کد خبر: 3954871
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
دبیر جامعه روحانیت شیراز ضمن انتقاد از عدم توجه به وضعیت مسجد تاریخی نصیرالملک گفت: مسجد برای تجمع مومنان ساخته شده است و محل کسب درآمد نیست بلکه محل تربیت انسانی است و نباید این مراکز محل حضور افرادي فاقد صلاحيت و گرفتن عکس‌های آنچنانی شود.

به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والملسمین سیدمحی‌الدین طاهری، دبیر جامعه روحانیت شیراز امروز، 30 بهمن در جلسه هفتگی این جامعه که به‌مناسبت فرا رسیدن میلاد حضرت امیرالمؤمنین(ع) به‌میزبانی مجتمع غدیر برگزار شد، ضمن ابراز گله‌مندی از اداره‌کل اوقاف و میراث فرهنگی گفت: مراکز تاریخی و مساجد تاریخی نباید محل تجمع افرادی که مشکل دارند باشد، مسجد نصیرالملک و مسجد وكيل توسط خاندانی احداث شده است که خدمت‌های معنوی زيادي را به شیراز کرده‌اند، مسجد برای تجمع مومنان ساخته شده است، نباید این مراکز محل حضور افرادي فاقد صلاحيت و گرفتن عکس‌های آنچنانی شود.

وی با بیان اینکه اگر بنا شود مسجد به خاطر حضور اين قبيل افراد مرکز گناه شود بسته شدن درب آن بايد در اولويت باشد، گفت: برخی از این عکس‌هاي منتشر شده موجب شرم و خجالت است. عده‌ای تعمداً برای تخریب خانه‌های خدا این کارها را انجام می‌دهند، مسجد محل کسب درآمد نیست بلکه محل تربیت انسانی است.

طاهری در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه باید موضوع ولایت‌مداری و در مسیر ولایت بودن را دنبال کنیم، گفت: باید ولایت حضرت علی(ع) را تبیین کرد، چراکه دشمنان هجمه‌های بسیاری را علیه ولایت انجام می‌دهند.

وی افزود: جایگاه ولایت بسیار جایگاه عظیمی است که کمتر مورد توجه قرار مي‌گيرد، از این‌رو اگر به آن توجه صورت گیرد، قطعاً به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا خواهیم کرد، باید بر روی جایگاه ولایت فقیه که در امتداد ولایت انبیا و اولیا الهي است کار کنیم.

طاهری بیان کرد: باید فرمایشات مقام معظم رهبری را تبیین کنیم، به‌ویژه اکنون که در ایام انتخابات قرار داریم، باید به این واقعیت توجه داشته باشیم که اگر انتخاباتي پرشور برگزار شود شمشیری برنده در مقابل دشمن خواهد شد، اگرچه ممکن است انتخابی غلط بوده باشد اما اصل انتخابات مشکل ندارد، باید این معنا را تبیین کنیم.

دبیر جامعه روحانیت شیراز گفت: در موضوع برجام در واقع در یک وضعیت برزخ قرار داریم، عده‌ای به دنبال این هستند که بگویند راهی برای کشور نمانده تا دست به دست آمریکا دهیم، یک دیدگاه، دیدگاه مقام معظم رهبری است، معظم‌له می‌فرمایند عملا باید آنان برگردند تا ما جلو برویم، نظر جامعه روحانیت شیراز در برجام نظر مقام معظم رهبری است، ما لطمه‌های بسیاری را از برجام متحمل شدیم، همه بخش‌ها را وابسته کرده‌اند.

رئیس هیئت امنا آستان مقدس حرم سید علاءالدین حسین(ع) همچنین در خصوص فضای مجازی تأکید کرد: باید فضای مجازی آموزش داده شود و کارگاه آموزشي سواد رسانه‌ای را برگزار کنیم تا بتوانیم در فضای مجازی شبهات را برطرف کنیم.

وی، امر به معروف را مورد توجه قرار داد و گفت: باید بتوانیم تبیین کنیم که امر به معروف را چگونه انجام دهیم و اینکه امر به معروف امروز به چه صورت است و در گذشته به چه صورت بوده است، امروز جایگاه روحانیت با 50 سال گذشته متفاوت است، امروز در رأس نظام روحانیت است از این‌رو باید بدانیم چگونه امر به معروف می‌کنیم.

دبیر جامعه روحانیت شیراز تصریح کرد: بر اساسِ اساسنامه جامعه روحانیت بنا بر این است، در ارتباط با مسائل اجتماعی و سیاسی و غيره از سوی این جامعه موضع مناسب گرفته شود و بر همين اساس، مواضع جامعه روحانیت به‌طور کلی از سوی دبیر و رئیس جامعه روحانیت اعلام ميگردد و مواضع اعضا در امور مختلف موضع شخص آن‌ها است، اگرچه از وظایف جامعه روحانیت است که از مواضع به حق اعضای جامعه روحانیت دفاع کند.

وی با بیان اینکه در آستانه انتخابات قرار داریم، بیان کرد: طبعاً مجموعه‌های مختلفی آغاز به فعالیت می‌کنند و به دنبال آن هستند که حمایت‌هایی را از روحانیت بگیرند، نباید جایگاه روحانیت تنزل و يا خدشه‌دار شود، جايگاه روحانیت اِشراف بر مجموعه‌هاي مختلف و نظارتی است، گروه‌هایی در شیراز در آستانه انتخابات شکل می‌گیرد، برخی در صدد استفاده از جایگاه روحانیت و پيش بردن اهداف خود با نام روحانيت هستند.

طاهری ادامه داد: بعضي از اين گروه‌ها در زمان‌هائي داغ‌ترين و انقلابي‌ترين شعارها را مي‌دادند اما به محض گرفتن پست در دولت فعلي سكوت محض را انتخاب کردند، اين قبيل افرادِ مجموعه‌ها به دنبال پنهان شدن زير چتر بعضي از روحانيون براي رسيدن به منافع خودشان هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: