کد خبر: 3615823
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
سلامی:

راهی جز قدرتمند شدن و قدرتمند ماندن نداریم/ بدون جهاد كبیر نمی‌توان مقابل دشمنان ایستاد

گروه سیاست و اقتصاد: جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه هیچ راهی به جز قدرتمند شدن و قدرتمند ماندن نداریم، گفت: هر کشوری در جهان ضعیف باشد محکوم به شکست است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، به نقل از روابط عمومی سپاه فجر، آئین افتتاح پایگاه هوایی سیدالشهدا(علیه‌السلام) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان فارس با سردار حسین سلامی، جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر برگزار شد.

سردار سلامی با بیان اینکه امروز به فضل الهی و با مجاهدت‌های شبانه روزی مسئولان و اعضای نیروی زمینی سپاه این نیرو به استوانه مستحکم امنیت ملی کشور در مقابل تهدیدات خارجی و مخاطرات داخلی تبدیل شده است، گفت: نیروی زمینی سپاه در حال گشایش یک مسیر جدید در ترازیابی جدیدی از قدرت در سطح منطقه و جهان است.

وی افزود: نیروی زمینی سپاه با ایجاد زیرساخت‌های اساسی و ماندگار که در آن اراده انسان و فناوری ترکیب شده و جلوه‌هایی از شاهکارهای مهندسی رزمی را به نمایش گذاشته‌اند، مرزها را از نفوذ عوامل بیگانه مصون کرده است.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران با طرح یک سوال گفت: چه کسانی توانسته‌اند سیاست‌های تجاوزکارانه را نسبت به این کشور بزرگ اما پر تهدید در سطوح جهانی که دشمنانی نظیر آمریکا دارد که در مورد ما دارای راهبرد تهاجمی هستند، متوقف کنند؟

وی با بیان اینکه بدون تلاش فداکارانه، جهاد کبیر و بدون ساختن قدرت و گسترش آن بر روی زمین نمی‌شود در مقابل دشمنانِ پر از کینه ایستاد، گفت: این استقامت، آرامش، امنیت، اقتدار و عزت حاکی از این است که انسان‌های فداکاری هستند که به خود نمی‌اندیشند تا به پیشرفت و آرامش یک ملت فکر کنند، جنس سپاه و نیروهای مسلح ذاتاً اینگونه است.

سردار سلامی با اشاره به ساخت پایگاه‌هوایی سید الشهدا(علیه‌السلام) گفت: کار عظیمی صورت گرفته است و نیروی زمینی در حال تبیین یک شخصیت نوین و مدرن از یک نیروی تخصصی است که در میدان عمل و مأموریت‌ها موفق بوده است و یکی از زیرساخت‌های مهمی که موفقیت آینده این نیرو به آن متکی است بخش هوانیروز سپاه است که در مسیر تکامل مملو از بالگردها خواهد شد.

وی ادامه داد: نیروی زمینی دارای سرعت عمل و قدرت انجام عملیات‌های عمیق است و این‌ها یک الزام تاکتیکی و عملیاتی است، نیرویی که در این حجم انجام مأموریت می‌کند در بخش امداد و نجات، ترابری و تهاجم نیازمند یک سیستم هوایی است.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران گفت: تجربه‌های گذشته و دستاوردهای فنی و علمی جهانی ترکیب شده و پایگاه‌های هوایی مدرنی در شیراز و تهران ایجاد شده‌اند، نیروی زمینی پیشرفت‌های خوبی را تجربه می‌کند و این اراده برای بالندگی ثمر داده و در این مسیر هرگز متوقف نمی‌شویم.

وی با تأکید بر اینکه هیچ راهی به جز قدرتمند شدن و قدرتمند ماندن نداریم، گفت: هر کشوری در جهان ضعیف باشد محکوم به شکست است، زمین مهم‌ترین عنصر قدرت یک نظام و ملت است بنابراین باید در زمین مستحکم باشیم و این دستور کار جدی ماست.

سلامی اظهار کرد: کاری که نیروهای سپاه در قصر قند، در کردستان و صابرین در مجلس انجام دادند را شما در جای دیگری از جهان نمی‌بینید، آمریکایی‌ها با این همه هیاهو جرأت نمی‌کنند پای نیروهای زمینیشان را جایی باز کنند و گسترش دهند پس باید در حاشیه بمانند، حرف اول را در تحولات اساسیِ میدان نیروی زمینی می‌زند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha