کد خبر: 3998544
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷
انتظار فعالان قرآنی از دولت جدید / ۲۱

جلسات سخنرانی صرفاً موجب ترویج فرهنگ قرآنی نمی‌شود

محمود آسن، داور مسابقات قرآن با اشاره به نقش دولت در ترویج فرهنگ قرآن و سبک زندگی قرآنی گفت: با برگزاری صرف یک جلسه و سخنرانی احساساتی فرهنگ قرآن در جامعه ترویج نمی‌شود.

محمود آسن، داور مسابقات قرآن کریم، در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، در تبیین انتظارات جامعه قرآنی از دولت فرمایشات امام راحل را یادآور شد و گفت: امام راحل فرمودند انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود؛ یعنی باید در گام نخست دولتمردان بدانند که ریشه و اساس این انقلاب برخاسته از فرهنگ ناب اسلامی است و مسلماً برای حفظ آن هم باید این فرهنگ را به خوبی حفظ کنند.

وی افزود: همچنین امام راحل فرمودند که قرآن باید در تمام شئون زندگی ما حاضر باشد، بنابراین کار دیگر دولتمردان نظام جمهوری اسلامی باید این باشد که از هر طریق و روشی که امکان دارد، تلاش کنند تا قرآن حضور عملی در زندگی مردم اعم از مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، ادارات و غیره داشته باشد.

آسن معرفی الگوهای موفق قرآنی را راهکاری در این زمینه توصیف کرد و گفت: مسلماً موفق یک الگوی موفق که به زندگی افراد جامعه نزدیک باشد، می‌تواند تلاشی برای ترویج سبک زندگی قرآنی باشد یعنی باید تلاش کنیم نمونه‌های یک فرد مسلمان معتقد انقلابی را به مردم معرفی کنیم و این کار هم نیاز به برنامه‌ریزی مالی و فکری دارد.


بیشتر بخوانید:


داور مسابقات قرآن کریم نقش دولت را در این زمینه مهم دانست و گفت: با برگزاری صرف یک جلسه و سخنرانی احساساتی فرهنگ قرآن در جامعه ترویج نمی‌شود و این جلسات به صورت مقطعی است و جواب نمی‌دهد و باید برای ترویج فرهنگ قرآن در جامعه به صورت مستمر و در ابعاد مختلف کار کرد.

وی بیان کرد: هم دشمن داخلی که شیطان و نفس عماره است و هم دشمن خارجی که استکبار جهانی و صهیونیزم بین‌الملل است به صورت مستمر بر علیه فرهنگ ناب اسلامی تلاش می‌کند لذا ما هم برای ترویج این فرهنگ و مقابله با فرهنگ غرب و شیطانی باید به صورت مستمر کار کنیم تا پیروز شویم و این راهی بود که امام راحل از قبل از انقلاب برای ما ترسیم کردند.

آسن در پایان نقش امید را در جامعه مهم توصیف کرد و گفت: امروز نیاز داریم که امید را به سطح جامعه به‌ویژه جوانان بازگردانیم و برای این کار هم باید برنامه‌ریزی‌های متعددی انجام داده و کارهای فرهنگی فاخر انجام دهیم تا بتوانیم فرهنگ را به فرهنگ اوایل انقلاب که فرهنگ اسلامی و انقلابی بود بازگردانیم و در این صورت امیدها بازخواهد گشت و فعالیت‌های منفی دشمنان هم بی‌اثر خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :