شمار جانباختگان کرونا در فارس به ۸۱۹۵ نفر رسید
کد خبر: 4134644
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۸

شمار جانباختگان کرونا در فارس به ۸۱۹۵ نفر رسید

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۴۰۲، اعلام کرد.

به گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۴۰۲، اعلام کرد.
 در شرح این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۷۴ هزار و ۱۸۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۴ هزار و ۳۱۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۴۲ هزار و ۴۴۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴ هزار و ۹۵۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۳۱ هزار و ۷۴۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۳۵۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۱۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، یک مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۹۵ نفر رسیده است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۵ هزار و ۹۴۹ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۹۰ هزار و ۱۸۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۶۴ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۹۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۹۲ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۲۳۲ دُز یادآور واکسن بوده است.

انتهای پیام
captcha