کد خبر: 4028418
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۸
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی:

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با یادآوری فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد، اقتصاد مقاومتی را نسخه برون‌رفت و شفابخش برای اقتصاد کشورمان دانست.

عبدالرضا مصری، نائب رئیس مجلس شورای اسلامیبه گزارش ایکنا از فارس، عبدالرضا مصری، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی، عصر پنج‌شنبه، 23 دی‌ماه در مراسم تکمیل ظرفیت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب که در شهرستان لامرد استان فارس برگزار شد، با یادآوری فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، گفت: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه به ظرفیت‌های کشور اشاره می‌کنند و اقتصاد را عامل سلطه و نفوذ برمی‌شمارند که می‌تواند محوری برای تمام حریم‌های کشور باشد.

وی افزود: همچنین معظم‌له بر تولید انبوه و با کیفیت، توزیع عدالت‌محور و مصرف براساس عدام اسراف تأکید داشته و مهم‌ترین ضعف اقتصاد را وابستگی به نفت و نگاه به خارج و دولتی بودن بخشی از اقتصاد می‌دانند.

مصری اقتصاد مقاومتی را نسخه برون‌رفت و شفابخش برای اقتصاد کشورمان دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب طی 10 سال اخیر همواره به بحث تولید تأکید ویژه داشته‌اند که باید تمام توجهات خود را به این مسئله معطوف داریم.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه امروز بزرگترین مشکل اقتصادی کشورمان به غیر از تورم و گرانی، بیکاری است، تولید را راهکار اصلی حل مشکل بیکاری دانست.

وی با بیان اینکه هر نفر اشتغال دولتی ۱۵۰ میلیارد تومان برای دولت هزینه دارد، گفت: در حال حاضر پنج میلیون نفر حقوق بگیر در دولت داریم و جایی برای  جذب نیروی جدید وجود ندارد. متأسفانه در ادارات دولتی، نامه‌ها 20 مرتبه بین کارمندان دست به دست می‌شود، جذب نیروی انسانی تنها در حوزه تولید ممکن است.

مصری در ادامه به فعالیت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب اشاره کرد و گفت: اگر این مجتمع با حواشی خودش ۱۰ هزار نفر را به کار بگیرد، رقم زیادی را از دوش دولت برداشته است‌.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر ضرورت حمایت از سرمایه‌گذاری برای رونق تولید، به ظرفیت‌های شهرستان لامرد هم اشاره کرد و یادآور شد: مردم این منطقه در امور خیر و تأمین زیرساخت‌ها همیشه مشارکت دارند و امروز نیز این روحیه خیرخواهی در مردم لامرد ادامه دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: