کد خبر: 3985121
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
انتظار فعالان قرآنی از دولت جدید / ۱۳

قرآن محور اصلی فعالیت‌های فرهنگی باشد

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی فارس با بیان اینکه از دولت انقلابی انتظارات به‌ویژه در حوزه فرهنگ انقلاب و فعالیت‌های مذهبی و قرآنی بیشتر است، گفت: آموزه‌های قرآنی باید محور اصلی فعالیت‌های فرهنگی کشور باشد.

محمدرضا غلامپور، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان فارس، در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، با اشاره به تغییر دولت طی روزهای آینده گفت: با توجه به پیروزی دولت انقلابی و مردمی در انتخابات ریاست جمهوری مسلماً انتظارات به خصوص در حوزه فرهنگ انقلاب و همچنین فعالیت‌های مذهبی و قرآنی بیشتر است.

وی افزود: انتظاری که از دولت جدید نسبت به مسئله قرآن و موضوعات فرهنگی می‌رود این است که علاوه بر استفاده از ظرفیت نیروهای توانمند انقلابی و نخبگانی کشور بتواند در مسیر اصلاح فرایند امور فرهنگی و اداری کشور قدم بردارد البته با توجه به گستره نهادهای فرهنگی و لزوم استفاده از همه ظرفیت‌های موجود و تعریف مأموریت‌های مشخص که بتواند ظرفیت‌های بالقوه جامعه فرهنگی را به بالفعل تبدیل کند، از اولویت‌های دولت جدید باشد.


بیشتر بخوانید:


غلامپور با بیان اینکه انتظار داریم آموزه‌های قرآنی محور اصلی فعالیت‌های فرهنگی در کشور باشد، گفت: لازمه این امر هم تجمیع فعالیت‌های قرآنی در یک نهاد یا یک سازمان یا ارتقا معاونت قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سازمان قرآنی است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی فارس یادآور شد: نباید از ظرفیت‌های مردمی در حوزه فرهنگی به‌ویژه با محوریت قرآن غافل شد که این هم مستلزم برنامه‌ریزی و هدفمند شدن فعالیت‌های قرآنی در یک نهاد با استفاده از بودجه‌های هدفمند خواهد بود.

وی با ابراز امیدواری اینکه در چهار سال آینده این مهم را شاهد باشیم که که قرآن مهم‌ترین موضوع فرهنگی در سطح کشور شده باشد، گفت: استفاده از آموزه‌های قرآن در جامعه مورد توجه قرار نگرفته است درحالی‌که برای این کار می‌توانیم اقدامات متعددی را انجام دهیم.

غلامپور در پایان اظهار کرد: استفاده صحیح از زیبایی‌های قرآن به خصوص در برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات فرهنگی و هنری می‌تواند جایگاه قرآن را در میان آحاد جامعه چه در امر آموزش، پژوهش، فرهنگ و هنر گسترش دهد و این مسئله باید مورد توجه مدیران فرهنگی قرار گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha