کد خبر: 3997819
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۷
تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) با انتقاد از اینکه چرا فرصت‌های خدادای خود را نمی‌شناسیم در حالی که فرصت‌های بی‌بدیل و بی‌نظیر در دنیا هستند، مراسم اربعین را یکی از این فرصت‌ها برای ترویج فرهنگ اسلامی برشمرد.

به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری، تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع)، 24 شهریورماه در جلسه ستاد هماهنگی بزرگداشت اربعین حسینی استان فارس با اشاره به در پیش‌رو بودن ایام اربعین حسینی خواستار استفاده از این فرصت معنوی شد و گفت: فرصت‌شناسی و بهره‌برداری دقیق از فرصت‌ها از اصول مهم در اقدامات فرهنگی است.

وی با اشاره به هجمه‌های فرهنگی و رسانه‌ای غرب بر علیه ارزش‌های اسلامی و اعتقادی، افزود: لشکر شیطان در جنگ نرم میلیاردها دلار هزینه می‌کنند تا یک فرصت ایجاد شود و از آن برای ترویج تفکرات لیبرال دموکراسی استفاده کنند.

کلانتری با انتقاد از اینکه چرا فرصت‌های خدادای خود را نمی‌شناسیم در حالی که فرصت‌های بی‌بدیل و بی‌نظیری در دنیا هستند، مراسم اربعین را یکی از این فرصت‌ها برشمرد و گفت: مشابه این حرکت عظیم در دنیا نداریم و در واقع به مثابه یک معجزه الهی است که پس از ١٤٠٠ سال ادامه دارد.

تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) تأکید کرد: این فرصت در اختیار ما قرار گرفته است و باید از آن نهایت استفاده را ببریم پس عهد ببندیم که در مراسم اربعین امسال سنگ تمام بگذاریم.

وی با بیان اینکه بخشی از خسارت‌های روحی و روانی دوران کرونا می‌تواند با مراسم فرهنگی اربعین حسینی جبران شود، گفت: اگرچه مرکز ثقل مراسم اربعین در شیراز بین‌الحرمین است، اما تلاش شود تا این مراسم در همه شهر پوشش داده شود.

کلانتری خواستار انجام کار تبلیغاتی پوششی تمام عیار برای اربعین امسال شد و گفت: نباید گمان کنیم که تبلیغات اثری ندارد که اگر نداشت دنیای جدید از آن‌ها استفاده نمی‌کرد، لذا پیام بصری خود یک پیام خاص است.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) گفت: دستگاه‌های مختلف به‌ویژه شهرداری در این حوزه به جد ورود کنند، چراکه امروز بحث حرم به تنهایی نیست، بلکه موضوع قدمت شیراز در مباحث مذهبی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: