کد خبر: 3982964
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷
انتظار فعالان قرآنی از دولت جدید / ۱۰

فعالیت‌های دولت پیوست قرآنی داشته باشند

رئیس هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی فارس با اشاره به تغییر دولت طی ماه آینده، یکی از انتظارات و درخواست‌های جامعه قرآنی را داشتن پیوست قرآنی برای فعالیت‌های دولت عنوان کرد.

فعالیت‌های دولت پیوست قرآنی داشته باشند / ضرورت تشکیل صندوق مستقل بیمه فعالان قرآنیجمال پارسا، رئیس هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی فارس در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، با اشاره به تغییر دولت طی ماه آینده، گفت: این انتظار هم اکنون در میان جامعه قرآنی وجود دارد که با روی کارآمدن دولت جدید، وضعیت حمایت از مؤسسات قرآنی و اتحادیه تشکل‌های قرآنی بهتر خواهد شد.


بیشتر بخوانید:


وی افزود: در دولت احمدی‌نژاد معاونت قرآن وزارت ارشاد شکل گرفت و تلاش‌های خوبی هم برای حمایت از فعالیت‌های قرآنی انجام شد و رشد کمی و کیفی قابل توجهی در مؤسسات قرآنی به وجود آمد اما در دولت روحانی این حمایت‌ها به شدت کاهش یافت لذا اکنون با توجه به سابقه حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی این مسئله در ذهن‌ها است و امیدواریم که دوباره حمایت‌هایی از مؤسسات شود.

پارسا با بیان اینکه شخصاً یک رابطه متقابل برای مؤسسات و دولت قائل هستم، گفت: دولت در دو عرصه باید به مؤسسات کمک کند؛ یکی اینکه به ماندگاری آن‌ها کمک کند. بزرگترین کاری که در قوام مؤسسات می‌توان انجام داد در بحث تأمین مکان آن‌ها است. قبلاً قانونی در وزارت ارشاد بود که هر مؤسسه‌ای که بتواند 50 درصد آورده داشته باشد، 50 درصد هم دولت کمک می‌کرد تا بتواند یک ساختمان دارالقرآن داشته باشد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی فارس با بیان اینکه وجود دارالقرآن‌ها می‌تواند برکات بسیاری داشته باشد و دولت کمک کننده است، گفت: همچنین دولت می‌تواند به درآمد پایدار مؤسسات قرآنی کمک کند و این کار را با پیوست‌های قرآنی که برای فعالیت‌های مختلف قرار می‌دهد و واگذاری کارهای خودش به اتحادیه مؤسسات قرآنی انجام دهد.

وی همچنین انتظار دیگر از دولت را توسعه بیمه فعالان قرآنی برشمرد و گفت: اکنون قرآنیان میهمان صندوق هنرمندان هستند در صورتی که این امر شایسته نیست و با توجه به اینکه تعداد فعالان قرآنی بسیار است و تنها تعداد کمی از آنان تحت پوشش بیمه فعالان قرآنی هستند، می‌توان با استقلال و تفکیک صندوق بیمه فعالان قرآنی کمک شایانی به این عرصه کرد تا فعالان قرآنی با دغدغه کمتری بتوانند به فعالیت‌های قرآنی خویش بپردازند.

پارسا در ادامه سخنان خود افزود: دولت جدید در شرایط خاصی قدرت را به دست خواهد گرفت و ما هم به‌عنوان جامعه قرآنی و با توجه به آموزه‌های قرآنی باید صبر پیشه کنیم و اینگونه نباشد کارهای انجام شده دولت فعلی را پای دولت جدید بگذاریم.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی فارس بیان کرد: به نظر می‌رسد نخستین کاری که دولت جدید باید انجام دهد این است که اول به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم بپردازد بنابراین به‌عنوان عضوی از جامعه قرآنی از همکاران خویش درخواست دارم که در بحث اختصاص بودجه‌های قرآنی صبورتر باشیم.

وی اظهار کرد: اینگونه نباشد که بگوییم در دولت فعلی خیلی از مشکلات را داشتیم و اکنون دولت آینده باید همه مشکلات را جبران کند، ما باید بیشتر درک کنیم و صبر و تحمل خود را بالاتر ببریم تا اول بتوانیم کسانی که از انقلاب سرد شده‌اند و پای صندوق‌های رأی نیامدند را جذب انقلاب و اسلام کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha