کد خبر: 3932152
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شیراز اعلام كرد: با اشغال ۹۰ درصد تخت‌های بستری پیش‌بینی شده برای بیماران مبتلا به كرونا در استان فارس سیستم درمان‌ در آستانه وضعیت قرمز قرار دارد.

به گزارش ایكنا از فارس، سیدروح‌الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 9 آبان‌ماه در استودیو سلامت این دانشگاه با ابراز نگرانی از افزایش روند شیوع بیماری کووید۱۹ و همچنین افزایش افراد نیازمند به بستری در بیمارستان در فارس هشدار داد: با اشغال ۹۰ درصد تخت‌های بستری پیش‌بینی شده در استان سیستم درمان‌ در آستانه وضعیت قرمز قرار دارد.

وی از مردم فهیم استان خواست تا حتماً اصول بهداشتی را رعایت کرده و با استفاده از ماسک از خانه تا خانه، شست‌وشو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها و رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، به یاری نظام سلامت‌ آمده در حفظ سلامتی خود و دیگران بکوشند.

حسینی همچنین شیراز ضمن اعلام آخرین آمار مربوط به کرونا ویروس در فارس از بستری بیش از ۱۴۰۰ بیمار در بیمارستان‌های استان خبر داد و از احتمال ورود سیستم درمان به وضعیت قرمز ابراز نگرانی کرد.

وی با تبیین آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس، از بررسی ۳۶۴ هزار و ۵۸۶ آزمایش در آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ تا نهم آبان سال جاری خبر داد و افزود: تاکنون ابتلای قطعی ۸۵ هزار و ۸۶۶ بیمار در فارس به اثبات رسیده است.

حسینی با ابراز تأسف جان باختن ۱۹ هم استانی در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: جمع جا‌نباختگان بیماری کووید۱۹ در فارس از ابتدای شیوع تا امروز به یك‌هزار و ۳۸۷ نفر رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شیراز ادامه داد: تاکنون ۷۳ هزار و ۶۲۲ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها مرخص یا از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.

وی اضافه کرد: بر اساس آخرین آمارها، هم‌اکنون یك‌هزار و ۴۲۶ بیمار مشکوک و علامت‌دار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۸۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری بوده و خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: