کد خبر: 4078807
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳

اولویت ایجاد اشتغال مولد در زندان‌های فارس

مدیرکل زندان‌های فارس، اشتغال را یکی از مؤثرترین مؤلفه‌های اصلاح و تربیت زندانیان عنوان کرد و گفت: اولویت ما در زندان‌ها علاوه بر فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی ایجاد اشتغال مولد است.

اسحاق ابراهیمی، مدیرکل زندان‌های فارسبه گزارش ایکنا از فارس، اسحاق ابراهیمی، مدیرکل زندان‌های فارس امروز، 26 مردادماه در حاشیه بازدید معاون بنیاد تعاون زندانیان کشور از کارگاه‌های اشتغال زندانیان فارس، اشتغال را یکی از مؤثرترین مؤلفه‌های اصلاح و تربیت زندانیان عنوان کرد و گفت: فقدان مهارت و حرفه مناسب و به تبع آن نداشتن شغل مناسب و مشکلات اقتصادی و فقر از عوامل مؤثر در ورود افراد به زندان هستند که با ایجاد کارگاه‌های اشتغال در زندان‎ها می‌توانیم زمینه بازپروری و بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه را فراهم کنیم.

وی افزود: زمانی که فرد با هیچ فنی آشنا نباشد و مهارت ندارد به سمت ناهنجاری‌های اجتماعی سوق داده می‌شود. اگر ما در زندان‎ها زمینه آموزش حرفه‌آموزی و ایجاد اشتغال را برای زندانیان فراهم نکنیم در اجرای رسالت سازمانی خود موفق نخواهیم بود بنابراین اولویت ما در زندان‌ها علاوه بر فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی ایجاد اشتغال مولد نیز است.

ابراهیمی تصریح کرد: توسعه حرفه‌آموزی و اشتغال در سطح زندان‌های تابعه یکی از دغدغه‌های مهم و دارای اولویت سازمان زندان‌ها بوده است و از همین رو تلاش شده است با به‌کارگیری تمامی امکانات و منابع مالی و انسانی و همچنین ایجاد تعامل با بنیاد تعاون زندانیان و فعالان بخش خصوصی، حرفه‌آموزی و اشتغال در زندان‌ها را توسعه دهیم.

مدیرکل زندان‌های فارس یادآور شد: حرکت پویای سازمان در راستای اشتغالزایی مولد زندانیان با همکاری بنیاد تعاون زندانیان به صورت ویژه در استان دنبال می‌شود و تمام تلاش ما نیز این است که بتوانیم با توجه به برخورداری از نیروی کار مناسب که همان زندانیان موجود در زندان‌ها هستند، زمینه آموزش و حرفه‌آموزی آنان را نیز فراهم کنیم و هم با ایجاد اشتغال مولد در سطح زندان‌ها و اعزام به کار آنان در بیرون از زندان‌ها، علاوه بر کسب درآمد برای زندانیان، منبع درآمدی نیز برای امرار معاش خانواده‌های آنان فراهم کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha