کد خبر: 4043364
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب درباره جهاد تبیین، گفت: معظم‌له جهاد تبيين را مطرح کردند تا از این طریق نگرش تحول‌آفرینی در جامعه شكل بگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید مقامی، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های فارسبه گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید مقامی، مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های فارس امروز، 25 اسفندماه در جمع خبرنگاران از برگزاری نخستین دوره تربیت کنشگر جهاد تبيين ویژه دانشجویان استان خبر داد و گفت: اين مهم به‌منظور تحقق بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب، برای نخستین مرتبه در استان فارس برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری، جهاد تبيين را مطرح کردند تا از این طریق نگرش تحول‌آفرینی در جامعه شكل بگیرد و به همين منظور تلاش داریم برای نخستین مرتبه دوره تربیت کنشگر جهاد تبيين ویژه دانشجویان را به میزبانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس با سرفصل‌های چرایی و ضرورت تبیین، منطق استکبارستیزی، ارتباط با دنیا جریان تبیین در فضای دانشگاهی از طریق اساتید صاحب نظر در این حوزه برگزار كنيم.

مقامی گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای شركت در اين دوره از طريق دبيرخانه جهاد تبيين استان فارس به آدرس اينترنتی https://survey.porsline.ir/s/bGul7ct/ مراجعه کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس با بيان اينكه مقام معظم رهبری در بهترین زمان ممکن، موضوع جهاد تبیین را مطرح کردند و در واقع به‌نوعی بیانیه گام دوم قوام بخشیدند، افزود: ایشان جهاد تبیین را یک فریضه ذکر و بر اقدام آن توسط افراد تأکید کرده‌اند و امروزه نياز است دانشجويان سفيران عرصه اطلاع‌رسانی در حوزه جنگ نرم باشند.

به گفته وی چنانچه بتوانيم با تربيت و آموزش صحيح در عرصه تربيت كنشگری جهاد تبيين به‌درستی عمل كنيم بسیاری از ابهامات جامعه به‌ویژه جوانان برطرف می‌شود و به‌نوعی هویت‌سازی شکل می‌گیرد.

مقامی همچنین بر تأثیر رشد و توسعه شبکه‌های اجتماعی در جهاد تبیین اشاره و یکی از ابزارهای کارآمد در جهاد تبیین را فضای مجازی دانست و اظهار کرد: در جامعه امروزی، اثر تخریبی یک پیام و یا یک کلیپ چنددقیقه‌ای به‌ مراتب بیشتر از چندین بمب و موشک است.

وی در پایان یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند در صورت اطلاعات بيشتر از نحوه برگزاری اين رويداد مهم علمی ـ فرهنگی از طريق شماره تلفن 09173303394 موضوعات خود را مطرح كنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: