کد خبر: 3932013
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به تمدید عنوان پایتختی کتاب شهر شیراز در سال آینده گفت: شیراز در سال 1400 میزبان جشن ملی گرامیداشت هفته کتاب خواهد بود.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس، روح‌الله منوچهری، مدیركل كتابخانه‌های عمومی فارس امروز، 8 آبان‌ماه با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته کتاب در فارس برنامه‌ریزی شده است، گفت: برنامه هفته کتاب تدوین شده و مهم‌ترین برنامه‌ها افتتاح کتابخانه یا ساختمان جدید کتابخانه‌ها و کلنگ‌زنی پروژه‌های کتابخوانی است. برنامه‌ها با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در فضاهای ممکن انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: شرایط برگزاری هفته کتاب در سال جاری با توجه به بیماری کرونا تغییر کرد و متأثر از شرایط کرونا امسال بسیاری از برنامه‌های هفته کتاب به روال هر سال برگزار نخواهد شد. برگزاری جشن گرامیداشت مقام کتاب، کتابخوانی و کتابدار مهم‌ترین برنامه هفته کتاب است که هر سال به‌صورت ویژه برگزار و با حضور مقامات استانی و مهمانان ملی از کتابداران برتر و فعالان حوزه کتابخوانی تقدیر شده است.

منوچهری با تصریح اینکه شیراز به‌عنوان پایتخت کتاب ایران آماده میزبانی برنامه‌های ملی و بین‌المللی در حوزه کتابخوانی است، گفت: برنامه‌ریزی‌ها بر این بود که امسال شیراز میزبان جشن ملی روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار باشد اما شرایط پیش‌بینی نشده کرونا، این فرصت را گرفت.

وی اضافه کرد: برگزاری این آیین ملی در شیراز برای سال آینده برنامه‌ریزی خواهد شد؛ معاونت توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد ابراز امیدواری کرده که با بهبود شرایط، جشن ملی گرامیداشت هفته کتاب در سال 1400 در شیراز برگزار شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس یادآور شد: شهر شیراز به‌عنوان پایتخت کتاب ایران در سال 1399 انتخاب شد و برنامه‌های زیادی در این زمینه طراحی شده بود که به خاطر شیوع ویروس کرونا از اسفند 98، بسیاری از این برنامه‌های فرهنگی کتاب محور را تحت تأثیر قرار داد به‌همین منظور پایتختی کتاب شیراز تا سال 1400 تمدید شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: