کد خبر: 4057756
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰

معاون استاندار فارس با بیان اینکه حاشیه کلانشهر شیراز با مشکلات عدیده‌ای مواجه است و زیبنده نیست در اطراف سومین حرم اهل بیت (ع) با چنین مشکلاتی روبه رو باشیم و میطلبد دستگاه‌های ستاد اجرایی پای کار بیایند و بطور ویژه کار کنند چرا که این شهر آبستان مسائل و مشکلات امنیتی و اجتماعی نشود. از این رو مسئولان توجه بیشتری به حاشیه‌های شهر و مبحث اشتغال، معیشت و بهداشت داشته باشند که منجر به معضلات امنیتی و اجتماعی نشود.

به گزارش ایکنا از فارس، عبدالعلی کریمی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در استان فارس با اشاره به تلاش برای رفع محرومیت از سطح کشور و ایجاد اشتغال، اقدامات  این ستاد را در حوزه های اجتماعی قابل تقدیر و ارزشمند برشمرد و اظهار داشت: معضلات معیشتی و اقتصادی مهمترین موضوع اصلی امروزه جامعه هست.
 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سال‌هاست موضوع اقتصادی را سرلوحه کار خود قرار دادند و امسال را سال "اشتغال، تولید و دانش بنیان" معرفی کردند، افزود: این نشان دهنده اهمیت مباحث اقتصادی در سطح جامعه است که خودمان با پوست و استخوان لمس میکنیم و نقش بنیان برکت در این زمینه و عرصه حیاتی و تاثیرگذار است.
 
معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری فارس با اشاره به موقعیت جغرافیایی و نقشه تقسیمات کشوری استان فارس، بیان کرد: فارس یکی از مهمترین استان‌های کشور در بخش کشاورزی است که بیشترین فعالیت‌های آن مربوط به این حوزه بوده و کمتر به سمت صنعت  روی آورده که در این راستا دچار آسیب در سطح کشور شده است.
 
کریمی با اعلام اینکه به دلیل تحریم منابع آبی و خشکسالی کشاورزان دچار مشکل هستند، خاطرنشان کرد: به دلیل فقر مالی سرمایه گذاری کمتری در استان شکل گرفته  چرا که تولید ثروت در استان انجام نمی‌شود؛ و این مهم وظایف دستگاه‌های حامی بویژه ستاد اجرایی امام را بیشتر می‌کند و می‌تواند حامی مردم استان فارس باشد.
 
وی با بیان اینکه حاشیه کلانشهر شیراز با مشکلات عدیده‌ای مواجه است و زیبنده نیست در اطراف سومین حرم اهل بیت (ع) با چنین مشکلاتی روبه رو باشیم و میطلبد دستگاه‌های ستاد اجرایی پای کار بیایند و بطور ویژه کار کنند چرا که این شهر آبستان مسائل و مشکلات امنیتی و اجتماعی نشود. از این رو مسئولان توجه بیشتری به حاشیه‌های شهر و مبحث اشتغال، معیشت و بهداشت داشته باشند که منجر به معضلات امنیتی و اجتماعی نشود.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: