کد خبر: 4057762
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۸
در گفت‌وگو با ایکنا مطرح شد:

مدرس سطوح عالی حوزه علمیه قم گفت: کلامی که از  آیت الله فاطمی نیا صادر می شد فقط یک حرف نبود بلکه مردم احساس می کردند که ایشان یک عالم عامل است و قبلاً به سخنان خود عمل کرده اند و همین نیز رمز تأثیرگذاری ایشان بود.

به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین امین رصاف، مدرس سطوح عالی حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با ایکنا از فارس ضمن تسلیت رحلت آیت الله سید عبدالله فاطمی نیا گفت: ایشان، فردی خطیب، استاد اخلاق و متخصص در نهج البلاغه و صحیفه سجادیه  بودند، همچنین در عرفان و حدیث و شعر تحقیقات فراوانی داشتند.


وی ادامه داد: پدر آیت الله سید عبدالله فاطمی نیا از علما و عرفا به حساب می آمد که از همان کودکی ایشان تحت تربیت پدر قرار می گیرد و بعد نیز ایشان از محضر آیت الله تبریزی، عارف بزرگ و از شاگردان حضرت آیت الله سید علی آقای  قاضی کسب فیض می کنند و تقریباً همه اساتید ایشان از شاگردان سر آیت الله قاضی بودند.


عضو جامعه اساتید حوزه‌های علمیه فارس با بیان اینکه منبر های آیت الله فاطمی نیا، پناهگاهی برای عاشقان اخلاق و عرفان و معنویت بود، افزود: سخنرانی های ایشان، سال ها مورد توجه علاقمندان به معنویت، اخلاق و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه بود؛ ایشان از لطافت هایی بهره مند بود و تلاش می کرد مخاطبان نیز به لطافت های روحی دسترسی پیدا کنند تا بتوانند رشد کنند.
 
وی با تصریح اینکه ایشان، ادب و احترامی به خانواده ها می آموخت که امروز به شدت به آن  نیاز داریم، گفت: کلامی که از ایشان صادر می شد فقط یک حرف نبود بلکه مردم احساس می کردند که ایشان یک عالم عامل است و قبلاً به سخنان خود عمل کرده اند و همین نیز رمز تأثیرگذاری ایشان بود و عمل کردن به توصیه هایی که به دیگران می کردند، باعث می شد کلامشان مؤثر باشد.


رصاف در ادامه سخنان خود به دیگر ویژگی های آیت الله سید عبدالله فاطمی نیا اشاره و بیان کرد: ایشان در مباحث معرفتی و در شناخت بعضاً انحرافاتی که برای افراد اهل حقیقت در جامعه به وجود می آمد و تذکراتی که برای مواظبت می دادند، ید طولانی داشت. همچنین راهکارهایی که برای ترک بعضی از بیماری ها داشتند، بسیار مؤثر بود.


وی با یادآوری حمایت ایشان از نظام و انقلاب گفت: حمایتی که ایشان از نظام و انقلاب و به خصوص از رهبر معظم انقلاب داشتند، بسیار عجیب بود؛ این مضمون که اگر فردی نسبت به رهبر انقلاب، نگاه منفی داشته باشد و توبه نکند و از دنیا رود، گرفتار خواهد بود به در کلمات ایشان وجود دارد و نشان از ارادت فوق العاده ایشان بود.


مدرس سطوح عالی حوزه علمیه قم در پایان افزود: سزاوار است که نسل جوان نسبت به آثار و سخنرانی های ایشان اهتمام داشته باشند و بدانند که کلام  ایشان می تواند در تحول روحی برای انسان بسیار مؤثر باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: