کد خبر: 3949449
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
اخوان‌صباغ در گفت‌وگو با ایکنا بیان کرد:
رئیس سازمان دارالقر‌آن‌ با بیان اینکه امروز در فضای جنگ نرم قرار داریم گفت: باید فرهنگ‌سازی شود تا هزینه‌ها در جایگاه خود صرف شود و در راستای توسعه فرهنگ دینی و قرآنی پیش رود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی اخوان‌صباغ، رئیس سازمان دارالقرآن‌، در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، در پاسخ به چرایی هزینه برای فعالیت‌های قرآنی گفت: موضوع فعالیت‌های قرآنی بما هو فعالیت قرآنی نیست بلكه موضوع این است كه امروز در فضای جنگ نرم قرار داریم و باید برای فعالیت‌های فرهنگی خاص هزینه كرد.

وی افزود: همچنان كه در جنگ سخت نیاز به هزینه داریم و یكسری كارها باید انجام شود تا بتوانیم پیروز شویم در فعالیت جنگ نرم هم همین‌طور است، باید هزینه‌های معنوی و مادی کنیم تا بتوانیم در این فضا غالب شویم.


بيشتر بخوانيد:


اخوان‌صباغ ادامه داد: اگر صحنه را خالی كنیم و برنامه‌های قرآنی و اهل بیتی تعطیل یا كم‌رنگ شود در این جنگ قطعاً برنده نخواهیم بود اما اینكه این هزینه را چه كسی انجام دهد باید بعداً بحث كنیم كه آیا این هزینه را دولت یا مردم انجام دهند یعنی نگاهمان به نهادها و اساتید قرآنی به‌عنوان تسهیل‌گر هزینه‌های جاری فعالیت‌های قرآنی باشد یك بحث جداگانه است،‌ اما اینكه باید برای این كار هزینه شود و پیوست اقتصادی تعریف كنیم، جزو لاجرم‌هاست.

رئیس سازمان دارالقرآن‌ با تأكید بر اینكه باید فرهنگ‌سازی شود تا هزینه‌ها در جایگاه خود صرف شوند و در راستای توسعه فرهنگ دینی و قرآنی پیش روند، گفت: اشكال هزینه‌ها در كشور این است كه بودجه وجود دارد اما مدیریت هزینه‌ها صحیح نیست و این را باید اصلاح كرد.

وی بیان كرد: برای ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) در كشورمان پیوست اقتصادی فعالیت‌ها فرهنگ‌سازی شده است و برای اربعین حسینی و یا دهه عاشورا مردم با عشق این پیوست اقتصادی را تعریف كرده و هزینه می‌كنند و متولی این امر هم خود مردم هستند، برای فرهنگ قرآنی هم باید به این سمت حركت كنیم كه مردم برای توسعه فرهنگ قرآن هزینه كنند اما اینكه دستگاه‌ها و نهادهای قرآنی باید به لحاظ تسهیل‌گری توسعه پیدا كنند و بتوانند ظرفیت‌هایی برای مردم به وجود آورند، این ظرفیت‌ها نیاز به یكسری هزینه‌ها و برنامه‌های مدون و مشخص دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: