کد خبر: 4217998
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۳۱

بارزترین ویژگی شهید جمهور چه بود

تولیت آستان حضرت شاهچراغ(ع) از ویژگی‌های بارز رئیس جمهور شهید صحبت کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری، تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع)به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری، تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) شامگاه پنج‌شنبه، ۳ خرداد در مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در حرم شاهچراغ(ع)، رئیس جمهور شهید را خادم الرضا و خادم ملت نامید و شهادت جمعی از همراهان و فرهیختگان و برگزیدگان امت اسلامی را تسلیت گفت و ادامه داد: مقام معظم رهبری سکاندار کشتی ولایت هستند و  از خدای بزرگ می‌خواهیم این مصیبت را بر ما آسان کرده و پاداش آن را نصیب مومنین و کشورهای اسلامی بفرماید.

وی با طرح این سئوال که عظمت این مصیبت به چه دلیل است و روزانه افراد مختلفی به شهادت می‌رسند اما چرا این داغ و مصیبت این‌قدر بزرگ است، گفت: در این حادثه ما انسان‌هایی را از دست دادیم که در عصر خودشان، مومنان الگو و نمونه‌ای بودند که پیدا کردنشان کار آسانی نیست.

تولیت آستان حضرت شاهچراغ(ع) گفت: هر کدام از ما در یک درجه از ایمان هستیم. اما انسان‌هایی هستند که در تقوا به جایگاهی می‌رسند که نمونه و الگو می‌شوند و حتی قرآن راجع به حضرت ابراهیم(ع) و نبی اکرم فرمودند که ایشان اسوه هستند.

وی چند ویژگی از شهید جمهور تعریف کرد و ادامه داد: اولین ویژگی که به نظر زیربنای همه ویژگی‌های شهید رئیسی است، تقواست. این ویژگی از ایشان یک فرد بدون ریا، کبر و غرور ساخته بود و این درجه بالای ایمان است. انسانی که آنقدر در مرحله بندگی خدا رشد کرده است که پست و مقام او را عوض نکرد. یاد خدا اجازه نمی‌دهد که پست و مقام و این دنیا را ببیند.

کلانتری ادامه داد: پست و مقام در این انسان بزرگ تغییر ایجاد نکرد. در مناظره‌ها، حرف‌های سنگینی به ایشان زده شد که خیلی‌ها عصبانی می‌شدند، ولی شهید بزرگوار ما آرام بودند و این حاصل تقوا و محبت ایشان بود که تکبر، مقام پرستی و دنیا پرستی از صفحه دلش برچیده شده بود. تقوای الهی باعث شده بود تا خدا را ناظر بر زندگی خودش ببیند.

تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) گفت: ویژگی دوم صداقت ایشان بود، به طوری که نام دولتشان را صادق الوعد گذاشتند. صداقت با مردم، با آرمان‌های بلند اسلام و انقلاب، صداقت با رهبریت و خود را سرباز رهبر دانستن. هر کس در جمهوری اسلامی به پست و مقامی می‌رسد، با ولی فقیه، خانواده شهدا و جانبازان و آرمان‌های انقلاب عهد می‌ببندد. آیت‌الله رئیسی تا آخرین لحظه به عهد و پیمانش ماند و به معنی واقعی کلمه صادقانه به آن عمل کرد.

کلانتری ساده‌زیستی را از ویژگی بارز خادم الرضا دانست و تصریح کرد: تقوا، صداقت، راستی، خستگی‌ناپذیری و خدمتگزاری از ویژگی‌های بارز ایشان بود که کمر همت بست و به یک امت ۹۰ میلیونی خدمت کرد، نه فقط تلاش کرد تا دل ۹۰ میلیون را شاد کند، بلکه کمر همت بست برای شادی دل امت اسلام و افتخار کرد به این‌که جاروکش حرم رضوی است و خود را خادم الرضا نامید.

وی با بیان اینکه امید دادن از ویژگی‌های بارز دولت شهید رئیسی بود، افزود: مسکن‌هایی که دولت‌های قبل فقط قول ساختن دادند و چندین سال درگیر بودند و موفق نشدند، دولت شهید رئیسی در این سه سال، بیش از دو و نیم میلیون مسکن در حال ساخت یا ساخته شده دارد و ویژگی بارز دولتش دادن امیدواری به مردم بود.

کلانتری ادامه داد: ویژگی بارز دیگر نرفتن به حواشی و حاشیه‌سازی نکردن است. تهمت‌ها، تحقیرها، تخریب‌ها و حتی فحاشی که ایشان از خودش دفاع هم نکرد چراکه نظر مقام معظم رهبری این بود که رئیس جمهور به حواشی نرود تا مردم ناراحت نشوند. این اوج ولایتمداری ایشان بود.

وی با بیان ویژگی بارز ایشان که دشمن‌ستیزی بود، ادامه داد: در عرصه بین‌الملل زبان بدن بسیار مهم است، ایشان دو بار در سازمان ملل سخنرانی کرد، قرآن بر سر گذاشت و عکس شهید سلیمانی را علی‌رغم تمام مخالفت‌ها به تمام مردم دنیا نشان داد و با این کار محبت جهان اسلام را خرید و همین رفتارها از ایشان یک رئیس‌جمهور با درایت ساخت و همان‌طور که می‌بینیم در این دو سه روز، صد هیئت دولتی برای عرض ادب و تسلیت به ایران آمدند و برخی از آنان برای اولین بار بعد از انقلاب به کشور ما می‌آمدند. عجیب است، مردان خدا این‌طور دل‌ها را به سمت خودشان جذب می‌کنند.

کلانتری در پایان به مسئله انتخابات اشاره کرد و گفت: یک انتخابات حساس، در یک زمان حساس در پیش داریم و همه ما موظف هستیم در آن شرکت کنیم. الگوی شهید رئیسی را ببینیم و جلوی چشم خود بگذاریم.

انتهای پیام
captcha