کد خبر: 4088638
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۸
صفری‌گرائی در پاسخ به ایکنا خبر داد:

راه‌اندازی وقف مشارکتی قرآنی در فارس

معاون فرهنگی اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس از ثبت 4 وقف قرآنی طی سال گذشته در استان خبر داد و افزود: بنا داریم به یاری خدا بعد از به ثمر رسیدن وقف مشارکتی برای احداث بیمارستان تخصصی درمان سرطان جنوب کشور، وقف مشارکتی با موضوعات قرآنی را در سطح استان راه‌اندازی کنیم.

حجت‌الاسلام رحیم صفری گرائی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی اوقاف فارسبه گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام رحیم صفری گرائی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی اوقاف فارس امروز، 7 مهر در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار ایکنا در خصوص کمبود وقف قرآنی و ضرورت فعال‌سازی وقف مشارکتی در این حوزه گفت: یکی از موقوفاتی که در استان کم داریم، بحث موقوفات قرآنی است به همین دلیل یکی از سمت و سوی نیات واقفین در این حوزه متمرکز شده است.

وی از ثبت 4 وقف قرآنی طی سال گذشته در استان خبر داد و افزود: بنا داریم به یاری خدا بعد از به ثمر رسیدن وقف مشارکتی برای احداث بیمارستان تخصصی درمان سرطان جنوب کشور، وقف مشارکتی با موضوعات قرآنی را در سطح استان راه‌اندازی کنیم.

صفری‌گرایی در ادامه سخنان خود، بالندگی کنونی وقف را مرهون قلم‌های خبرنگاران و دوربین عکاسان دانست و گفت: شاخص‌ترین موضوعات در حوزه وقف، موضوعات درمانی در محلات کم برخوردار است.

معاون فرهنگی  اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس افزود: در ایام دهه وقف از محل موقوفه نمازی، پوستچی و خلیلی ویزیت رایگان داروی رایگان و حتی عمل رایگان در بیمارستان‌های وقفی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه بالغ بر 70 درصد نیات موقوفات فارس مرتبط با تعزیه‌داری امام حسین (ع) است، گفت: در یک ساله گذشته بالغ بر 20 میلیارد تومان از محل اجرای نیات واقفین خیراندیش از هیئات مذهبی، حسینیه‌ها، مساجد و تکایا با هدف برگزاری مجالس عزاداری حمایت شده است.

صفری گرائی اظهار کرد: در ایام اربعین بیش از 15 موکب در سطح استان فارس داشتیم و علاوه بر موکبی که در مرز خسروی داشتیم یکی از بزرگترین موکب‌های ما در سومین حرم اهل بیت(ع) در شیراز توسط موقوفه معزالوزازه در ورودی باب الرضا (ع) بود که بالغ بر 600 میلیون تومان حمایت کردند.

وی با بیان اینکه عزادارانی که به سومین حرم اهل بیت(ع) می‌آمدند مورد حمایت اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان فارس قرار گرفتند، گفت: از محل اجرای نیات واقفین خیراندیش دردهه آخرماه صفر از بیش از 100 موکب در سطح استان فارس حمایت کردیم که هزینه‌ای بالغ بر 4 میلیارد تومان علاوه بر آن موکبی که خودمان در مرز خسروی داشتیم هزینه شد.

صفری گرائی، حمایت از مواکب اربعینی در اماکن مذهبی و بقاع متبرکه و محلات کم برخوردار از محل موقوفات مرتبط را از دیگر فعالیت‌های اوقاف فارس برشمرد و افزود: در سالروز شهادت امام رضا(ع) بیش از 20 هزار نفر در شهرستان جهرم در پیاده‌روی حرم تا حرم از امامزاده حسین(ع) تا امامزاده فضل(ع) شرکت کردند که از محل موقوفات مرتبط مواکبی برای پذیرایی این افراد در مسیر برپا شد.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف فارس از برپایی همایش «همه واقف باشیم» به منظور تجلیل از دست‌اندرکاران وقف در روز 11 مهرماه جاری خبر داد و گفت: در این مراسم از چند وقف‌نامه رونمایی خواهد شد.

 وی به پروژه وقف جمعی بیمارستان تخصصی درمان سرطان جنوب کشور در شهر صدرا شاره کرد و گفت: این پروژه تاکنون بیش از 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که هر کسی با هر بضاعت مالی می‌تواند در این پروژه مشارکت کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha