کد خبر: 4084624
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷

واکسیناسیون کودکان بر علیه کرونا را جدی بگیریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از خانواده‌ها خواست با توجه به فرارسیدن زمان بازگشایی مدارس، واکسیناسیون کودکان خود بر علیه کرونا را جدی بگیرند.

سیدوحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، سیدوحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 19 شهریورماه در نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه با تأکید بر ضرورت تکمیل زنجیره واکسیناسیون از سوی مردم، گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مردم نوبت‌های واکسن خود را در سال گذشته دریافت کرده‌اند، کاهش سطح ایمنی تدریجی می‌تواند خطر افزایش موارد در ماه‌های آینده را افزایش دهد.

وی اضافه کرد: با توجه به فرارسیدن زمان بازگشایی مدارس، خانواده‌ها واکسیناسیون کودکان بر علیه کرونا را جدی بگیرند و در سریع‌ترین زمان ممکن به نزدیک‌ترین مرکز واکسیناسیون کووید۱۹ مراجعه کنند.

حسینی از خانواده‌ها خواست علاوه بر تکمیل زنجیره واکسیناسیون کودکان، از هم‌اکنون آموزش‌های لازم در خصوص شیوه‌نامه‌های بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کووید۱۹ را به کودکان خود ارائه دهند.

در ادامه این نشست عباس رضائیان‌زاده، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با اعلام درصد جمعیت هدف واکسینه شده در هر نوبت واکسن کرونا در استان فارس گفت: در حال حاضر تزریق نوبت‌های چهارگانه واکسن کرونا در فارس، به ترتیب به ۹۳ و ۹۹ صدم درصد در نوبت اول، ۸۸ و هشت صدم درصد در نوبت دوم، ۵۰ و هشت صدم درصد در نوبت سوم و چهار و چهار صدم درصد در نوبت چهارم رسیده است.

بررسی مصوبه‌های گذشته نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه، ارائه آخرین گزارش‌ها و آمارهای مربوط به کرونا در مناطق مختلف استان، روند اجرای واکسیناسیون در استان، وضعیت سلامت بیماران بستری در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌ها، آمار ورودی جدید بخش‌های کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان و بررسی دلایل موارد فوتی کرونا، دیگر محورهای این نشست بود.  

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha