کد خبر: 4057196
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶

رئیس شورای شهر شیراز گفت: نمی‌توان بدون پشتوانه و انجام زیرساخت فقط از پشت تریبون سخنرانی و دعوت به سرمایه‌گذاری کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در نشست کمیته مرکزی یاوران شورای این کلانشهر با اشاره به نمودار رشد بودجه شهری کلان شهر شیراز، بدون هرگونه تعصبی، گفت: بودجه در سال پایانی شورای چهارم شهر شیراز، ۳۱۰۰ میلیارد تومان بوده است که اگر این را با نگاه مقایسه‌ای با دلار ـ نه به عنوان ارزش‌ ـ در نظر بگیریم، با دلار آن زمان معادل یک‌میلیارد دلار است و اگر بخواهیم بودجه امسال را بر میزان یک میلیارد دلار ببندیم، معادل ۲۵ هزار میلیارد تومان می‌شود.

وی با بیان اینکه در شورای ششم بودجه شش هزار میلیارد تومانی را از شورای پنجم دریافت کردیم و در متمم ۳۵ درصد افزایش دادیم و به بیش از ۹ هزار میلیارد تومان رساندیم و ۹۸ درصد آن را محقق کردیم، افزود: این نشان از غیرت و شجاعت نمایندگان شورای شهر بود که توانست این مهم را انجام دهد.

طاهری با اشاره به اینکه امسال این بودجه را به ۱۵ هزار میلیارد تومان رساندیم و گام‌ بعدی در سال آینده رقمی کلان‌تر است، گفت: به دنبال گران ‌اداره کردن شهر نیستیم، اما می‌خواهیم شیراز را به حق و جایگاه واقعی خود برسانیم و این دو موضوع متفاوت است.

رئیس شورای اسلامی کلان‌شهر شیراز تصریح کرد: این حق شیراز نیست که سفره آن کوچک شود و اداره آن با نگاه و افق محدود، شیراز کلان‌شهر نخواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ابزارهای تولید ترافیک اشاره کرد و گفت: باید زیرساخت‌های کاهش ترافیک را در کلان‌شهر شیراز که مقصد گردشگری در ابعاد مختلف است، حل کرد و به شهروندان خدمات ارائه داد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: نمی‌توان فقط بدون پشتوانه و انجام زیرساخت از پشت تریبون سخنرانی و دعوت به سرمایه‌گذاری کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: