کد خبر: 3986143
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس:

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ورود جهاد دانشگاهی به بسیاری از حوزه‌ها موفق بوده است، گفت: اقدامات جهاد دانشگاهی برای پر کردن خلأهای فنی و تکنولوژی و پاسخگویی به نیازهای جامعه جای قدردانی دارد.

به گزارش ایکنا از فارس، جعفر قادری، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی امروز، سوم مردادماه در جمع خبرنگاران ضمن تبریک فرارسیدن چهل و دومین سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی، بیان کرد: جهاد دانشگاهی یکی از نهادهای برآمده از انقلاب و مولود انقلاب است که در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، فنی و اقتصادی منشأ خیرات و برکات زیادی برای نظام و انقلاب بوده است.

وی افزود: این نهاد انقلابی طی چهار دهه فعالیت تلاش کرده که در حوزه‌هایی که ورود نشده یا خلأیی وجود دارد، ورود کند و کارهای خوبی هم در زمینه پر کردن شکاف‌ها و خلاهای فنی و تکنولوژی و پاسخگویی به نیازهای جامعه داشته است و در سطح استان فارس نیز اقدامات خوبی انجام شده که جای تقدیر دارد.

قادری ادامه داد: جهاد دانشگاهی با دو ویژگی غیردولتی و عمومی بودن سرمایه‌های آن، این امکان و فرصت برایش فراهم شده تا از ظرفیت متخصصان، نیروهای فنی، مؤمن و دلسوز برای پر کردن خلأهای فنی و تکنولوژی کشور استفاده کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی در برخی از حوزه‌هایی که هنوز فاصله فنی و دانشی با کشورهای پیشرفته داریم می‌تواند ورود و کمک کند تا این فاصله کم شود.

وی همچنین گفت: اگرچه جهاد دانشگاهی نیروهای خوبی در اختیار دارد اما می‌تواند از ظرفیت نیروهای بیرون از مجموعه خود در زمینه پژوهشی، انتقال یافته‌های علمی، فرهنگی، آموزشی، تجاری‌سازی یافته‌های علمی، ارتقای کارآفرینی و استقرار اقتصاد دانش‌بنیان استفاده و کارهای بزرگی را انجام دهد.

قادری با بیان اینکه ورود جهاد دانشگاهی به بسیاری از حوزه‌ها موفق بوده است، گفت: متأسفانه ارتباط زیادی بین ما و جهاددانشگاهی وجود نداشته و عدم برنامه‌ریزی‌ها موجب شده تا چندان تعاملی وجود نداشته باشد، اما امید است فرصتی فراهم شود که تعامل و ارتباط بیشتری برقرار و بتوانیم از ظرفیت این مجموعه استفاده کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: