کد خبر: 4057405
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس از برنامه ریزی برای استقرار ۱۲ یونیت دندانپزشکی در مرکز درمانی واقع در بلوار پاسارگاد شیراز خبر داد و گفت: این اقدام به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی(ره) و با هدف ارائه خدمات دندانپزشکی سطح یک به جامعه هدف مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و دیگر بیماران نیازمند خدمات حوزه بهداشت دهان و دندان انجام می‌شود.

خدمات دندانپزشکیبه گزارش ایکنا از فارس، سرهنگ حسین صمصام، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس، دیروز، ۲۵ اردیبهشت‌ماه در نشست خبری  با اشاره به رسالت‌های سازمان بسیج جامعه پزشکی و جهادگران سلامت در زمینه ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی به نیازمندان و مردم مناطق کم برخوردار گفت: جهادگران سلامت در قالب تیم‌های جهادی برای تحقق برنامه‌های این حوزه سازماندهی می‌شوند.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست، گروه‌های هدف دریافت خدمت با کمک پایگاه بسیج محله‌ها شناسایی می‌شوند، ادامه داد: در مرحله دوم در راستای هم افزایی و ارائه خدمات هدفمند، از ظرفیت محله‌ها، نهادها و دستگاه‌های دولتی و خصوصی همانند مجموعه سلامت، اداره اوقاف و امور خیریه، شهرداری و کمیته امداد امام خمینی(ره) در زمینه‌های مختلف استفاده می‌شود.

صمصام از حضور تیم های جهادی سلامت محور در محله های مورد نظر بر اساس برنامه ریزی قبلی خبر داد و گفت: پس از اطلاع‌رسانی خدمات به جامعه هدف، خدمات در سطح یک و به صورت غربالگری و پایش سلامت به مردم ارائه می‌شود؛ سپس برای ارائه خدمات سطح دو، یک تیم تخصصی در محل حضور یافته و در صورت نیاز، بیماران برای ادامه درمان های تشخیصی و تکمیلی به مراکز درمانی پشتیبان تیم‌های جهادی ارجاع داده می‌شوند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به آغاز رزمایش جهادگران فاطمی از هفدهم اردیبهشت افزود: این رزمایش که با هدف ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی از سوی پنجاه تیم جهادی بسیج جامعه پزشکی استان فارس به مناطق کم‌برخوردار در حال برگزاری است، تا سی‌ام اردیبهشت نیز ادامه دارد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس ضمن قدردانی از حمایت‌های استاندار فارس و رئیس قرارگاه محرومیت‌زدایی استان فارس پیرامون احیای فعالیت‌های این قرارگاه و اقدامات سردار بوعلی جانشین قرارگاه افزود: تلاش می‌شود تا در مناطق کم‌برخوردار علاوه بر رسیدگی به مسائل اجتماعی و فرهنگی، خدمات سلامت در سطح عمومی و تخصصی نیز به مردم ارائه شود.

وی راه‌اندازی پایگاه بسیج در مراکز درمانی استان را نخستین اقدام بسیج جامعه پزشکی در راستای اهداف قرارگاه محرومیت‌زدایی استان برشمرد و یادآور شد: ۴۵ پایگاه بسیج جامعه پزشکی در مراکز درمانی استان وجود دارد که ۲۰ پایگاه آن در مراکز درمانی مناطق کم برخوردار شیراز به فعالیت می‌پردازند.

صمصام با بیان اینکه «مسجدمحوری» و احیای فرهنگ فعالیت‌های بسیج در مساجد از دیگر محورهای این برنامه است، گفت: با شناسایی بیماران بی‌بضاعت در مناطق کم برخوردار به کمک مراقبان سلامت بسیجی و پزشکان خانواده، کار پایش سلامت افراد انجام می شود و بیمارانی که نیاز به ویزیت و درمان‌های تخصصی و فوق تخصصی دارند به مراکز درمانی ارجاع داده می‌شوند.

وی با تصریح اینکه هدف بسیج جامعه پزشکی استان برای محرومیت زدایی، استفاده از ظرفیت‌های مختلف موجود در تیم‌های جهادی با مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان در مناطق کم برخوردار است، یادآور شد: برگزاری اردوی جهادی در اسفند ۱۴۰۰ در بیمارستان قلب الزهرا(س) و  اردوی جهادی در درمانگاه شهید مطهری شیراز در هفته گذشته از جمله این اقدامات است.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس از برنامه‌ریزی برای استقرار ۱۲ یونیت دندانپزشکی در مرکز درمانی واقع در بلوار پاسارگاد شیراز با همکاری معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبرداد و گفت: این اقدام به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی(ره) و با هدف ارائه خدمات دندانپزشکی سطح یک به جامعه هدف مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و دیگر بیماران نیازمند خدمات حوزه بهداشت دهان و دندان انجام می‌شود.

وی با یادآوری اجرای طرح ملی نفس (نجات فرزندان سقط) در راستای افزایش و تعالی جمعیت از سوی سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت هفته ملی جمعیت و با شعار «ایران جوان بمان»، گفت: بسیج جامعه پزشکی کشور با همکاری نظام سلامت و مشارکت تمامی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی به ویژه مشاوران مرکز «بهار نکو» در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری و ترویج فرزندآوری، حفظ و افزایش جمعیت، یکی از زودبازده‌ترین اقدامات روش احیای جمعیت را با شناسایی، مشاوره و حمایت از خانواده‌هایی آغاز کرده که قصد سقط جنین دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: