برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس در ۵ هزار نقطه استان فارس
کد خبر: 4169430
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۳

برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس در ۵ هزار نقطه استان فارس

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با اشاره به درپیش رو بودن هفته دفاع مقدس با تشریح برنامه‌های متنوع به مناسبت این هفته، گفت: برگزاری ۱۱ شب برنامه زنده تلویزیونی با محتوای ایثار و شهادت، گلباران قبور شهدا و اجرای برنامه در ٥ هزار نقطه استان فارس به همت بسیج و سپاه نیز در این هفته پیش‌بینی شده است.

سردار سعید کوشکی جهرمی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارسبه گزارش ایکنا از فارس، سردار سعید کوشکی جهرمی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس امروز، ۲۶ شهریور در نشست هم اندیشی اصحاب رسانه که در خصوص ترویج سبک زندگی شهدا برگزار شد، گفت: یکی از رویکرد‌های هفته دفاع مقدس امسال، تجلیل و تکریم از همسران ایثارگران، تجلیل از زنان فعال ترویج سبک زندگی شهدا و برگزاری جشنواره‌های مردمی با موضوع ایثار و شهادت است.

وی بر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در رسانه‌ها با جدید‌ترین روش‌های به روز تاکید کرد و با تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس در فارس استان فارس افزود: ٢٩ شهریور، همزمان با سراسر کشور تجلیل از یک میلیون ایثارگر با رهبرمعظم انقلاب از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود همچنین برگزاری ۱۱ شب برنامه زنده تلویزیونی با محتوای ایثار و شهادت، گلباران قبور شهدا و اجرای برنامه در ۵ هزار نقطه استان فارس به همت بسیج و سپاه نیز در این هفته پیش‌بینی شده است.

 کوشکی از راه‌اندازی اتاق فکر رسانه با همکاری سازمان بسیج رسانه در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های فاع مقدس خبر داد و تاکید کرد: گزارشی از عملکرد رسانه‌ها در پایان هفته دفاع مقدس توسط سازمان بسیج رسانه فارس ارائه شود و خبرنگاران قوی‌ترین عنصر در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند از این رو اگر جدی فرهنگ ایثار و شهادت جدی گرفته شود رفاه، آسایش تمدن و ... در سطح بالاتری بالاتر معرفی خواهند شد.

 این یادگار دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه ۲۸ جنگ مسلم تاکنون دشمن به ما تحمیل کرده و از تمام این جنگ‌ها با همت مردم و تبعیت مردم از امامان انقلاب عبور کرده‌ایم، با طرح سوالی مبنی بر اینکه آیا با تجلیل و تکریم می‌توان الگوسازی کرد؟ اظهار کرد: بسیاری از یادواره‌های شهدا را جوانان برگزار می‌کنند که نشان از جذابیت این کار بین جوانان است.

 وی با بیان اینکه ترویج سبک زندگی شهدا، کاری تربیتی بوده و باید در محیط‌های فرهنگی تبلیغ شود، افزود: دفاع مقدس متعلق به همه ملت است، اما ملتی که تابع امام بودند از این رو هر کسی بخواهد در خصوص دفاع مقدس خط کشی سیاسی ایجاد کند به این دفاع ظلم کرده است.

انتهای پیام
captcha