کد خبر: 4218001
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۴:۲۹

مردم شیراز از رئیس جمهور شهیدشان گفتند

این روزها که خبر شهادت رئیس جمهور فقید کشورمان و شهدای خدمت، نقل تمام محافل دنیاست، جای جای نقاط کشورمان سوگوار این عزیزان است. در شیراز نیز مراسم سوگواری متعددی برای شهدای خدمت برگزار شده و خواهد شد.

مراسم بزرگداشت شهدای خدمت، حرم شاهچراغ(ع)به گزارش ایکنا از فارس، سانحه سقوط بالگرد ریاست جمهوری که در تاریخ ۳۰ اردیبهشت، نزدیک روستای وزرقان اتفاق افتاد و در پی آن شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور وقت؛ شهید حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه وقت؛ شهید مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی؛ شهید سید محمدعلی آل هاشم، امام جمعه وقت تبریز؛ شهید سید مهدی موسوی، رئیس یگان حفاظت رئیس جمهوری و سه خلبان بالگرد به شهادت رسیدند و ملت ایران و جهان اسلام را داغدار خود کردند.

در همین راستا تاکنون مراسم متعددی در سطح استان فارس برای بزرگداشت شهدای خدمت و شهید جمهور برگزار شده است و یکی از اصلی‌ترین برنامه‌ها، مراسم بزرگداشت شامگاه پنج‌شنبه، ۳ خردادماه بود که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) با حضور حداکثری مردم و مسئولان استان فارس برگزار شد.

اعظم عسکری، مبلغ مهدویت در سطح مدارس و ۳۱ ساله در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایکنا گفت: بسیاری از مردم شناختی از شخصیت شهید آیت‌الله ابراهیم رئیسی نداشتند. بعد از این اتفاق ناگوار، اهداف و شاخصه‌های اخلاقی ایشان پررنگ‌تر شد.

پشت میز ریاست پنهان نشد

وی افزود: ریاست جمهوری ما، مردی محجوب و خدمت‌گزار بود که پشت میز ریاست پنهان نشد، بلکه به بسیاری از مناطق که مسئولان قدم نگذاشته بودند، رفت و در آخر در راه خدمت به خلق شهید شد.

عسکری ادامه داد: با وجود این‌که به بسیاری از پرونده‌های قضایی آگاه بوده و تسلط داشتند، اما آبروداری می‌کرد. کنایه و تمسخرات افراد را بی‌جواب گذاشت که این نشان از شخصیت محکم و والای شهید رئیسی است. کسی که هدفی جز خدمت به خلق نداشت و از مقام ریاست جمهوری و قوه قضاییه سوء استفاده نکرد، چون برای ایشان منافع ملی بر منافع شخصی ارجعیت داشت.

مهرزاد حسینی، مسئول امور فرهنگی و هیئت امنای مسجد نیمه ساخته امام حسن مجتبی (ع) هم در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا پس از عرض تسلیت به مناسبت شهادت رئیس جمهور مردمی و هیئت همراه ایشان، گفت: بعد از انقلاب چهره‌ای به جهان معرفی شد که حامی مظلومان و محرومان بود.

وی بیان کرد: بعد از انقلاب اسلامی کمتر مسئولی را داشتیم که به محبوبیت شهید آیت‌الله رئیسی برسد.‌ با شرکت در مراسم یادبود ایشان شاید بتوانیم، دینی که بر گردن ما دارند را ادا کنیم. بر مردم پوشیده نیست، هرچه که از ایشان مشاهده کردیم، مردم‌داری بود. زبان از بیان شخصیت گرامی ایشان قاصر است. شهید رئیسی در راه خدمت به شهادت رسیدند و شهید خدمت شدند. شهادت مبارکشان باد.

محبت زیادی نسبت به مردم داشت

سیدمحمد محمودی، امام جماعت مسجد و حسینیه امام حسن مجتبی(ع) هم به خبرنگار ایکنا گفت: شهید آیت‌الله رئیسی، خدمات قابل توجه و دلسوزی و محبت زیادی نسبت به مردم ایران داشتند، پس باید مسئولیتی برای آحاد مردم جامعه باشد که در مراسم سوگواری ایشان شرکت کند.

وی افزود: ایشان حقیقتاً برای مردم و برای حل مشکلاتشان دلسوزی فراوانی داشتند و صمیم قلب به ملت عشق می‌ورزیدند به دنبال حل مسائل بودند. نوع بیانات و مصاحبه‌ها و رفتارهای ایشان حکایت از این داشت که رئیس جمهور به دنبال حل مسائل مردم بود گرفتاری‌ها و معضلات مردم را شخصا می‌دید و به عوامل اجرایی دستور کار می‌داد و شخصا نظارت می‌کرد.

خدیجه کاظمی‌پور، بانوی ۳۴ ساله و خانه‌دار نیز به خبرنگار ایکنا گفت: درباره شخصیت ایشان همین کافی است که بگوییم معاندین و کسانی که مخالف ایشان بودند به خاطر عظمت این بزرگوار، به ایران اسلامی تسلیت گفتند، کسانی که رسم عزای عمومی ندارند، به احترام رییس‌جمهور و وزیر خارجه ما پرچم‌هایشان را نیمه افراشته کردند و به وزارت‌خانه‌های ما در کشورهای مختلف رفتند و گل اهدا کردند.

وی اضافه کرد: مردم کشورهای دیگر هم شخصیت بزرگان ما را درک کرده و احترام گذاشتند. خون شهدای خدمت، بیدارکننده افرادی است که به خواب غفلت رفته‌اند.

نازنین فاطمه فرامرزی، ۱۵ ساله هم به خبرنگار ایکنا گفت: ایشان مزد خدمت صادقانه خود را گرفت، اگر غیر از شهادت نصیب ایشان می‌شد به درستی حقشان ادا نمی‌شد. ریاست‌جمهوری مزد تلاش شبانه روزی و خدمت صادقانه خود را از خداوند گرفتند.

وی افزود: شهید خدمت، در تمام مناطقی که رفت و آمد سخت بود و می‌توانست کسی را به نیابت از خودش اعزام کند، ولی برای شنیدن صدا و درد دل مردم و لمس مشکلاتشان، با جان و دل به میان مردم رفت و در آخر جان خود را در راه خدمت به خلق فدا کرد. و رییس‌جمهور دل‌ها شد.

یادآور می‌شود، در این مراسم که به همت ستاد بزرگداشت شهدای خدمت استان فارس و حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شده بود، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری، تولیت حرم مطهر به سخنرانی پرداخت و بعد از آن شاعران به نغمه‌سرایی در رثای شهدای خدمت پرداختند و سپس مداحی و مرثیه‌سرایی با حضور زائران سومین حرم اهل بیت(ع) برگزار شد. 

انتهای پیام
captcha