کد خبر: 3925064
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
در فارس انجام می‌شود؛
با توجه به شرایط ویژه شیوع کرونا ویروس جدید در سطح کشور و در راستای رعایت پروتکل‌های ابلاغی، رقابت‌های بخش آوایی جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

به گزارش ایكنا از فارس، عطاءالله امیدواری، رئیس اداره توسعه فعالیت‌های قرآنی دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 3 مهرماه در جمع خبرنگاران گفت: بخش آوایی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به‌صورت غیرحضوری و در فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به آغاز موج سوم کرونا ویروس جدید در کشور و برای حفظ سلامت شرکت‌کنندگان و رعایت فاصله‌گذاری‌های فیزیکی، رقابت‌های مرحله دانشگاهی بخش آوایی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت در این دانشگاه به‌صورت غیر حضوری می‌شود.

امیدواری ادامه داد: شرکت‌کنندگان در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان، دعا و مناجات‌‌خوانی باید بر اساس ضوابط مندرج در آیین‌نامه جشنواره و همچنین قرعه اعلام شده ویژه شرکت‌کنندگان در رشته قرائت تحقیق و ترتیل، فایل اجرای خود را در قالب یک فایل صوتی ضبط کرده و تنها یک اثر خود را از راه شماره واتس آپ ۰۹۹۲۳۷۵۶۶۴۸ به دبیرخانه جشنواره دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارسال کنند.

رئیس اداره توسعه فعالیت‌های قرآنی دانشگاه علوم پزشكی شیراز اظهار كرد: انتخاب این فایل ارسالی به عهده و اختیار خود شرکت‌کننده بوده و هر شرکت‌کننده می‌تواند یکی از اجراهای خود را انتخاب و به شماره یاد شده در پیام رسان واتس آپ ارسال کند.

این قاری ممتاز کشور گفت: قرعه قرائت رشته تحقیق آیات شریفه یک تا ۴ سوره مبارکه «حشر» از صفحه ۵۴۵ کلام‌الله مجید و نیز قرعه قرائت رشته ترتیل آیات شریفه ۱۵ تا ۱۸ سوره مبارکه «احقاف» از صفحه ۵۰۴ کلام‌الله مجید به‌زودی در رسانه‌های رسمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام می‌شود.

امیدواری با بیان اینکه شرکت‌کنندگان در رشته‌های ترجمه‌خوانی و آیین سخنوری نیز باید تنها یکی از اجراهای خود را در قالب فایل صوتی و تصویری با فرمت ویدئو به شماره یاد شده در پیام‌رسان واتس آپ ارسال کنند، از شرکت کنندگان خواست تا از ارسال فایل‌های خود به دبیرخانه اطمینان حاصل کنند.

این داور جشنواره‌های ملی و کشوری قرآن کریم با اعلام روز هفت مهر سال جاری به عنوان آخرین مهلت دریافت آثار، از شرکت‌کنندگان خواست تا در ابتدای فایل ارسالی، مشخصات کامل خود شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، محل خدمت و شماره همراه را در کنار اعلام رسته خود به‌عنوان کارمند، عضو هیئت علمی و یا دانشجو با صدای خود اعلام کنند.

امیدواری افزود: برای تهیه فایل‌های صوتی و تصویری ارسالی، در صورت داشتن کیفیت مطلوب، نیازی به استفاده از دوربین و ابزارهای حرفه‌ای ضبط صدا و تصویر نبوده و ضبط با گوشی‌های تلفن همراه نیز می‌تواند شرایط لازم را احراز کند.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از پوشش رسمی و اداری در فایل‌های تصویری، گفت: فایل‌های صوتی و تصویری ارسالی باید با کیفیت استاندارد و بدون هرگونه افکت، اکو، بازپخش و نیز توقف باشند و در صورت رعایت نکردن این موارد، شرکت‌کننده از دور رقابت‌های آن رشته حذف می‌شود.

رئیس اداره توسعه فعالیت‌های قرآنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، زمان برگزاری رشته‌های حفظ سوره «حجرات» با ترجمه، حفظ یک جزء و نیز حفظ سه جزء را آبان سال جاری اعلام کرد و ادامه داد: زمان داوری مسابقات دیگر بخش‌های رشته حفظ شامل رشته‌های حفظ پنج جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ بیست جزء و حفظ کل کلام‌الله مجید، نهم تا دوازدهم مهر سال جاری است که تاریخ و ساعت دقیق آن، در آینده اعلام می‌شود.

وی یادآور شد: پس از داوری آثار در مرحله دانشگاهی، آثار ارسالی شرکت‌کنندگان دارای رتبه نخست در رشته‌های حفظ پنج جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء و حفظ تمام کلام‌الله مجید ویژه رقابت با نفرات برتر دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به دبیرخانه مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ارسال می‌شود.

امیدواری با درخواست از تمامی شرکت‌کنندگان برای مطالعه دقیق آئین‌نامه جشنواره و ضوابط داوری، از تمامی افرادی که برای هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره تلاش کرده‌اند، قدردانی کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: