کد خبر: 4028672
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: ثبت نام نخستین جشنواره ایده‌های برتر اشتغالزا و کارآفرینی با اهدافی ازجمله شناسایی برترین‌ها، توسعه و ترویج فرهنگ اشتغال و تشکیل بانک اطلاعاتی این بخش در فارس همزمان با سایر استان‌های کشور از 20 دی‌ماه 1400 آغاز شده است.

مهروش جلالی، معاون کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، مهروش جلالی، معاون کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس امروز، 25 دی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نخستین جشنواره ایده‌های برتر اشتغالزا و کارآفرینی را برگزار می‌کند، گفت: از تمامی ایده‌پردازان، صاحبان فکر و اندیشه در زمینه کارآفرینی و اشتغالزایی برای شرکت در این رویداد دعوت می‌شود.

وی افزود: از جمله محورهای برگزاری این جشنواره می‌توان به اشتغال و کارآفرینی، مشاغل خانگی، اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان، اشتغال در مناطق روستایی، اشتغال در مناطق کمتر برخوردار اشتغال معلولان، اشتغال معتادین بهبودیافته، اشتغال زندانیان آزاد شده، اشتغال زنان سرپرست خانوار، اشتغال مرتبط با محیط زیست (کارآفرینی سبز) و اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی مکران اشاره کرد.

جلالی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره گفت: در این رویداد توسعه و ترویج فرهنگ اشتغال، کارآفرینی و نوآوری، شناسایی ایده‌های برتر اشتغالزا و کارآفرینانه و تشکیل بانک اطلاعاتی از ایده‌های برتر و صاحبان ایده دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: توسعه و ترویج ایده‌پردازی و ایده‌پروری، فراهم شدن زمینه حمایت ازایده‌های برتر اشتغالزا و عملیاتی کردن آن‌ها، شناخت فرصت‌های ویژه اشتغال و کمک به ایجاد اشتغال پایدار از جمله دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس اضافه کرد: ارزیابی ایده‌ها از طریق بررسی موارد نوآورانه، میزان امکان‌پذیری اجرای ایده، تأثیر بر اشتغال کشور و تعداد اشتغال ایجادی، پایدار بودن اشتغال و نیاز به منابع مالی کمتر برای اجرای آن ایده انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه متقاضیان می‌توانند از تاریخ 20دیماه سالجاری لغایت 10 بهمن‌ماه از طریق سامانه https://karafarinanebartar.mcls.gov.ir  نسبت به ثبت ایده برای شرکت در این جشنواره اقدام کنند، گفت: در نهایت ایده‌های برتر شناسایی شده مورد تقدیر قرار گرفته و اعتبارات لازم جهت اجرایی شدن آن یا از طریق تخصیص بودجه و یا اتصال به سرمایه‌گذاران تامین خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: