موزه بلدیه شیراز سال آینده افتتاح می‌شود
کد خبر: 4220567
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۵

موزه بلدیه شیراز سال آینده افتتاح می‌شود

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز زمان افتتاح موزه بلدیه این کلان‌شهر را هفته شیراز سال 1404 اعلام کرد.

محمدعلی چوبینی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، نشست تخصصی دبیران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی امروز، ۲۰ خردادماه با حضور معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ساختمان قدیم شهرداری شیراز برگزار شد.

محمدعلی چوبینی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در این نشست با بیان اینکه شیراز، شهر گنبدهای فیروزه‌ای و خاستگاه بسیاری از هنرهاست، گفت: علت اینکه محل این نشست ساختمان قدیم شهرداری شیراز قرار دادیم این بود که این مکان یکی از بناهای میراثی و ارزشمند شهرمان است که تا یک سال پیش شهرداری در همین مکان مستقر بوده و حالا در حال تبدیل شدن به موزه‌ای است که صنایع دستی هنرمندان این دیار را نیز در خود جای خواهد داد.

وی تصریح کرد: سناریوها و سوژه‌های موزه بلدیه شیراز در ساختمان قدیمی شهرداری نهایی شده و قرار است در هفته شیراز ۱۴٠۴ افتتاح شود.

چوبینی با اشاره به اهمیت تعامل با شهرهای خواهرخوانده در کشور که تأثیر زیادی در معرفی و رشد صنایع دستی خواهد داشت، به اهمیت بحث اقتصاد در احیای این موضوع پرداخت و  گفت: در شهرداری ضمن پرداختن به بحث آموزش به‌صورت عمومی و مخصوصاً صنایع دستی که در طرحی به‌عنوان مدرسه هنر دنبال می‌شود، خودمان هم جزو مشتری‌های صنایع دستی تولید شده خواهیم بود.

یادآور می‌شود، بناست بخشی از موزه بلدیه شیراز نیز به آثار فاخر هنری قرآنی اختصاص یابد.

انتهای پیام
captcha