کد خبر: 4090020
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۷

بیانیه هیئت داوران پانزدهمین مسابقات «مدهامتان»

در مراسم اختتامیه مرحله کشوری پانزدهمین دوره مسابقات قرآن «مدهامتان» که هم‌اکنون در حرم شاهچراغ(ع) در حال برگزاری است، بیانیه هیئت داوران قرائت شد.

راسم اختتامیه مرحله کشوری پانزدهمین دوره مسابقات قرآن «مدهامتان»، عباس سلیمیبه گزارش ایکنا از فارس، مراسم اختتامیه مرحله کشوری پانزدهمین دوره مسابقات قرآن «مدهامتان» امروز، 14 مهرماه در حرم شاهچراغ(ع) در حال برگزاری است. در این مراسم بیانیه هیئت داوران که متشکل از 16 نفر از اساتید ملی و بین‌المللی بودند، توسط استاد عباس سلیمی، مجری این مراسم قرائت شد.

در این بیانیه آمده است: «اینک که با عنایت خدای متعال پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامّتان ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در جوار حرم نورانی و ملائک پاسبان حضرت احمدبن موسی الکاظم(ع) در شهر شیراز با حضور گرم قاریان، حافظان، مرتلان و موذنان منتخب کانون‌های مساجد سراسر کشور که به نمایندگی بیش از 15000 نفر از شرکت‌کنندگان در این مسابقات برگزار شد، هیئت داوران از مساعی و تلاش‌های مسئولان و همه دست‌اندرکاران برپایی این دوره از مسابقات که با توجه به شرایط خاص کشور و انزوای مسابقات قرآنی اهتمام به برگزاری نموده و همچنین متسابقینی که سختی راه را متحمل شده و از اقصی نقاط کشور در این مسابقات شرکت نمودند و در نهایت از میزبانان تشکر نموده و ایشان را به رعایت نکات زیر جلب می‌نماید:

تلاوت قرآن یکی از عبادات مستحبی است که در آموزه‌های دینی مرود تاکید فراوان قرار گرفته است بنابراین باید در نظر داشته باشیم که حضور در مجلس قرآن با نیت عبادت و امتثال امر الهی باشد و انگیزه دیگری جایگزین آن نگردد. همه ما بر اساس منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) با حضور خویش جزئی از فرآیند نظام توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی کشور هستیم که انشاالله مورد رضای الهی واقع گردد.

توصیه می‌شود برای پیشرفت بیشتر معارف والای قرآنی در سطح مساجد کشور اهتمام این مسابقات در سال‌های آینده نسبت به مفاهیم و تدبر در قرآن تقویت گردد، همچنین توجه به برگزاری کارگاه آموزشی در استان‌ها به طور جدی در دستور کار دبیرخانه اجرایی جشنواره قرار گیرد. مسابقات قرآنی مدهامّتان فضایی بسیار مناسب برای حضور و آشنایی قرآن‌دوستان مسجدی است که هم با فضای اصولی مسابقات قرآنی سطح بالای کشور آشنا شوند و هم با تمرین و ممارست بتوانند به سطح بالای مسابقات ملی و بین‌المللی اوقاف راه یابند.

بدون شک مسابقات قرآنی مدهامّتان یکی از مسابقاتی است که با هم‌افزایی و نه موازی‌کاری با سایر مسابقات می تواند به عنوان تنها مأمن و ملجا قرآن‌دوستان مسجدی و با عنوان بچه‌های مسجد باشد.

در پایان ضمن قدردانی از همه متسابقین و برگزارکنندگان این مسابقات، هیات داوران تشکر ویژه خود را از اهتمام ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور بواسطه هویت‌بخشی به علاقه‌مندان جامعه قرآنی که فعالیت‌های قرآنی خود را در مسجد مستقر نموده و با عنوان بچه‌های مسجد در خدمت به ساحت مقدس قرآن و اهل بیت (علیهم‌السلام) فعالیت می‌کنند، اعلام نموده و به تمامی شرکت‌کنندگان مسابقات مدهامّتان که توانایی برگزاری جلسات قرآن با رویکرد قرائت ساده قرآن در مساجد را دارند توصیه می‌نماید با این اقدام به فرمایش عمل نشده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر قرار گرفتن مساجد به عنوان پایگاه قرآنی جامه عمل بپوشانند. توفق همگان را از قادر منان خواستاریم».

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha