کد خبر: 3980806
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
انتظار فعالان قرآنی از دولت جدید / ۷

لزوم ساماندهی بودجه‌های قرآنی در دولت جدید / به نخبگان قرآنی فضا ندادیم

یکی از قاریان ممتاز کشور با یادآوری منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص استفاده از نیروها و متخصصان قرآنی گفت: یکی از اشکالات این است که متأسفانه به نخبگان قرآنی فضا ندادیم تا بتوانند توانمندی‌های خود را به عرصه ظهور و بروز برسانند.

محمدمهدی روحانی، قاری ممتاز کشور و استان فارس، در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، با اشاره به انتخاب دولت جدید در انتخابات اخیر گفت: با رهبر معظم انقلاب تأکیدات ویژه‌ای داشتند  بر استفاده از نیروها و متخصصان قرآنی داشتند اما متأسفانه توجه به این منویات را خیلی پررنگ نمی‌بینیم و به خصوص در دولت کنونی فعالان و نخبگان قرآنی و توانمندی‌های آنان دیده نمی‌شود.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از توانمندی‌های نخبگان قرآنی بیان کرد: یکی از اشکالات این بوده است که متأسفانه به نخبگان قرآنی فضا ندادیم تا بتوانند توانمندی‌های خود را به عرصه ظهور و بروز برسانند. مخصوصاً در استان فارس بارها به مسئولان تأکید کردیم که فضا را به فعالان و نخبگان قرآنی دهند نه اینکه آنان صرفاً بخواهند خودشان را نشان دهند زیرا کمبودی در این جهت ندارند، بلکه منظور در حوزه شاگردپروری است.


بیشتر بخوانید:


این قاری ممتاز استان فارس ادامه داد: اکنون نخبگان و اساتید قرآنی در جامعه داریم اما فضایی در اختیارشان نیست که بخواهند شاگردپروری کنند و به نوعی نسل آینده قرآنی را برای سال‌های آتی تربیت کنند  این نکته مهمی است که مغفول مانده است.

وی همچنین به بحث بودجه‌های قرآنی اشاره کرد و گفت: باید توجه ویژه‌ای به بودجه‌های قرآنی شود مخصوصاً در دولت جدید که رویکرد انقلابی دارد، قطعاً انتظارات بیشتری در این حوزه از آن می‌رود و امیدواریم دولت جدید بتواند در فضای قرآنی انتظارات قرآنیان را برآورده کند.

روحانی از کمبود بودجه‌های قرآنی انتقاد کرد و افزود: با بودجه بسیار کمی که سالیانه از مقدار آن هم کاسته می‌شود واقعاً انگیزه قرآن‌آموزان از بین رفته است و ما اثرات آن‌ها را می‌بینیم. وقتی دانش‌آموز یا قرآن‌آموزی در یک آزمون رتبه کسب می‌کند یا در جلسه‌ای حضور می‌یابد حتی نمی‌توانیم از آن تقدیری داشته باشیم یا اینکه از یک ابزار انگیزشی استفاده کنیم که بتوانیم قرآن‌آموزان را جذب کنیم و همه این‌ها به دلیل کمبود بودجه قرآنی است.

این قاری ممتاز کشورمان در پایان تأکید کرد: باید در دولت جدید توجه ویژه‌ای به بودجه‌های قرآنی شود تا بتوانیم جذب نسل جدید به فضای قرآنی داشته باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha