اعزام بیش از 500 خادم اربعین حسینی به مرز شلمچه از نیمه مردادماه
کد خبر: 4221025
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۳

اعزام بیش از 500 خادم اربعین حسینی به مرز شلمچه از نیمه مردادماه

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز از اعزام بیش از 500 نفر از نیرو برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حیسنی از نیمه مردادماه به مرز شلمچه خبر داد.

روح‌الله خوشبخت، معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، نخستین نشست هماهنگی ستاد اربعین حسینی شهرداری شیراز با هدف خدمات‌رسانی به زائران سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین(ع) در مرز شلمچه امروز، 22 خردادماه به ریاست معاونت محیط زیست و خدمات شهری و رئیس ستاد اربعین حسینی شهرداری شیراز برگزار شد.

روح‌الله خوشبخت، معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز در این نشست با تأکید بر انجام هماهنگی‌های لازم برای تسریع در عملیات ساخت و بهره‌برداری از سوله موکب احمدبن موسی (ع) در مرز شلمچه، این اقدام را در خدمت‌رسانی هر چه بهتر به زائران موثر دانست.

وی همچنین به انجام هماهنگی‌های لازم برای ارائه خدمات دیگری همچون نظافت، جمع‌آوری زباله، به طول بیش از 4 کیلومتر و به‌صورت رفت و برگشت از 3 راه جهاد تا نقطه صفر مرزی و همچنین پایانه، ایمنی، آتش‌نشانی، حمل و نقل و سایر خدمات به زائران از سوی شهرداری شیراز اشاره کرد و افزود: علاوه بر این اقدامات فرهنگی در خور جایگاه شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) نیز در این  ایام انجام می‌شود.

خوشبخت با بیان اینکه شهرداری شیراز همچون سال‌های گذشته به خدمت‌رسانی در ایام اربعین می‌پردازد، اظهار کرد: بیش از 500 نفر نیروی انسانی از جمله پاکبانان، آتش‌نشانان، رانندگان، اتوبوس، نیروهای اداری و امور فرهنگی از 15 مرداد ماه به مرز شلمچه اعزام خواهند شد.

معاون شهردار شیراز همچنین بیان کرد: عملیات طراحی و ساخت سوله‌های ثابت در موکب حضرت احمدبن موسی(ع) طبق مصوبه شورای شهر شیراز در دست اجرا است و تا ایام اربعین در مدار خدمت‌رسانی قرار می‌گیرد.

رئیس ستاد اربعین شهرداری شیراز همچنین از سایر ارگان‌ها از جمله دانشگاه علوم پزشکی شیراز خواست با همکاری و همراهی همیشگی خود روند برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم اربعین حسینی را هموار کنند.

خوشبخت افزود: نیاز به واکسیناسیون در موضوعات مورد نیاز، اعزام تیم اورژانس، تجهیزات و استقرار در محل مورد نظر برای ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی خادمان زائران اباعبدالله الحسین(ع) از جمله مواردی است که به همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیاز دارد.

انتهای پیام
captcha