کد خبر: 3909913
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
اولین دوره آموزشی مجازی سواد رسانه‌ای و فضای مجازی با عنوان «یك قاچ رسانه» ویژه 70 هزار معلم استان فارس برگزار می‌شود.

محمدجعفر دوستدار، رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، از برگزاری اولین دوره آموزشی مجازی سواد رسانه‌ای و فضای مجازی ویژه معلمان استان با عنوان «یك قاچ رسانه» خبر داد و گفت: این دوره همراه با بهره‌مندی ضمن خدمت آموزش و پرورش خواهد بود.

وی افزود: دوره مذكور با تدریس اساتید مختلف و در سرفصل‌های متنوع برگزار می‌شود كه سرفصل «رسانه‌شناسی» توسط محسن احمدی، «كلیات سواد رسانه‌ای» توسط احمد مصلی‌نژاد، «آسیب‌شناسی فضای مجازی» توسط مرتضی جعفرزاده، «از شایعه تا واقعیت» توسط محسن باقری، «اقناع رسانه‌ای» توسط محسن غفاری، «اخلاق در فضای مجازی» توسط حجت‌الاسلام والمسلمین كیخا، «امنیت در فضای مجازی» توسط وحید صفاری، «اعتیاد به فضای مجازی» توسط عباس پیراسته، «قرآن و رسانه» توسط محمدحسین شاه آبادی در این دوره تدریس خواهد شد.

دوستدار بیان كرد: با توجه به اینكه آموزش و پرورش دارای سه قشر مهم معلمان، دانش‌آموزان و اولیا است لذا در قالب نهضت سواد رسانه‌ای انقلاب اسلامی برنامه‌های آموزشی تخصصی و عمومی برای این اقشار در سطح استان برگزار خواهیم كرد.

رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر با یادآوری اینكه به دلیل شیوع كرونا این دوره‌ها به‌صورت مجازی برگزار خواهند شد، گفت: سازمان فضای مجازی سپاه فجر تفاهم‌نامه‌ای با بسیج فرهنگیان منعقد كرد كه نخستین خروجی آن برگزاری این دوره است.

وی با بیان اینكه بیش از 70 هزار معلم استان فارس از آموزش‌های این دوره بهره‌مند خواهند شد، گفت: علاقه‌مندان جهت شركت در این دوره می‌توانند طی روزهای 20 تا 31 تیرماه جاری با مراجعه به سامانه LTMS آموزش و پرورش به آدرس www.Ltms.medu.ir/Login.aspx مراجعه كرده و در آنجا ثبت‌نام كنند و بعد از برگزاری دوره آموزشی و موفقیت در آزمون پایانی دوره، گواهی به آنان اعطا می‌شود كه جزو ضمن خدمت آنان محسوب خواهد شد.

دوستدار با تصریح اینكه حتماً دوره‌های پیشرفته‌تر و كامل‌تری برای فرهنگیان برگزار خواهیم كرد، گفت: در برگزاری این دوره آموزشی علاوه بر سازمان فضای مجازی سپاه فجر، نهضت سواد رسانه‌ای انقلاب اسلامی، آموزش و پرورش و بسیج فرهنگیان استان همكاری و مشاركت دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: