کد خبر: 3980511
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۳
انتظار فعالان قرآنی از دولت جدید / ۶

قرآن را از حاشیه به متن زندگی‌ بیاوریم

قاری برتر نهاجا با بیان اینکه دولت جدید سیاست کلانی تمهید کند تا قرآن را به متن زندگی‌ها بیاوریم، گفت: فعالیت‌های قرآنی که تاکنون انجام شده، نتوانسته است قرآن را به متن زندگی‌ها آورده و سبک زندگی قرآنی را در جامعه ترویج دهد.

عباس رحمدار، قاری برتر نهاجا در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، با اشاره به برگزاری انتخابات رئیس‌جمهور و تغییر دولت طی یکی دو ماه آینده به تبیین انتظارات از دولت منتخب پرداخت و گفت: تصمیم‌گیران و تصمیم‎سازان جامعه باید به درخواست‌های جامعه قرآنی به عنوان یکی از اقشار جامعه توجه داشته باشند.

وی افزود:  بهترین نکته‌ای که در رابطه با این مطلب می‌توان به آن اشاره کرد، این است که دولت جدید باید یک سیاست کلان در جهت تمهید زیرساخت‌ها فراهم کند تا قرآن که تاکنون در حاشیه تمام امور بوده است، در متن امور قرار گیرد.

رحمدار با بیان اینکه طی سال‌های بعد از انقلاب همه موارد در متن بوده اما متأسفانه قرآن در حاشیه بوده است، به برگزاری مسابقات قرآن و دوره‌های آموزشی صوت و لحن و حفظ و غیره اشاره کرد و گفت: همه این‌ها در حقیقت یک نمی از اقیانوس بیکران قرآن کریم است.


بیشتر بخوانید:


این قاری برجسته استان فارس تأکید کرد: تمام فعالیت‌های قرآنی که تاکنون انجام شده، نتوانسته است قرآن را به متن زندگی‌ها کشانده و سبک زندگی قرآنی را در جامعه ترویج دهد. توقع ما از دولت جدید این است که مقدمات و زیرساخت‌هایی فراهم کند و از فعالان قرآنی کمک بخواهد که پای کار آیند و قرآن را از حاشیه امور به متن اصلی زندگی بکشاند.

رحمدار در پایان اظهار کرد: اگر موفق شویم که قرآن را به متن اصلی زندگی‌ها آورده و سبک زندگی قرآنی را ترویج دهیم، قطعاً تمام کارها در امورات قرآنی و بلکه امورات دیگر سر و سامان پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha