کد خبر: 4088969
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹

انجام 21 پرواز به عتبات عالیات از فرودگاه‌ شیراز

مدیر فرهنگی معاونت امور زائرین و گردشگری استانداری فارس از افتتاح مجدد خط پروازی شیراز ـ نجف خبر داد و افزود: تاکنون 21 پرواز در این خط انجام شده است که در آن قریب 2 هزار و 700 نفر زائر به عتبات اعزام شدند.

سیدمجتبی علوی، مدیر فرهنگی معاونت امور زائرین و گردشگری استانداری فارسبه گزارش ایکنا از فارس، سیدمجتبی علوی، مدیر فرهنگی معاونت امور زائرین و گردشگری استانداری فارس امروز، 9 مهرماه در بیستمین نشست مدیران پاسخگوی استان که در استانداری فارس برگزار شد، گفت: فارس نخستین استان کشور است که معاونت هماهنگی امور زائرین و گردشگری را در استانداری تشکیل داد یعنی عنوان امر گردشگری هم به این معاونت اضافه شد.

وی با یادآوری اینکه تنها سه استان خراسان رضوی، قم و فارس معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین داشتند، افزود: چون شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) بوده و قطب اصلی انواع صنایع دستی و گردشگری است لذا عنوان گردشگری هم به این معاونت اضافه شد.

علوی، تشکیل شورای عالی زیارت در فارس را از جمله دستاوردهای این معاونت برشمرد و افزود: توسط استانداری فارس کارگروه ملی زیارت به شورای عالی زیارت ارتقا یافت همچنین شورای عالی توسعه گردشگری را در استان فارس تشکیل دادیم.

مدیر فرهنگی معاونت امور زائرین و گردشگری استانداری فارس، تشکیل شورای عالی گردشگری سلامت، تهیه تقویم رویدادهای گردشگری استان، ایجاد قرارگاه هماهنگی امور اقتصادی توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری و همچنین رفع موانع گردشگری، تشکیل کمیته فرصت‌های جام جهانی قطر، راه‌اندازی مجموعه نخبگان گردشگری و زیارت برای استفاده از ظرفیت نخبگان و جوانان در پیشبرد اهداف و برنامه‌ها را از جمله فعالیت‌های این معاونت برشمرد.

وی از افتتاح مجدد خط پروازی شیراز ـ نجف خبر داد و افزود: تاکنون 21 پرواز در این خط انجام شده است که در آن قریب 2 هزار و 700 نفر زائر به عتبات اعزام شدند.

علوی با بیان اینکه اعزام زائران اربعین در جنوب کشور در سال جاری تنها در استان فارس و توسط فرودگاه‌های شیراز و لامرد انجام شد، گفت: پیگیری اعزام زائران به عتبات عالیات و همچنین حرم حضرت زینب(س)، اعزام زائران به حج تمتع، اجرای 15 پروژه گردشگری توسط اوقاف، تشکیل ستاد خدمات سفر استان با 13 کمیته، تشکیل ستاد اربعین با 17 کمیته و غیره از دیگر فعالیت‌های این معاونت هستند.

به گفته مدیر فرهنگی معاونت امور زائرین و گردشگری استانداری فارس، تشکیل ستاد اعیاد و مناسبت‌ها برای برنامه‌ریزی برنامه‌های ملی مذهبی مثل دهه کرامت، دهه غدیر، هفته گردشگری و میراث فرهنگی، روز بزرگداشت سعدی و حافظ و غیره همگی توسط این معاونت انجام می‌شود.

وی همچنین از پیگیری 70 پرونده در حوزه گردشگری در پنجره واحد تخصصی گردشگری استانداری خبر داد و گفت: این کار منجر به اشتغال 1200 نفر در استان شد.

علوی، صدور 24 فقره پرونده گردشگری، پرداخت تسهیلات دولتی به 226 نفر، پرداخت 9 میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات تبصره 18 به 6 مورد پروژه گردشگری و غیره را از دیگر فعالیت‌های انجام شده معاونت مذکور اعلام کرد.

دبیر ستاد اربعین استان فارس در بخش پایانی سخنان خود گفت: برای اربعین امسال ستاد اربعین با مسئولیت معاونت گردشگری استانداری تشکیل شد که 17 کمیته داشت و قریب 50 دستگاه و ارگان در آن عضو بودند و قریب یک هزار نفر ساعت جلسه این ستاد تشکیل شد و طبق آخرین آمار 202 هزار و 248 نفر از فارس در سامانه سماح برای سفر زیارت اربعین ثبت نام کرده بودند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha