کد خبر: 4014971
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲

همزمان با بیست و نهمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، بخش فارس‌شناسی در کتابخانه عمومی عبدالله خفیف شیراز افتتاح شد.

فارس‌شناسی، کتابخانه عمومی عبدالله خفیف شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس، همزمان با بیست و نهمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با حضور روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس امروز، 30 آبان بخش فارس‌شناسی در کتابخانه عبدالله خفیف شیراز افتتاح شد.

روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس با اشاره به اهمیت بخش فارس‌شناسی بیان کرد: با توجه به قدمت و تنوع قومیتی استان فارس و نیاز به وجود بخش تخصصی فارس‌شناسی در کتابخانه‌های عمومی این طرح برنامه‌ریزی و اجرا شد. با اجرای این طرح، محققان، پژوهشگران و مولفان استان فارس به راحتی منابع مورد نیاز خود را در این زمینه به دست خواهند آورد.

وی ضمن اشاره به سابقه تاریخی استان فارس گفت: این طرح به تدریج در سایر شهرستان‌های استان اجرا می‌شود و به صورت جداگانه در یک مخزن کتاب نگهداری خواهد شد تا هم‌استانی‌ها، با فرهنگ، تاریخ و جغرافیای منطقه خود بیشتر آشنا شوند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: از عموم مردم به ویژه هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم به منظورغنی‌تر شدن مجموعه فارس‌شناسی و توسعه این بخش، کتاب‌های خود را در این زمینه موضوعی به کتابخانه‎‌ها اهدا کنند.

یادآور می‌شود، بخش ویژه فارس‌شناسی کتابخانه عمومی عبدالله خفیف شیراز با بیش از 200 عنوان کتاب در زمینه‌های مرتبط با آداب و رسوم، جغرافیا، فرهنگ، ارتباطات، تاریخ و معرفی بزرگان و فرهیختگان استان فارس آماده خدمت‌رسانی به علاقه‌مندان و پژوهشگران است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: