کد خبر: 4066819
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۶

نقش کارآمد اصحاب رسانه در تبیین ضرورت جوانی جمعیت کشور

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به تأکیدات رهبر معظم خصوص در خصوص مسئله جمعیت، بر نقش کارآمد اصحاب رسانه استان در تبیین ضرورت جوانی جمعیت در کشور تأکید کرد.

سیدوحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، سیدوحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 5 تیرماه در دومین نشست قرارگاه تعالی سلامت و جوانی جمعیت دانشگاه، جوان‌سازی جمعیت را یک برنامه ملی خواند که نیاز است با مشارکت تمامی سازمان‌ها و ارگان جامعه محقق شود.

وی، حرکت به سوی جوانی جمعیت را زمینه‌ساز افزایش بهره‌وری و توسعه ملی دانست و تاکید کرد: در این زمینه نیاز است هریک بکوشیم در جایگاه خود، رسالت‌هایی را که بر عهده داریم به انجام برسانیم، چرا که پیشرفت جامعه در گرو افزایش جمعیت است.

حسینی با بیان تاکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه، دیدگاه ایشان را رویکردی جامع نسبت به زمینه‌های توسعه کشور خواند و ادامه داد: جوانی جمعیت گامی موثر برای تعالی در مسیر توسعه آینده جامعه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: در کنار نقش موثر مجموعه سلامت در موضوع جوانی جمعیت، لازم است سازمان‌ها و نهادهای استان نیز در این زمینه مشارکت لازم را داشته و در این مسیر با حوزه سلامت همراه باشند تا بتوانیم با تکیه بر توانمندی‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی و اقدام کنیم که الگویی برای سایر نقاط کشور باشیم.

وی با اشاره به لزوم تدوین برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای اجرای هرچه بهتر اهداف برنامه جوان‌سازی جمعیت، بر نقش صدا و سیما و اصحاب رسانه در زمینه اطلاع‌رسانی و معرفی اولویت‌های این امر در جامعه تأکید کرد.

حسینی تبیین ابعاد مختلف موضوع جوانی جمعیت را از اولویت‌های مهم در پیشبرد اهداف این حوزه برشمرد که با مشارکت اصحاب رسانه و فرهنگ‌سازی در این زمینه قابل انجام است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha