماعی و مجازی را به‌نوعی مورد خدشه قرار داد و با آن مقابله کرد.
استنادات قرآنی بیانات رهبر معظم انقلاب/

جهاد تبیین و روشنگری؛ راهکار اصلی بازگرداندن مکر دشمنان به خودشان

اگر بپذیریم که مکر و فریب دشمنان سیاست دائمی و تخطی‌ناپذیر آنهاست، لازمه عملی کردن «إِنَّهُمْ يَكِيدُونَ كَيْدًا، وَأَكِيدُ كَيْدًا»، اولاً عدم غفلت از همیشگی بودن مکر دشمن و ثانیاً در دستورکار قرار دادن جهاد تبیین برای انجام عملیات تهاجمی در مقابل تحریفات و جعلیات دشمن و ارتقای آگاهی جامعه برای مقابله با تهاجم ترکیبی است.
حسین کنعانی مقدم بیان کرد:

حرکت از حالت پدافندی به آفندی با فرمان تهاجم ترکیبی رهبری + صوت

کارشناس مسائل سیاسی تأکید کرد: ایران به این قدرت رسیده که وارد یک تهاجم همه‌جانبه در مقابل اقدامات صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها شود که حکایت از شکست آمریکا در این جنگ هیبریدی و فشار حداکثری دارد و از این پس این آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها هستند که در حالت پدافندی قرار خواهند گرفت.
بیژن مقدم پاسخ داد:

چگونه در جنگ روایت‌ها پروژه تطهیر رژیم پهلوی را ناکام بگذاریم + صوت

مدیر مسئول پایگاه خبری ـ تحلیلی الف درباره بهترین راهکار برای ناکام گذاشتن پروژه «تطهیر رژیم پهلوی» در جنگ روایت‌ها گفت: مجموعه‌های پژوهشی و مراکز مطالعات تاریخی باید به طور مرتب مانند سایه فعالیت‌ها و اقدامات رسانه‌ها و شبکه‌های تطهیرگر را رصد کنند و با تطابق دادن حرف‌های آنها با اسناد و خاطرات خود وابستگان شاه و درباریان فراری، اتفاقات مهمی را رقم بزنند تا منجر به رسوایی آنها شود.
فاطمی‌پور در گفت‌وگوی تفصیلی با ایکنا:

دستاوردهای انقلاب نباید قربانی رقابت‌‌های سیاسی شود/ جهاد تبیین؛ عرصه دفاع از مرزهای اعتقادی + فیلم

معاون فرهنگی ـ سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اهمیت جهاد تبیین به واسطه مقابله با جنگ شناختی دشمن و خنثی‌سازی روایت دروغین او از انقلاب اسلامی و دستاوردهای نظام گفت: در داخل نیز باید مراقب بود که رقابت‌های سیاسی به روایت‌سازی دشمن کمک نکند و لذا اگر تنها به نقاط ضعف پرداخته شده و نقاط قوت پوشانده شود، در مسیر خواست دشمن است که این امر مردم را نسبت به آینده نظام دلسرد می‌کند.

فیلم | گزیده‌ بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مداحان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار مداحان فرمودند: هیئت را اصحاب ائمه تشکیل دادند، آنها شروع کردند.
بررسی نقش هیئت‌ها در عرصه روشنگری و جهاد تبیین

هیئت ما کجای جنگ امروز ایستاده‌؟

حرف رهبر انقلاب این بود که هیئتی‌ها، مداحان اهل‌بیت، واعظ و دست‌اندرکاران هیئات، امروز در این جنگ و در مواجهه‌ حق علیه باطل، کجای کار هستند. تو کجای این جنگی، تکلیف و وظیفه‌ات چیست و کجا ایستادی؟! اینجاست که تبیین جای خود را پیدا می‌کند.
انبارلویی:

تباهی‌های پهلوی با یک اقیانوس آب هم پاک نمی‌شود + صوت

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره تلاش دشمن برای کمرنگ جلوه دادن دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: رسانه‌های جهنمی در این مقابله 5 هدف ممانعت از شکل‌گیری جامعه اسلامی، تضعیف وحدت ملی، اعتبارزدایی از چهره‌‌های اسلامی و قهرمانان ملی، تعویض جلاد و شهید برای دستکاری قدرت تشخیص مردم و ترویج مطالبات دروغین و حاشیه‌ای به جای مطالبات واقعی مردم را دنبال می‌کنند و در این جنگ شناختی در پی به دست گرفتن مدیریت اذهان جامعه هستند.
محجوب در گفت‌وگو با ایکنا بیان کرد:

اثرگذاری تاریخ شفاهی در «جهاد تبیین» +فیلم

دبیرکل خانه کارگر و نماینده سابق مجلس گفت: مهمترین ویژگی جهاد تبیین روایت‌گری و تنظیم بی‌طرفانه گفته‌های راویان تاریخ انقلاب اسلامی است اما متأسفانه تا به امروز نه در حوزه جمع‌آوری روایت‌ها عملکرد خوبی داشتیم و نه این روایت‌ها به درستی تنظیم شده است.
حجت‌الاسلام محمودی در گفت‌وگو با ایکنا بیان کرد:

تولید محتوا و انگیزه؛ دو اصل مهم در جهاد تبیین + فیلم

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: در حوزه جهاد تبیین نیازمند تولید محتوا و مدیران باانگیزه هستیم تا بتوان دستاوردهای انقلاب اسلامی را به خوبی برای مردم و نسل جوان بازگو و تشریح کرد.
رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از مداحان اهل‌بیت (ع):

هیئت کانون جهاد تبیین است؛ نقش خود را در مقابل جنگ رسانه‌ای علیه ملت بیابید

رهبر معظم انقلاب نقش و کارآیی هیئت‌ها را در مقاطع مختلف به‌ویژه دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، بزرگ و بسیار تأثیرگذار خواندند و افزودند: براساس فرمایشات ائمه اطهار(ع)، هیئت کانون جهاد عظیمِ تبیین و روشنگری است.