کد خبر: 3928667
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
دادستان عمومی و انقلاب فارس با اشاره به ایجاد كارگاه‌های ایجاد اشتغال در زندان‌ها گفت: با توجه به فضای موجود، ضرورت دارد از ظرفیت خیران و نهادهای مردم نهاد برای ایجاد اشتغال زندانیان استفاده شود و کارگاه‌های اشتغال در حرفه‌های متنوع و دارای بازار کار ایجاد شود.

به گزارش ایكنا از فارس، حیدر آسیابی، دادستان عمومی و انقلاب فارس امروز، 20 مهرماه در حاشیه بازدید از كارگاه‌های اشتغال و اندرزگاه‌های مجتمع حرفه‌آموزی و كار درمانی شیراز گفت: هدف از این بازدید این است که از نزدیک مشکلات زندانیان و مجموعه زندان و درخواست‌های زندانیان را بررسی کنیم.

وی با بیان اینكه در این بازدید به تعدادی از زندانیان واجد شرایط در زندان‌ها تسهیلات قضایی اعطا می‌شود، افزود: با بررسی پرونده قضایی زندانیان تعداد 123 نفر زندانی واجد شرایط توسط قاضی ناظر زندان، تسهیلاتی همچون مرخصی و مرخصی پایان حبس به آنان اعطا شد.

آسیابی اضافه کرد: در این بازدید بررسی مشکلات زندانیان و اعطای مرخصی و تخفیف در اخذ تأمین در مورد محکومین اندرزگاه جوانان به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و تأکید شد قضات دادسرا در رسیدگی به مشکلات همه زندانیان به ویژه جوانان اهتمام جدی داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس یادآور شد: با توجه به تاکیدات ریاست قوه قضائیه  جمعیت کیفری زندان‌ها باید تا جایی که قانون اجازه می‌دهد، کاهش یابد.

آسیابی گفت: ملاک ما در اعطای تسهیلات، اجرای قانون است و شرایط اعطای مرخصی به زندانیان واجد شرایط به استناد ماده 520 آیین دادرسی کیفری، با اخذ تأمین مناسب و حدنصاب باید تسهیل شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس تأکید کرد: با توجه به اجرای طرح غربالگری قضایی در زندان‌های سراسر کشور، استان فارس باید در اجرای این طرح الگو باشد و دادستانی مرکز استان بر روند اجرای آن نظارت خواهد کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس افزود: رسالت مجتمع حرفه‌آموزی و کاردرمانی، ایجاد اشتغال است و باید در این مکان، اشتغال 100 درصدی ایجاد شود و تلاش می‌کنیم با همت همکاران قضایی، ظرفیت اشتغال را در این مجموعه افزایش داده تا این مهم محقق شود.

آسیابی یادآور شد: با توجه به فضای موجود، ضرورت دارد از ظرفیت خیران و نهادهای مردم نهاد برای ایجاد اشتغال زندانیان استفاده شود و کارگاه‌های اشتغال در حرفه‌های متنوع و دارای بازار کار ایجاد شود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه کمیسیون عفو استان فعال و جلسات به صورت مستمر برگزار می‌شود لذا پرونده زندانیان واجد شرایط را به این کمیسیون معرفی کنید تا بتوانند از ظرفیت کمیسیون در عفوهای موردی استفاده کنند و اجرای احکام باید در این زمینه فعال‌تر عمل کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس با بیان اینكه حقوق محکومین باید درخصوص اعطای تسهیلات قانونی خصوصاً عفو به آنان تفهیم شود، گفت: متهمین بازداشتی تحت قرار بایدهرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شوند.

اسحاق ابراهیمی، مدیرکل زندان‌های فارس نیز گفت: از طریق اقدامات مددکاری و قضایی پرونده زندانیان تحت قرار بررسی و پیگیری می‌شود و می‌طلبد قضات در این زمینه همکاری بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: