کد خبر: 3986625
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲

فرمانده ارشد ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به کارنامه ۴۱ ساله جهاددانشگاهی در عرصه‌های علمی و فرهنگی گفت: جهاددانشگاهی یکی از قطب‌های اصلی پیشرفت و توسعه کشور محسوب می‌شود که رهبر معظم انقلاب بر ضرورت حمایت از طرح‌های فناورانه آن تأکید دارند.

امیرابوالقاسم رضایی، فرمانده ارشد ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد، در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، ضمن تبریک فرا رسیدن ایام دهه ولایت و امامت به در پیش رو بودن سالروز تأسیس جهاددانشگاهی اشاره کرد و گفت: جهاددانشگاهی مولود انقلاب اسلامی است که با تدابیر داهیانه امام راحل در همان اوایل انقلاب بنیان نهاده شد تا بتواند مسیر پیشرفت و توسعه کشور را در عرصه‌های علمی و فرهنگی هموار کند.

وی با بیان اینکه با نگاهی به کارنامه 41 ساله جهاددانشگاهی در عرصه‌های مختلف به خوبی می‌توانیم نقش مؤثر آن را در پیشرفت کشورمان مشاهده کنیم، افزود: جهاد دانشگاهی نهادی انقلابی با هویت اسلامی، برخوردار از منابع انسانی متعهد و کارآمد، الهام بخش و موثر در کشور، پیشگام در توسعه علم، فناوری و فرهنگ با تعامل سازنده در عرصه ملی و بین‌المللی است.

رضایی همچنین جهاددانشگاهی را نهادی الهام‌بخش در نواندیشی و پویایی علمی و فرهنگی در جهت نیل به خودباوری، خوداتکائی و تقویت هویت ایرانی  ـ اسلامی و مؤثر در تشخیص چالش‌ها، مسائل و نیازهای علمی، فرهنگی و اجتماعی کشور، ارائه راه حل‌های هوشمندانه و تأثیرگذار در نظام تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری کشور توصیف کرد.

فرمانده ارشد ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره عنایت ویژه‌ای به تلاش این نهاد انقلابی دارند و هرساله در دیداری با جهادگران دارند، بر ضرورت حمایت از آن تأکید دارند چنانچه مشاهده کردیم آنقدر فعالیت‌های به خصوص علمی جهاددانشگاهی برای معظم‌له دارای اهمیت است که ردیف بودجه اختصاصی را به طرح‌های فناورانه آن اختصاص دادند و این مسئله نشان می‌دهد جهاددانشگاهی یکی از قطب‌های اصلی پیشرفت و توسعه کشور محسوب می‌شود که رهبر معظم انقلاب بر ضرورت حمایت از طرح‌های آن تأکید دارند.

وی با تأکید بر اینکه در گام دوم انقلاب برای تحقق تمدن نوین اسلامی نیاز به همکاری و هم‌افزایی نهادها و دستگاه‌های مختلف داریم، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز همواره تلاش می‌کند تا در کنار وظایف ذاتی که برای حفظ و دفاع از کیان و ناموس این کشور فعالیت می‌کند، همکاری‌ و هم‌افزایی هم با نهادهای مختلف برای تحقق تمدن نوین اسلامی داشته باشد.

رضایی به همکاری ارتش با جهاددانشگاهی اشاره کرد و گفت: طبق تفاهم‌نامه همکاری که با جهاددانشگاهی داریم دوره‌های آموزشی سرباز مهارت را به عهده این نهاد نهاده‌ایم تا اصول و مهارت‌های سبک زندگی را نسل جوان آموزش دهد همچنین همکاری‌های خوبی هم در حوزه آموزش خانواده کارکنان ارتش با جهاددانشگاهی داریم.

فرمانده ارشد ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد در پایان بیان کرد: فرزندان ملت در ارتش جمهوری اسلامی از هر تلاشی که برای خدمت به این مردم و مرز و بوم باشد، دریغ نمی‌کنند و همواره تلاش می‌کنند تا در عرصه خدمت‌رسانی پیشگام باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: