کد خبر: 4047015
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۶

رئیس نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی فارس با اشاره به نقش دانشگاهیان در قبال شهدا بر ضرورت تداوم مسیر شهدا و اهداف آنان تأکید کرد.

غبارروبی قبور شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی یعقوبی، رئیس نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی فارس، امروز، ۱۶ فروردین در آیین غبارروبی قبور شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی شیراز به وظیفه دانشگاهیان در قبال شهدا اشاره کرد و گفت: آنچه برای ما به‌عنوان طیف دانشگاهی امروز وظیفه شمرده می‌شود این است که اولاً قدر این شهدا را بدانیم؛ دوم آن هدفی که این عزیزان در راه آن حرکت کردند و در راه آن جان دادند همگی تلاش کنیم تا به سوی آن هدف حرکت کنیم. قطعاً باید تلاش کنیم تا به‌عنوان پیروان مکتب تشیع بر حفظ و اعتلای فرهنگ و آرمان‌های انقلاب پایبند بوده و در مسیر آن گام برداریم.

رئیس نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی فارس اظهار کرد: اصولاً ملت‌ها، امت‌ها و مکاتب فکری که به سوی رسیدن به موفقیت حرکت می‌کنند تلاش‌ها و کوشش‌های بسیاری را انجام می‌دهند. گاهی این هدف و مقصدی که این مکاتب به سوی آن حرکت می‌کنند آنقدر والا و ارزشمند است که انسان‌های پایبند این مکاتب برای رسیدن به آن اهداف، ارزشمندترین سرمایه خود را هم به میان می‌آورند؛ ارزشمندترین سرمایه‌ای که در این دنیای مادی است، همان جان انسان‌هاست.

یعقوبی تصریح کرد: در مکتب اسلام می‌بینیم که رهبران ما یعنی ائمه اطهار(ع) در راه آرمان‌های اسلامی حتی جان خود را تقدیم کردند که در رأس آن‌ها حضرت سیدالشهدا(ع) قرار دارد که در کنار خانواده خود ایثارگرانه و آگاهانه جان خود را تقدیم کرد و این‌گونه به‌عنوان الگویی برای همه انسان‌ها به یادگار ماند.

وی بیان کرد: شهدای بزرگواری که امروز توفیق داریم در کنار مزارشان باشیم این وظیفه را خالصانه انجام دادند و برای اعتلای کلمه الله و برای حفظ اسلام و حفاظت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانشان را اهدا کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: