کد خبر: 3949851
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به نام‌گذاری اقتصادی سال‌های اخیر از سوی رهبر معظم انقلاب، مهم‌ترین نیاز اقتصادی كشور را رفع مشكلات تولید دانست.

به گزارش ایكنا از فارس، سهراب مختاری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس امروز، 6 بهمن‌ماه در حاشیه بازدید مشاور و بازرس ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کارخانجات مخابراتی ایران زیمنس در شیراز با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به‌عنوان «جهش تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: رفع مشکلات واحدهای تولیدی مهم‌ترین نیاز اقتصادی کنونی کشور و استان است.

وی افزود: زیمنس دارای ظرفیت ممتازی نه تنها در سطح استان، بلکه در سطح کشور و منطقه است و این درخواست اکنون وجود دارد که رفع این موانع با جدیت در پایتخت دنبال شود.

مختاری ادامه داد: این واحد تولیدی ظرفیت ممتازی برای کشور است و این امکان وجود دارد که در صورت عدم رفع موانع این واحد تولیدی در ستاد رفع موانع تولید کشور موضوع در جلسه اقتصادی سران 3 قوه مطرح و برای آن چاره‌اندیشی شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس با بیان اینکه زیمنس ظرفیت ایجاد 4 تا 5 هزار شغل را دارد، گفت: کمک به راه‌اندازی خط تولید و توسعه این واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی نیز می‌تواند به ایجاد اشتغال پایدار بیانجامد.

وی با اشاره به برخی مطالبات کارگران زیمنس که از گذشته وجود داشته، تأکید کرد: به مشکلات کارگران این واحد تولیدی و سایر کارخانجات باید با نگاه انسان دوستانه و اجتماعی نگریست و پیاده‌سازی این نوع نگاه موضوع مهمی است که باید در فرهنگ کار بیشتر به آن توجه شود.

محمدجواد مختاری، مسئول بسیج کارگری و کارخانجات سپاه فجر استان فارس نیز در این مراسم، کارخانجات و واحدهای تولیدی را آبروی این استان عنوان کرد و افزود: تمام تلاش مجموعه سپاه استان و بسیج کارگری برای رفع مشکلات واحدهای تولید به‌کار گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینكه رفع مشکلات حوزه کارگری و کارفرمایی با جدیت در دستور کار قرار دارد تا موانع پیش روی تولید رفع شود، افزود: اغلب مشکلات واحدهای تولیدی در حوزه بانکی است و لازم است در سطح ملی در این باره چاره‌اندیشی شود.

مسئول بسیج کارگری و کارخانجات سپاه فجر استان فارس بیان کرد: 51 کارخانه در سطح این استان به دلیل مشکلات بانکی به تملک بانک درآمده بود که با انجام اقدامات لازم بین دستگاه‌های اجرایی و مدیریت این موضوع اکنون بخش زیادی از این واحدها رفع مشکل شده و به چرخه تولید بازگشتند و این تعداد به 21 مورد کاهش یافت که ضرورت دارد موانع این تعداد کارخانه نیز مرتفع شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: