کد خبر: 4074639
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲
مؤسسات قرآنی فارس؛ ظرفیت‌ها و چالش‌ها / ۱۲

فضای مازاد دستگاه‌های دولتی در اختیار مؤسسات قرآنی باشد

عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی با اشاره به افزایش اجاره‌بها و مشکل بسیاری از مؤسسات قرآنی برای تأمین مکان پیشنهاد داد تا فضاهای مازاد دستگاه‌های دولتی در اختیار این مؤسسات قرار گیرد.

علیرضا شاهسونی، مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س)حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی، مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، با اشاره به چالش‌های پیش‌روی مؤسسات قرآنی گفت: متأسفانه امروزه به دلیل مشکلات اقتصادی اداره کردن مؤسسات قرآنی بسیار سخت شده است. در مراکز شبانه‌روزی حفظ قرآن هزینه‌ها و اجاره اماکن بسیار بالا رفته است و بسیاری از دوستان قرآنی چون نتوانستند مکانی را با قیمت مناسب اجاره کنند، مجبور به تعطیل کردن فعالیت خود شده‌اند.

شاهسونی با بیان اینکه بسیاری از شعب بیت‌الاحزان مشکل مکان دارند، گفت: به عنوان مثال احتمال دارد یک فعالیت قرآنی خوب در شهرستان جهرم به همین دلایل تعطیل شود و متأسفانه اقدام جدی در این زمینه نشده است، به همین منظور پیشنهاد می‌شود از فضاهای موجود در ادارات و ارگان‌ها که بسیاری از اوقات خالی مانده است، استفاده شده و در اختیار مؤسسات قرآنی قرار دهند و بخشنامه‌ای از سوی هیئت دولت در این مورد صادر شود.

وی تأکید کرد: بودجه‌های قرآنی واقعاً باید افزایش پیدا کند و با این بودجه‌های اندک و حداقلی هیچ‌وقت نمی‌توانیم فرهنگ قرآن را در جامعه ترویج کنیم.

شاهسونی در پاسخ به اینکه طبق قانون ادارات دولتی اجازه در اختیار قرار دادن اماکن خود را به بخش خصوصی ندارند و چرا در این راستا از ظرفیت مساجد استفاده نمی‌شود، گفت: متأسفانه مساجد ما طوری ساخته نشده است که سیستم کلاس داشته باشد و معمولاً یک سالن است که به هیچ‌وجه قابل استفاده برای فضاهای قرآنی نیست و بسیاری اوقات در همین سالن مراسم یادبود، هیئت و سایر جلسات برگزار می‌شود.

عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی ادامه داد: مشکل دیگری که داریم این است که عمده فعالیت‌های قرآنی از سوی بانوان انجام می‌شود و بانوان نیز برخی از اوقات امکان حضور در مساجد را ندارند و در مقاطعی یا مربی یا قرآن‌آموز نمی‌تواند وارد مسجد شود و به همین دلیل آن فعالیت قرآنی بسیار ناپایدار می‌شود.

وی در پایان گفت: اگر در کنار مساجد فضا و اماکنی برای فعالیت‌های قرآنی فراهم شود که برای آن صیغه مسجد هم خوانده نشود، اقدام خوبی است و ما هم از این مسئله استقبال خواهیم کرد.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha