کلید حل همه مشکلات اعتماد به مردم است
کد خبر: 4199171
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۱
بهادری جهرمی:

کلید حل همه مشکلات اعتماد به مردم است

سخنگوی دولت کلید همه مشکلات کشور را اعتماد و تکیه به مردم و توکل به خدا دانست و گفت: مسیری که دولت سیزدهم در پیش گرفته است، مسیر بازگشت به مردم و اعتماد به آنان است.

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولتبه گزارش ایکنا از فارس، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، امروز در تجمع پایانی راهپیمایی 22 بهمن در شیراز گفت: مردم انقلابی و همیشه در صحنه ایران در هر مناسبت مذهبی و ملی، جهان را انگشت به دهان نگه می‌دارند و همه مسئولان را با حضور همیشگی خود در صحنه شرمنده می‌کنند.

وی تصریح کرد: ملت ایران همواره در صحنه‌های دفاع از انقلاب اسلامی به‌صورت خانوادگی حضور دارند و مشت محکمی بر دهان کسانی می‌زنند که چشم ندارند رشد و پیروزی کشورشان را ببینند.

بهادری جهرمی با یادآوری اینکه 45 سال از پیروزی انقلابی می‌گذرد که امام راحل با آن نفس مسیحیایی خود پیشگام، راهبر و هدایتگر آن شدند، گفت: ملت ایران در مسیری که امام مشخص کردند ایستادند تا به جهانیان بگویند ما ملتی متمدن هستیم و اجازه نمی‌دهیم تا دیگران برای ما تعیین تکلیف کنند.

سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه ملت ایران، ملت حافظ‌ها، سعدی‌ها، فردوسی‌ها و حاج قاسم‌ها هستند که اجازه نمی‌دهند کسی برای آنان تعیین تکلیف کند که در چه حوزه‌ای ورود کرده یا نکنند، گفت: ما ملتی نیستیم که از جای دیگر برایمان تصمیم بگیرند و به سردمداران ما دیکته کنند و آن‌ها را وامدار خود داشته باشند.

وی با بیان اینکه 45 سال تمام قد تمام مقابل مستکبران عالم و صاحبان قدرت‌های مادی، نظامی و اقتصادی ایستاده‌ایم، گفت: دشمنان 45 سال ملت ایران را تحریم کردند، اما این تحریم‌ها نتیجه عکس داد. به‌عنوان مثال همواره تلاش کردند تا ما در صنعت فضایی پیشرفت نکنیم اما نتیجه آن شد که امروز ایران یکی از رقبای اصلی غرب در این صنعت است، زیرا این مردم عزم کردند خودشان برای خود تصمیم گرفته و آینده خود را رقم بزنند.

سخنگوی دولت بیان کرد: این مردم نشان دادند که در مقابل تلاش‌های مستکبران که می‌خواهند کشور ایران پیشرفت نکند، می‌ایستند و صنایع مختلف نانو، تکنولوژی‌های روز و پیشرفته همواره تلاش می‌کنند تا به موفقیت دست یابند به‌طوری که امروز کشورمان رکوردار رشد علمی می‌شود.

بهادری جهرمی اظهار کرد: مستکبران عالم تمام تلاش خود را برای تحریم ایران انجام دادند، اما نتیجه این شد که خودشان اعلام کردند تحریم‌ها دیگر اثر ندارند و نیازمند این هستند که انقلاب در تحریم‌ها داشته باشند.

وی با بیان اینکه نتیجه 45 سال رویارویی ملت ایران با مستکبران عالم چیزی جز از بین رفتن هیمنه پوشالی مستکبران نبوده است، مثال آن را وقایع و جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین عنوان کرد و گفت: زمانی فقط ایرانیان جرئت مقابله با امثال ایالت متحده و رژیم صهیونیستی داشتند و در سازمان ملل متحد حقایق نسل‌کشی صهیونیست‌ها در فلسطین را اعلام می‌کردند، اما امروز به مرحله‌ای رسیده است که اگر نماینده صهیونیست‌ها بخواهد در سازمان ملل متحد صحبت کند، عموم افراد حاضر، جلسه را ترک می‌کنند.

سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه امروز دیگر آبرویی برای امثال ایالت متحده و رژیم صهیونیستی که سال‌ها تلاش در ظاهرسازی می‌کردند که مدافع حقوق زنان هستند، نمانده است، گفت: اگر امروز طوفان‌الاقصی شکل می‌گیرد به دلیل آن است که ملت ایران با حمایت‌های خود به آن‌ها جرأت طوفان‌الاقصی را داده است.

وی گفت: دست تکاتک ملت ایران بوسیدنی است و قدم‌های آنان را باید بوسید که این‌گونه علی‌رغم همه مشکلاتی وجود دارد، پای نظام و انقلاب خود ایستاده‌اند. همه واقف هستیم و می‌دانیم وقتی جنگی علیه ما درحوزه اقتصادی، رسانه‌ای، شناختی و افکار عمومی و بین‌المللی و دیپلماتیک علیه ما به راه می‌اندازند، مشکلاتی داریم اما این ملت در برابر این سختی‌ها نه تنها خم نشده بلکه مستحکم‌تر شدند و هر سال حضورشان را در مراسم و مناسبت‌های ملی و مذهبی پررنگ‌تر می‌بینیم و حتی این حضور آن‌ها نوآوری‌هایی به همراه دارد.

بهادری جهرمی در ادامه مثال‌هایی در این رابطه زد و اظهار کرد: دشمنان تلاش زیادی علیه ملت ایران کردند؛ می‌خواستند ملت ایران و عراق را مقابل هم قرار دهند اما این ملت با حضور در راهپیمایی اربعین حسینی، این نقشه آنان را بر باد دادند. می‌خواستند با تحریم‌ها ایران را زمین‌گیر کنند اما ایران امروز جزو پنج کشور برتر دارای صنایع فضایی است و از فضا آنان را رصد می‌کند. می‌خواستند توقف اقتصادی برای کشور ایجاد کنند اما بعد از چند سال گفتند تحریم‌ها دیگر بی‌اثر شد. به جهان گفتند ایران باید منزوی باشد اما در سال 1401 ایران سال رکورددار تجارت خارجی شد آن هم در اوج تحریم‌ها و خروج غربی‌ها از برجام.

سخنگوی دولت مجدداً جنایات صهیونیست‌ها را محکوم کرد و گفت: جوانان غیور حماس امروز، تمام هیمنه پوشالی غرب را به هم ریخته است و امروز صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند تا آبرویی برای خود بخرند. اکنون بیش از 100 روز شده است که حماس در برابر آن‌ها مقاومت کنند، اما زورشان به حماس نمی‌رسد و در مقابل بیمارستان‌ها را بمباران می‌کنند.

وی در ادامه ایام‌الله دهه فجر را فرصتی دانست تا بیشتر قدر مردم را دانست و گفت: این ایام بهانه‌ای است تا هم دولتمردان هم مردم با آرمان‌های امام که شعار استقلال، آزادی و جمهوریت و اسلامیت می‌داد تجدید میثاق کنند.

بهادری جهرمی کلید حل همه مشکلات را تنها در اتکا و اعتماد به مردم به پشتوانه وعده‌های خدا دانست و گفت: دو تجربه هشت ساله در گام اول انقلاب برای مدیریت کشور داریم. یکی تجربه هشت سال دفاع مقدس است که به مردم و بسیج مردمی اعتماد کردیم و در برابر شرق و غربی که پشت سر صدام ایستاده بودند، ایستادیم و حتی یک وجب خاک خود را از دست ندادیم و نتیجه آن هم پیروزی شد که هنوز که هنوز از تجارب دفاع مقدس استفاده می‌کنیم اما تجربه دیگر مربوط به هشت سالی است که گفتیم با غرب مذاکره، گفت‌وگو و معامله کنیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه مشاهده کردیم که غرب وعده داد، امضا و تصویب کرد، اما حتی به یک وعده خود عمل نکرد، گفت: این تجربه را داریم که به جای اتکا به مردم، می‌توان به امضای کری و وعده‌های ایالت متحده و دول اروپایی اعتماد کرد، اما اگر به آنان اعتمادی بود که وضعیت زنان و کودکان غزه این نبود.

وی با تصریح اینکه ملت ایران از تجربه هر دو دوره هشت ساله درس و عبرت گرفته است و این درس‌ها موجب قوام‌بخشی به حرکت و سرعتش به سمت پیشرفت می‌شود، بیان کرد: مسیری که دولت سیزدهم در پیش گرفته است، مسیر بازگشت به مردم و اعتماد به آنان و همکاری با مردم و کمک گرفتن از آنان است. دولت و مردم در کنار هم برای حل مسائل اقتصادی و اولویت‌های کشور تلاش می‌کنند.

بهادری جهرمی با بیان اینکه اگر در مسائل کشاورزی مسئله داریم، وقتی با مردم و کشاورزان همکاری می‌کنیم در تولید و فروش گندم رکوردار می‌شویم، گفت: دولت سیزدهم عهد کرده است که خادم مردم باشد و این را وظیفه و تکلیف شرعی و قانونی خود می‌داند که خادم مردم باشد و در این مسیر تمام تلاش خود را می‌کند.

وی یکی از اقدامات دولت را به سرانجام رساندن، طرح‌های نیمه‌کاره عنوان کرد و افزود: اگر زمانی در کشورمان برق و گاز در زمان‌های اوج مصرف قطع می‌شد، امروز دیگر چنین اتفاقی نمی‌افتد و امیدواریم بتوانیم تنش‌های آبی هم با همکاری مردم حل کنیم.

سخنگوی دولت در پایان تأکید کرد: دولت در خدمت‌رسانی به مردم نه تنها خسته نمی‌شود بلکه هر خدمتی انجام می‌دهد و انرژی و توان می‌گیرد تا مشکلات را حل کند و این را وظیفه خود می‌داند.

انتهای پیام
captcha