کد خبر: 3987297
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۶

جهاددانشگاهی نمودی از حرکت‌های جهادی باشد

نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس با بیان اینکه مطالبه ملت و رهبر این است که کارها جهادی، انقلابی و متناسب با نیاز روز پیش رود، گفت: جهاددانشگاهی نمودی از حرکت‌های جهادی باشد و نه اداری.

به گزارش ایکنا از فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس عصر پنج‌شنبه، 7 مردادماه در جمع خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و یکمین سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی، این نهاد را از ابتدای تأسیس تاکنون یک نهاد خدمتگزار توصیف کرد.

وی از تلاش‌های نسل اول بنیان گذار این مجموعه و دانشجویان انقلابی پای کار که بسیاری از آنها شهید شده‌اند، قدردانی کرد و گفت: همیشه در تحولات اجتماعی یک مسئله‌ای است که وقتی یک کار جهادی و انقلابی را شروع می‌کنیم، یکسری عوامل ما را سوق می‌دهند که غیر جهادی عمل کنیم، در حالی که نامش جهادی است. از سویی دیگر اهداف مقدسی به ما می‌گویند که روحیه و حرکت جهادی تداوم یابد.

آیت‌الله دژکام با تاکید بر اینکه مطالبه ملت و کشور و رهبر این است که کارها جهادی، انقلابی و متناسب با نیاز امروز پیش رود، گفت: اگر احساس کنیم جهاد دانشگاهی اداره شده است باید بدانیم که حرکت غیر ارزشی برای مجموعه رخ داده و اینها باید آسیب شناسی شود.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه جهاددانشگاهی نمودی از حرکت‌های جهادی باشد و نه اداری و خصوصا در حوزه آموزش، جهادی عمل کرده و زمینه تحول را فراهم کند، تأکید کرد: اگر جهاددانشگاهی در عرصه تحول در حکمرانی در امر آموزش، ارائه راه حل‌های محدود کردن بروکراسی‌ها و حرکت جهادی به میدان بیاید، بسیار موثر خواهد بود.

وی در پایان یادآور شد: مدتی با جهاددانشگاهی همکاری داشته‌ام و به عنوان عضو کوچکی از جامعه دانشگاهی در استان فارس، خودم را همراه و همکار این مجموعه می‌دانم.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha