کد خبر: 4089932
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۸

«مدهامتان» نسل قرآنی را در مساجد پرورش می‌دهد

مسئول اجرایی کمیته داوری بخش بانوان پانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن «مدهامتان» با بیان اینکه این مسابقات در شناسایی نخبگان قرآنی مؤثر عمل کرده است، گفت: «مدهامتان» نسل قرآنی را در مسجد می‌پروراند.

پانزدهمین دوره مسابقات قرآن «مدهامتان»، حرم شاهچراغ(ع)رقیه فرخ‌زاده، مسئول اجرایی کمیته داوری بخش بانوان پانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن «مدهامتان» در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، به تشریح جزئیات این مسابقات پرداخت و گفت: شیراز امسال افتخار میزبانی پانزدهمین دوره مسابقات کشوری مدهامتان دارد.

وی با بیان اینکه مدهامتان از برترین مسابقات قرآنی است که با حضور داوران بین‌المللی و نخبگان قرآنی و اصحاب مساجد برگزار می‌شود، افزود: مدهامتان در شناسایی نخبگان قرآنی موثر عمل کرده است و نسل قرآنی را در بستر مسجد می‌پروراند.

فرخ‌زاده اضافه کرد: کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد مثل فرهنگسرای محلی هستند که زمینه مناسب را برای انجام فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی فراهم می‌کنند و در این حوزه‌ها بسیار موفق عمل کرده‌اند.

وی با اشاره به نقش کانون‌های فرهنگی مساجد در تربیت نسل قرآنی بیان کرد: این کانون‌ها در حوزه اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی هم موفق عمل کرده‌اند و در استعدایابی نوجوانان و جوانان در زمینه‌های مختلف فرهنگی و قرآنی اثربخش هستند.

مسئول اجرایی کمیته داوری بخش بانوان پانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن «مدهامتان» تأکید کرد: کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد و مساجد خانه امن و بهینه در جذب نسل جوان هستند.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha