کد خبر: 3936509
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸
مدیرکل تأمین اجتماعی فارس اعلام كرد: با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا در سطوح ملی واستانی و برای صیانت از سلامت بیمه شدگان و شاغلان در واحدهای اجرایی این سازمان، با اتخاذ تدابیر لازم، ارائه خدمت از یک تا ۳۰ آذرماه امسال در دو حوزه بیمه‌ای و درمان با محدودیت‌هایی همراه خواهد بود.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی تأمین اجتماعی فارس، ابراهیم کشاورز، مدیركل تأمین اجتماعی فارس امروز، اول آذرماه از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در دو بخش بیمه‌ای و درمان خبر داد و گفت: اعلام محدودیت‌های کرونایی در فعالیت‌های سازمانی برابر بخشنامه جدید سازمان لازم‌الاجراست. برای صیانت از سلامت بیمه‌شدگان و همکاران شاغل در واحدهای اجرایی اقدامات لازم با هدف مهار و مقابله با ویروس کرونا اجرا می‌شود.

وی افزود: معرفی بیمه‌شدگان به کمیسیون پزشکی که مستلزم مراجعه بیمه شده به پزشکان معالج و مراکز درمانی است، متوقف می‌شود، اما برای جلوگیری از زایل شدن شرایط مقرر در مواد (۷۵) و (۸۰) قانون تأمین اجتماعی، متقاضیان به نحوی راهنمایی می‌شوند که حفظ و ادامه بیمه‎پردازی آنان میسر شود. همچنین برای انعقاد قرارداد متقاضیان ادامه بیمه با ماهیت غیراجباری، رانندگان، کارگران ساختمانی و... ضرورتی به معرفی آنان برای انجام معاینات پزشکی و بیمه پردازی تا پایان زمان فوق‌الذکر نبوده و در صورت احراز شرایط مقرر با اخذ تعهد کتبی از بیمه شده نسبت به انعقاد و یا تمدید قرارداد آنان اقدام خواهیم کرد.

مدیرکل تأمین اجتماعی فارس گفت: معرفی بیمه‎شدگان به مراجع پزشکی (پزشک معتمد، شورا و کمیسیون پزشکی) برای بررسی استراحت پزشکی در دوره فوق موقتاً تعلیق می‌شود، لیکن چنانچه تأیید استحقاق درمان آنان مستلزم پرداخت غرامت دستمزد باشد، در این حالت سند علی‎الحسابی صادر و  تا ۸۰ درصد غرامت ایام بیماری را بر مبنای حداقل دستمزد با رعایت سایر شرایط قانونی پرداخت می‌کنیم.

کشاورز یادآور شد: استراحت پزشکی بیمه‌شدگان مبتلا به کرونا تا سقف ۳۰ روز نیاز به تأیید مراجع پزشکی ندارد و متقاضیان با بارگذاری گواهی استراحت پزشکی و تست مثبت کرونا در سایت eservices.tamin.ir می‌توانند غرامت ایام بیماری خود را پس از ارسال لیست بیمه از سوی کارفرما دریافت کنند.

به گفته وی، انجام همه بازرسی‎ها اعم از کارگاهی و موارد مرتبط با بیمه‌شدگان (بیمه بیکاری، احراز اشتغال قالیبافان، کارگران ساختمانی و...) در دوره تعیین شده موضوعیت نخواهد داشت و جلسات کمیته‎های احتساب سوابق نیز صرفاً در رابطه با بیمه‌شدگانی تشکیل خواهد شد که تبعات بررسی پرونده آنان حائز اهمیت بوده و منجر به صدور احکام تعهدات قانونی بلندمدت شود.

کشاورز با تأکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی برای کنترل و کاهش بیماری کرونا یادآور شد: با توجه به اینکه مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا باعث تعطیلی فعالیت حداقل دوسوم کارمندان دستگاه‌های اجرایی در شهرهای قرمز می‌شود، ممکن است برخی شهروندان تصمیم بگیرند باتوجه به فراغت بال حاصل شده برای پیگیری مسائل مرتبط با بیمه خود اقدام کنند اما با توجه به تعدیل نیروهای اجرایی در زمان قرنطینه، امکان پاسخ‌گویی لازم به آنان نباشد لذا اولویت با پرداختن به امور فوری است و انجام سایر امور به زمان دیگری موکول خواهد شد.

مدیرکل تامین اجتماعی فارس از کارفرمایان، بیمه‌شدگان و بازنشستگان خواست در شرایط بحرانی فعلی برای حفظ سلامتی خود و سایر افراد جامعه تنها برای انجام کارهای ضروری به شعب این سازمان مراجعه کنند و با استفاده از سامانه غیرحضوری  eservices.tamin.ir خدمات مورد نیاز را دریافت دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: