کد خبر: 4020151
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۹
در گفتگو با ایکنا مطرح شد:

مسئول اداره فرهنگی و هنری معاونت تبلیغات سپاه از برگزاری اجلاس سراسری نماز سپاه در خردادماه ۱۴۰۱ خبرداد.

به گزارش ایکنا از فارس، احسان راستی، مسئول اداره فرهنگی و هنری معاونت تبلیغات سپاه  در حاسیه همایش سراسری نماز که امروز ۲۰ آذر ماه در سپاه فجر استان فارس برگزار شد در گفت و گو با خبرنگار ایکنا گفت: طرح منزلت نماز ابتدای سال ۱۳۹۷ به همه رده های سپاه در دو بخش کلی زیرساخت های نماز و اقدامات تبلیغی و ترویجی نماز ابلاغ شد.

راستی با بیان اینکه امسال، چهارمین سال ابلاغ این طرح است، اظهار کرد: برنامه سلسله همایش های نماز سپاه به همه رده های سراسر کشور ابلاغ شد و توسط ستاد مرکزی از تهران به تمام همایش های سراسر کشور بازرس اعزام شده است.

وی افزود: هدف از اعزام بازرس، بررسی کیفیت اجرای طرح منزلت نماز و احصاء زیر ساخت های مورد نیاز و کاستی های احتمالی در ابعاد سخت افزاری و نرم افزاری است.

مسئول اداره فرهنگی و هنری معاونت تبلیغات سپاه با بیان اینکه این همایش مقدمه ای است بر اجلاس سراسری نماز سپاه که خردادماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد، گفت: در این همایش پنج محور کلی را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

راستی، در ادامه این پنج محور کلی را برشمرد و گفت: اولین محور، ارزیابی اقدامات سخت افزاری است که باید برابر با ابلاغ در عرصه نماز انجام می شد و بررسی استانداردهایی که برای نمازخانه های سراسر سپاه تعریف شده بود و فرماندهان رده ها باید آن ها را تأمین می کردند.

وی، به دومین محور اشاره کرد و گفت: اقدامات ترویجی، تبلیغی و ترغیبی در بحث نماز برای سربازان، کارکنان رسمی و خانواده ها ارزیابی می شود که اقدامات مختلفی با بهره گیری از شیوه های مختلف فرهنگی _تبلیغی و هنری و مسابقات انجام شده است.

مسئول اداره فرهنگی و هنری معاونت تبلیغات سپاه به محور سوم که محور آثار تولیدی در عرصه نماز اشاره و بیان کرد: آثار مختلفی مثل آثار فاخر خطاطی، پادکست، نماهنگ، کلیپ های مختلف و فیلم کوتاه در عرصه نماز تولید می شود که با انتقال به تهران در مرحله هنری_تبلیغی داوری می شود.

وی با تصریح اینکه محور چهارم، بخش علمی همایش نماز است که فراخوان مقاله در پنج محور کلی داده شده است و مقالات به دبیرخانه مرکزی اجلاس در تهران فرستاده می شود، بیان کرد: محور پنجم، همایش های نماز است که مثل برنامه امروز، همایشی از نتایج ارزیابی های از عملکرد رده های مختلف در فرایند چند ماهه برگزار می شود و از افرادی که برتر شناخته شده اند، تجلیل می کنند.


راستی درپایان گفت: نتیجه کار همه استان ها در اجلاس سراسری تهران که در خرداد ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد، جمع می شود.

انتهای پیام/

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: