کد خبر: 4077761
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶

کارگران، سربازان واقعی جنگ اقتصادی و تلاشگران جهاد تولید هستند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نقش کارگران را در نظام اقتصادی کشور مهم و تأثیرگذار دانست و گفت: کارگران سربازان واقعی جنگ اقتصادی و تلاشگران جهاد تولید در کشور هستند.

محسن علیزاده، نماینده مردم شهرستان‌های سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامیبه گزارش ایکنا از فارس، محسن علیزاده، نماینده مردم شهرستان‌های سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی، 22 مردادماه در نشست بررسی  مشکلات و مجمع عمومی سالیانه انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی شهرستان‌های سپیدان و بیضا، گفت: کارگران سربازان واقعی جنگ اقتصادی و تلاشگران جهاد تولید در کشور هستند.

وی نقش کارگران را در نظام اقتصادی کشور مهم و تأثیرگذار خواند و افزود: انتظار داشتیم مدیران سازمان تأمین اجتماعی در جمع کارگران و استادکاران ساختمانی شهرستان‌های سپیدان و بیضا حضور داشته باشند که متأسفانه محقق نشد. در سازمان تأمین اجتماعی تلاش برای شنیدن و تحقق بخشیدن به خواسته‌های کارگران باید اولویت باشد.

علیزاده در ادامه نیروی انسانی توانمند، با غیرت و با تعصب را از ارزشمندترین ظرفیت‌های شهرستان‌های سپیدان و بیضا بیان کرد و گفت: برخی انتظارات و خواسته‌های این افراد را در این نشست بیان کرده و انتظار داریم میهمانان در نشست به خصوص معاونین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران استانی به‌عنوان اولویت تا دریافت نتیجه و تحقق آن‌ها پیگیری کنند.

نماینده مردم سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی، اولین درخواست مورد تأکید جامعه کارگری و استادکاران حوزه انتخابیه خود را بیمه تأمین اجتماعی بیان کرد و افزود: بیش از 700 نفر در لیست انتظار برای بیمه کارگران ساختمانی هستند و مدت‌هاست که پیگیری در این زمینه انجام می‌شود و هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

وی تصریح کرد: با رایزنی صورت گرفته و قول مساعد مدیران سازمان تأمین اجتماعی مقرر شد 200 سهمیه برای شهرستان‌های سپیدان و بیضا برای بیمه این افراد در نظر گرفته شود، اما همچنان انتظار ما تحقق کامل بیمه کارگران است.

علیزاده انتظار دوم کارگران ساختمانی را عدم به‌کارگیری اتباع غیرمجاز بیگانه در سپیدان و بیضا دانست و ادامه داد: این خواسته درست و قابل پذیرشی است و باید فرمانداران شهرستانی موضوع را در شورای تأمین پیگیری کنند تا این شهرستان‌ها از اتباع بیگانه غیر مجاز خالی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در صورت تحقق این مهم، دیگر نیازی به مهاجرت کارگران به شهرها و استان‌های اطراف نخواهد بود و بخشی از مشکلات اشتغال نیز حل خواهد شد.

وی خواسته سوم و مهم دیگر را مشخص شدن فضای مناسب برای ایستگاه کارگری در سپیدان برشمرد و یادآور شد: از فرماندار، اعضای شورای شهر و شهرداری انتظار داریم فضای مناسبی برای این مهم در نظر بگیرند و در صورت انجام این پیشنهاد، به شرط اجرای این پروژه تا پایان سال از محل اعتبارات در اختیار نماینده 10میلیارد ریال در اختیار شهرداری قرار می‌دهیم.

علیزاده در ادامه با اشاره به افزایش حقوق کارگران، وظیفه نمایندگان را حمایت از قوانین مرتبط در حوزه تولید، کار و کارفرمایی دانست و گفت: انتظار داریم موضوع افزایش حقوق کارگران متناسب با تورم، در سال‌های آینده هم ادامه یابد.

نماینده مردم سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: برخی بیان می‌کنند که این افزایش حقوق باعث افزایش تورم می‌شود، اما باید بدانیم عوامل بسیار زیادی هستند که زمینه‌ساز تورم هستند و اگر این عوامل کنترل شوند؛ رشد حقوق کارگران تأثیر چندانی در افزایش تورم نخواهد داشت.

وی تقویت آموزش‌های مهارت‌محور را انتظار دیگر کارگران بیان کرد و افزود: آموزش‌های مهارت محور و آموزش‌های ایمنی از طریق سازمان فنی و حرفه‌ای باید حتماً در جامعه کارگری و به‌صورت رایگان صورت گیرد.

علیزاده در پایان یادآور شد: در راستای رفاه و آرامش جامعه کارگری پیگیری‌های زیادی انجام شد تا با تزریق اعتبار 100میلیارد ریالی بتوانیم در سال جاری شاهد افتتاح مجموعه ورزشی و استخر شنا باشیم که از سال‌های گذشته تاکنون به‌صورت نیمه تمام رها شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha