کد خبر: 4087821
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۱

دانش‌آموزان را عزتمند تربیت کنیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس از مدیران و معلمان در مدارس خواست تا دانش‌آموزان را عزتمند تربیت کنند به نحوی که بدانند برای یک کشور و دین بزرگ ساخته و تربیت شده‌اند.

اسماعیل محبی‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارسبه گزارش ایکنا از فارس، اسماعیل محبی‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس امروز، دوم مهر در آیین بازگشایی مدارس در شیراز با اشاره به وضعیت اخیر گفت: ایران سرفراز بوده، و خواهد بود و باید سرافراز بماند اما دست‌هایی می‌کوشند که مردم ما را تحقیر کنند و جامعه را به نقطه‌ای برسانند که از خود بی خود شود ولی تاریخ چند هزار ساله ایران ما و چند صد ساله دین اسلام کشورمان نشان داده که ایران سرفراز است و در مقابل دشمن گردن خم نمی‌کند.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس تصریح کرد: مدیران و معلمان ما در مدارس باید دانش‌آموزان را عزتمند تربیت کنند و بارآورند به نحوی که آن‌ها بدانند که برای یک کشور و دین بزرگ ساخته و تربیت شده‌اند.

محبی‌پور یادآور شد: با شیوع کرونا در سال ۹۸، سال‌های تحصیلی ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ را بدون حضور دانش آموزان و دانشجویان پشت سر گذاشتیم و از این از حیث از تزریق نشاط و شادابی به جامعه در مهرماه محروم شدیم.

وی تصریح کرد: با کوشش مجموعه آموزش و پرورش و همراهی و پای کار بودن دانش‌آموزان و والدین آن‌ها، مسیر تحصیل تعطیل نشد و ایران اسلامی از این بابت نیز مانند بسیاری جنبه‌های دیگر در بین کشورهای جهان سرافراز شد و خط اصلی تعلیم و تربیت محفوظ ماند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس تأکید کرد: حضور دانش‌آموزان در صحنه علم‌آموزی این امید را به مسئولان و جامعه می‌دهد که در مسیر خدمت به مردم بیشتر بکوشیم.

وی با اشاره به لزوم توجه به آموزش در کنار پرورش بیان کرد: صرف نگاه آموزشی داشتن بدون توجه به زحماتی که در این مسیر کشیده می‌شود و هزینه‌هایی که صرف می‌شود و بدون در نظر گرفتن هدف اصلی که همان پرورش است منطقی نیست. اینکه در نظر بگیریم فضای مجازی و آموزش‌های آن و آموزش حقیقی و حضور میدانی دانش‌آموزان چه دستاوردی به ما می‌دهد، قطعا یکی از مهم‌ترین دستاوردهای آن کار پرورشی است.

محبی‌پور تصریح کرد: در کار پرورشی اهداف بزرگی را دنبال می‌کنیم که از جمله اینکه معلم باید به دانش‌آموزان بیاموزد که چگونه روی پای خود بایستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس افزود: این روی پای خود ایستادن فقط استقلال اقتصادی نیست و در عرصه علمی، فرهنگی و زندگی اجتماعی هم باید به گونه‌ای به دانش‌آموزان تعلیم داده شود که در تلاطم و پستی و بلندی مسیر راه خود را گم نکنند و شکسته نشوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha