کد خبر: 4067178
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶

مالک اصلی انقلاب مردم هستند

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس با بیان اینکه مردم مالک اصلی انقلاب هستند، گفت: بسیج سازندگی خود را به مردم و مسائل مردم نزدیک کنند نه آنکه مردم برای پیگیری مشکلات به ما متوسل شوند.

اسماعیل قزلسفلی، رئیس سازمان بسیج سازندگی فارسبه گزارش ایکنا از فارس، اسماعیل قزلسفلی، رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس، امروز، 7 تیرماه در آیین افتتاحیه نشست تشکیلاتی مسئولان بسیج سازندگی نواحی سراسر استان با اشاره به مهم‌ترین اولویت‌های بسیج سازندگی در سال ۱۴۰۱ گفت: در سال جاری برنامه‌ها مبتنی بر اقدام قرارگاهی است و اقدامات با محوریت  قرارگاه‌های پنج‌گانه باشد چرا که معتقدیم کار قرارگاهی باعث هدفمند  شدن برنامه‌ها و کاهش اقدام جزیره‌ای و افزایش بهره‌وری و اجرای منسجم برنامه‌ها خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم مالک اصلی انقلاب هستند، گفت: بسیج سازندگی خودش را به مردم و مسائل مردم نزدیک کنند نه آنکه مردم برای پیگیری مسائل‌شان به ما متوسل شوند و این مهم یک اصل راهبردی در الگوی حرکتی بسیج سازندگی است.

قزلسفلی تأکید کرد: مطمئناً حضور بین مردم باعث موفقیت و افزایش قدرت مدیریتی و اشرافیت نسبت به مسائل و در نتیجه باعث ارائه راهکار، برنامه‌ریزی و رفع مشکلات می‌شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس یادآور شد: سال گذشته سیاست‌هایی در سازمان بسیج سازندگی داشتیم و اولویت‌هایی تعریف شد و خوشحالیم که توانسته‌ایم به بسیاری از این اهداف را با همکاری جهادگران محقق کنیم که یکی از مهم‌ترین آن مربوط به برنامه جامع محرومیت‌زدایی مردم پایه در حوزه عمرانی بود که به ویژه در مسائل آب روستایی و مسکن ولی نعمتان انقلاب به خوبی عملیاتی شده است. در بحث‌های مدیریتی الگوهای زیادی در درون انقلاب اسلامی داریم که یکی از نمونه‌های بارز شهید بهشتی است سبک زندگی و مدیریتی این شهید بزرگوار، الگوهای زیادی در راستای همگرایی، جذب حداکثری، حرکت انقلابی و ... دارد.

جانشین قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه فجر استان فارس افزود: این گردهمایی یک نشست تشکیلاتی و کاری برای افزایش هم‌افزایی، انسجام و هماهنگی همدلی و وحدت قلوب بیشتر بین مسئولان بسیج سازندگی برای خدمت‌رسانی به ولی نعمتان انقلاب اسلامی است. برای انجام مأموریت خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی نیاز است در این سطح به ادبیات مشترک برسیم و چسبندگی تشکیلاتی پیدا کنیم که این نشست در این راستا برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه در این نشست در مباحث مختلفی پرداخته خواهد شد که یکی از موارد مربوط به بحث قرارگاه محرومیت‌زدایی سازندگی به ویژه در حوزه مسکن محرومین و جهاد آبرسانی به روستاها است، افزود: همچنین در قرارگاه اقتصاد مقاومتی آموزشی‌هایی در حوزه پرداخت تسهیلات، ایجاد دهکده‌های اقتصاد مقاومتی و راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی مطرح خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس تصریح کرد: در مباحث قرارگاه عملیات جهادی نیز به مسائلی اردوهای تابستانه، قرارگاه‌های موضوعی، نهادی و پهنه ای و همچنین به ساماندهی، حمایت و هدایت گروه‌های جهادی پرداخته خواهد شد و همچنین قرارگاه خدمت‌رسانی یا نهضت مواسات، همدلی و خدمت مومنانه و قرارگاه فرهنگی و رسانه از دیگر مباحث این دوره آموزشی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha