کد خبر: 4087282
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳

دفاع مقدس منشأ غرور ملی مستدام ملت ایران شد

فرمانده سپاه ناحیه محمد رسول‌الله(ص) شیراز با بیان اینکه هفته دفاع مقدس، فرصت مناسبی برای بازگویی رشادت‌ها، جوانمردی‌ها و ایثارگری‌های جنگ هشت ساله دفاع مقدس برای جوانان و نوجوانان است، گفت: 8 سال دفاع جانانه ملت در برابر تجاوز وحشیانه دشمن که منشأ غرور ملی مستدام مردم سلحشور ایران شد.

دفاع مقدسبه گزارش ایکنا از فارس، غلامعلی احمدی جابری، فرمانده سپاه ناحیه محمد رسول‌الله(ص) شیراز امروز، ۳۱ شهریور در جمع خبرنگاران گفت: هفته دفاع مقدس، فرصت مناسبی برای بازگویی رشادت‌ها، جوانمردی‌ها و ایثارگری‌های جنگ هشت ساله دفاع مقدس برای جوانان و نوجوانان است. 8 سال دفاع جانانه ملت در برابر تجاوز وحشیانه دشمن که منشأ غرور ملی مستدام مردم سلحشور ایران شد.

وی ادامه داد: جنگ هشت ساله باعث شد که توطئه مشترک شرق و غرب برای به زانو درآوردن ملت بزرگ ایران به فرصتی برای اثبات توانمندی های اسلام و انقلاب و کشور تبدیل شود. رشادت های جوانان برومند، انقلاب و نظام را بیمه کرد و نشان داد که با داشتن پشتوانه مردمی و در پرتو حاکمیت اسلام و وحدت نیروها می توان هر دشمن خیره سری را ناکام ساخت.

احمدی جابری با بیان اینکه غباررویی وعطر افشانی مزار شهدای گمنام در محل دانشگاه پیام نور، قصر قمشه، شهرک گلستان و گویم امروز و در اولین روز هفته دفاع مقدس برگزار شد، گفت: در این هفته ۱۰۰ برنامه توسط رده های مختلف بسیج این ناحیه از سپاه در شمال غرب شیراز اجرایی می‌شود.

وی با تصریح اینکه بسیج سازندگی در هفته دفاع مقدس اقدام به توزیع بیش از ۱۳۰۰ بسته معیشتی در شمال غرب شیراز خواهد کرد، افزود: مرمت و بازسازی منزل محرومین، اهدای لوازم‌التحریر و البسه به دانش‌آموزان، توزیع بن کالا و ... نیز توسط گروه‌های جهادی بسیج در این ایام انجام می‌شود.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) شیراز گفت: مراسم عصر شعر در سالن هنر شهر آفتاب، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه، نشست بصیرتی، یادوآره شهدای آبروی محله، اعزام تیم پزشکی عمومی و متخصص به نقاط کمتربرخوردار، برگزاری مسابقات ورزشی حوزه امام رضا(ع)، یادواره شهدای حسین آباد و جوادیه، به صدا در آوردن زنگ مقاومت و ... اهم برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

وی، برگزاری پیاده روی کوهستانی، انجام پیاده روی خانوادگی در محدوده انجیره، مراسم شبی با شهدا، یادواره خط شکن کربلای شهرک دوکوهک، راه اندازی اتوبوس دفاع مقدس در گویم را از دیگر برنامه‌های این هفته اعلام کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha