کد خبر: 3900608
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي شيراز ضمن اعلام 2 مورد فوتي ناشي از ابتلا به ويروس كرونا طي 24 ساعت گذشته در استان فارس، گفت: از شیوع ویروس کرونا تاکنون در فارس، ۱۰۴ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ از دست دادند.

به گزارش ايكنا از فارس، عبدالرسول همتي، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي شيراز امروز، اول خردادماه در جمع خبرنگاران  گفت: از يك هزار و ۶۷۲ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید۱۹ در سطح استان، ۶۹ مورد مثبت گزارش شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به پنج هزار و ۲۴۸ نفر رسیده است.

وي در خصوص موارد جدید مبتلایان به کروناویروس در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: از تعداد ۶۹ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، شیراز ۴۵ مورد؛ کازرون، فیروزآباد و زرقان هر کدام یک مورد را شامل می‌شود و مابقی مبتلایان به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان اختصاص دارد.

همتي با بیان اینکه متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد فوتی ناشی از ابتلا به کروناویروس در استان گزارش شده است، افزود: از شیوع ویروس کرونا تاکنون در استان، ۱۰۴ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ از دست دادند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي شيراز همچنین آمار بهبودیافتگان بستری در بیمارستان و ایزوله خانگی استان را نیز چهار هزار و ۴۱۵ نفر اعلام کرد.

وي ضمن تأکید بر رعایت خودمراقبتی و بهداشت فردی، توصیه کرد: با توجه به فرارسیدن عید سعید فطر، مردم فهیم استان با در خانه ماندن و رعایت اصول بهداشتی، سلامتی را به خود، خانواده و جامعه هدیه دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: